کدخبر: 15498

پاداش آخر سال | واریزی جدید پاداش

واریز پاداش پایان سال برای کارمندان و بازنشستگان | حساب ها چقدر شارژ می شود؟

هیئت وزیران اکنون پاداش پایان سال کارمندان دولت را مشخص کرده است.

هیئت وزیران در مصوبه ای، رقم پاداش آخر سال کارمندان و بازنشستگان دولت را که در بهمن ماه پرداخت خواهد شد، یک میلیون تومان اعلام کرد. پاداش همیشه مهم بوده است. مخصوصا پاداش آخر سال . اکثر کارمندان از روز اول کاری سال جدید برای پاداش آخر سال خود برنامه ریزی می کنند. هیئت وزیران اکنون پاداش پایان سال کارمندان دولت را مشخص کرده است. این رقم پاداش را در گزارش زیر می خوانید.

هیئت وزیران در جلسه 7/11/1397 به پیشنهاد شماره 612672 مورخ 7/11/1397 سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده واحده قانون نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت -مصوب 1374- و ماده 75 قانون مدیریت خدمات کشوری -مصوب 1386- تصویب کرد.

1- دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (5)‌ قانون محاسبات عمومی، نیروهای مسلح، نیروهای انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول قوانین خاص مجازند به کارمندان خود (رسمی، ثابت، پیمانی، خریدخدمت، قراردادی و موقت)‌ و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که به طور تمام‌وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت ده میلیون (10.000.000) ریال به نسبت مدت خدمت تمام‌وقت در سال 1397 به عنوان پاداش آخر سال (عیدی)‌ در بهمن‌ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه‌های اجرایی پرداخت کنند.

تبصره 1- پرداخت هرگونه وجه دیگری به عنوان پاداش آخر سال (عیدی)‌ یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این بند توسط دستگاه‌های مزبور و تمام واحدهای وابسته و تابعه و سایر واحدهایی که اجرای مقررات در مورد آنها مستلزم ذکر نام است، ممنوع می‌باشد. ذی‌حسابان و مدیران امور مالی دستگاه‌های اجرایی مکلفند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش کنند.

تبصره 2- پرداخت پاداش آخر سال (عیدی)‌ موضوع این بند به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال 1397 است و در هر حال میزان عیدی این‌گونه افراد از پنجاه درصد (50%) رقم مذکور کمتر نخواهد بود.

2- میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری‌بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کارافتاده کلی نیز به مبلغ ثابت ده میلیون (10.000.000) ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذی‌ربط قابل پرداخت است.

تبصره- عیدی بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگی کشوری که در سال 1397 حق عائله‌مندی و اولاد و بیمه خدمات درمانی آن‌ها را صندوق مذکور پرداخت نموده است، توسط آن صندوق قابل پرداخت است. سایر مواردی که مشمول صندوق‌های مندرج در بند (2)‌ نیستند، از محل اعتبارات دستگاه اجرایی، سازمان یا شرکت دولتی ذی‌ربط قابل پرداخت است.

3- خدمت نیمه‌وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب‌نامه، تمام‌وقت محسوب می‌شود و معلمان حق‌التدریس نسبت به ساعات تدریس مشمول این تصویب‌نامه خواهند بود.

4- شرکت‌های دولتی موظفند از پرداخت هر مبلغی تحت عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این تصویب‌نامه به مدیران و اعضای هیئت مدیره خودداری کنند. مسئولیت اجرای این بند بر عهده مدیرعامل و سایر مدیران ذی‌ربط است. سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت‌ها مکلفند نظارت لازم را اِعمال و موارد خلاف را گزارش کنند.

اختصاص پاداش 200 هزار مسکن به ایثارگران

وی افزود: در سفرهای رئیس جمهور 170 میلیارد تومان برای ساماندهی گلزار شهدا به تصویب رسیده است که 50 درصد این اعتبار تخصیص پیدا کرده و عملیات اجرایی ساماندهی گلزار مطهر شهدا مطابق برنامه آغاز شده است. بر اساس مصوبات دولت 5 درصد از طرح ملی جهش مسکن نیز به ایثارگران اختصاص یافت و امیدواریم از 4 میلیون مسکنی که دولت در 4 سال تولید خواهد کرد 200 هزار مسکن به ایثارگران اختصاص یابد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه تشریح اقدامات دولت سیزدهم، گفت: بر اساس مصوبات دولت مقرر شده است 10 درصد از فرصت‌ها و ظرفیت‌های اشتغال هر استان به ایثارگران اختصاص یابد که براساس تماس گرفته شده با دولت نخستین تخصیص در این زمینه از هفته آینده از محل اعتبارات سال 1401 محقق می‌شود.

افزایش 60 درصدی پاداش کمک معیشت 100 هزار ایثارگر

پاکدل با بیان اینکه حدود 100 هزار ایثارگر از کمک‌ معیشت برخوردار بودند، افزود: مبلغ کمک‌ معیشت ایثارگران مشمول در سال جاری 60 درصد افزایش یافت و از دو میلیون و 240 هزار تومان به سه میلیون و 600 هزار تومان افزایش یافت. مستمری والدین شهدا نیز با افزایش بیش از 60 درصدی به 5 میلیون و 600 هزار تومان رسیده است.

وی افزود: در برنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران افزایش 57 درصدی حق پرستاری مد نظر بود که به دلیل مشکلات اعتباری سازمان برنامه و بودجه افزایش 38 درصدی تاکنون محقق شده است و سازمان برنامه و بودجه قول داده است ما به تفاوت این افزایش را تأمین و پرداخت کند.

پاداش 9000 میلیارد تومانی پایان خدمت جانبازان شاغل

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه از ابتدای سال جاری کمک‌ معیشت 6200 ایثارگر فاقد شغل و درآمد برقرار شده است، افزود: 34 هزار پرونده دیگر نیز برای برقراری کمک ‌معیشت آماده شده است که در صورت تأمین اعتبار کمک ‌معیشت این عزیزان نیز برقرار می‌شود. 12 هزار پرونده ایثارگرانی که بر اساس قانون برنامه ششم مجروحیت آنها به تأیید نیروهای مسلح رسیده بود و فاقد مدارک بالینی بودند رسیدگی شده و به افتخار جانبازی نائل شدند و 650 میلیارد تومان معوقات جانبازان ماده 38 در سه ماه پایانی سال 1400 پرداخت شد و برای نخستین بار در سال 1401 مبلغ 9000 میلیارد تومان برای پاداش پایان خدمت جانبازان حالت اشتغال پیش‌بینی شده است که امیدواریم در آینده نزدیک اولین تخصیص آن صورت گیرد و عملیات پرداخت آن را آغاز کنیم.

پاکدل در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس مکاتبات صورت گرفته با سازمان امور اداری و استخدامی مقرر شده است دومین آزمون بند ج ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه به زودی برگزار شود و از دستگاه‌های مختلف درخواست می‌کنیم شغل محل‌های مورد نظر را هر چه سریع‌ تر به سازمان امور اداری و استخدامی اعلام کنند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها