کدخبر: 15841

جنگ /جنگ آذربایجان و ارمنستان / جنگ جهانی

جنگ جهانی شروع شد | درگیری و موشک اندازی شبانه!

در همین حال، وزارت دفاع آذربایجان مدعی شد که شبه نظامیان ارمنی از آن زمان همواره به مواضع آذربایجان در منطقه لاچین شلیک می‌کنند.

آذربایجان و ارمنستان با وجود دیدار اخیر خود در بروکسل باز هم شب گذشته درگیری‌های گسترده‌ای داشتند. به نظر می‌رسد تعرض ارمنستان به منطقه لاچین علت این درگیری‌ها باشد.به گزارش تجارت‌نیوز، شب گذشته درگیری‌هایی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان گزارش شد. آذربایجان با نام عملیاتی انتقام وارد این درگیری شد.

به نقل از مهر، بر اساس اعلام وزارت دفاع جمهوری آذربایجان و ارمنستان، دوشنبه شب درگیری‌های گسترده‌ای بین نیروهای دو طرف در امتداد مرز مشترک رخ داد.به نقل از رویترز، گزارش‌ها حاکی از آن است که توپخانه و پهپادهای جمهوری آذربایجان سایت‌هایی را در واردنیس، گوریس، سوتک و جرموک در شرق ارمنستان هدف قرار داده‌اند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان مدعی شد که نیروهای ارمنستان خرابکاری‌های گسترده‌ای را به سمت داشکسان، کلباجار و لاچین انجام داده‌اند. از جمله آنها مناطق خاصی را مین‌گذاری کرده بودند. تلفات و خسارات مادی از سوی طرف آذربایجانی گزارش شده است. جزئیات دقیق این خسارات هنوز مشخص نیست.

همچنین وزارت دفاع ارمنستان نیز اعلام کرد که نیروهای آذربایجان با آتش توپخانه و پهپاد نیروهای ارمنستان را در مناطق گوریس، سوتک و جرموک به شدت هدف قرار دادند.

 

yektanet.com

مطالعه بیشتر:

 اولین دیدار وزرای خارجه ارمنستان و آذربایجان پس از جنگ

علت درگیری آذربایجان و ارمنستان چه بود؟

جمهوری آرتساخ در قره باغ یک جمهوری خودمختار است که در سطح بین‌المللی به عنوان بخشی از آذربایجان به رسمیت شناخته شده است. در سال ۲۰۲۰، منطقه‌ای که این جمهوری در آن واقع شده است توسط آذربایجان بازپس گرفته و به خاک جمهوی آذربایجان ملحق شد.

در همین حال، وزارت دفاع آذربایجان مدعی شد که شبه نظامیان ارمنی از آن زمان همواره به مواضع آذربایجان در منطقه لاچین شلیک می‌کنند. به تازگی نیز در نتیجه این شلیک‌ها یک سرباز آذربایجانی کشته شده است.

وزارت دفاع آذربایجان سپس اعلام کرد که عملیاتی با عنوان «انتقام» علیه تعدادی از گروه‌های نیروهای ارمنی در منطقه انجام داده است. این وزارتخانه همچنین مدعی شد که گروه‌های مسلح ارمنی سعی کردند تپه اطراف را تصرف کنند و مواضع جنگی جدیدی در آنجا ایجاد کنند.در اواخر ماه اوت، نیروهای آذربایجانی وارد لاچین شدند و جایگزین نیروهای حافظ صلح روسی شدند که در آنجا مستقر بودند. ورود نیروهای جمهوری آذربایجان به لاچین براساس توافق آتش‌بس صورت گرفته در سال گذشته با ارمنستان صورت گرفت.

اتهام زنی‌های ارمنستان و جمهوری آذربایجان علیه یکدیگر در حالی مطرح می‌شود که «الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان و «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان ۹ شهریور ماه سال جاری در شهر بروکسل با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.این دیدار به میزبانی «چالز میشل» رئیس شورای اروپا انجام شد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها