کدخبر: 15712

آمار کرونا | آمار کرونا امروز | آمار کرونا در ایران

آمار کرونا امروز 16 شهریور 1401 | کرونا جان چند نفر را گرفت؟

تعداد بیماران سرپایی کرونایی در کشور کاهش یافته است، اما در هفته گذشته تعداد افراد فوت شده با تست مثبت کرونا، در چهار استان کشور افزایش پیدا کرده است.

آمار ویروس کرونا امروز چهارشنبه، 16 شهریور 1401 توسط وزارت بهداشت اعلام شد. آمار کرونا امروز چهارشنبه، 16 شهریور اعلام شد. با شروع سفرها آمار کرونا دوباره اوج گرفت. برخی ها علت اوج گیری آمار کرونا را عدم واکسن زنی گروهی از مردم می دانند. آمار کرونا امروز نسبت به دیروز چگونه است؟ آمار کرونا را با ما دنبال کنید. مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از شناسایی ۹۴۵ بیمار جدید و فوت ۳۷ بیمار دیگر در شبانه روز گذشته خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است:

تا کنون ۶۵ میلیون و ۳۴ هزار و ۴۳ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۶۶۸ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۴۶۸ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۱۷۹ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۳۷ هزار و ۵۷۱ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.از دیروز تا امروز ۱۶ شهریورماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۹۴۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و ۲۴۳ نفر از آنها بستری شدند.مجموع بیماران کرونا  در کشور به ۷ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۲۱۷ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۷ بیمار مبتلا به کرونا در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۸۵ نفر رسید.در شبانه روز گذشته ۱۳ استان بدون فوتی و ۱۲ استان، یک مورد مرگ و میر بیماران کرونا داشته اند. 

خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۳۱۱ هزار و ۸۳۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.۷۴۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۵۳ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۳۸۶ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.در حال حاضر ۸ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۰۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

تعداد بیماران سرپایی کرونایی در کشور کاهش یافته است، اما در هفته گذشته تعداد افراد فوت شده با تست مثبت کرونا، در چهار استان کشور افزایش پیدا کرده است. تعداد شهر‌های با وضعیت قرمز به ۸ شهر و تعداد شهر‌های با وضعیت نارنجی به ۱۱۶ شهر کاهش یافته است؛ همچنین تعداد شهر‌های با وضعیت زرد به ۳۰۲ و تعداد شهر‌های با وضعیت آبی به ۲۲ شهر رسیده است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها