کدخبر: 15889

وام | وام اربعین | وام اربعین حسینی

وام اربعین بگیرید | وام اربعین مشمول چه کسانی می شود؟

وام اربعین در قالب وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود و کارمزد آن باید حدود ۴ درصد باشد.

پرداخت وام اربعین آغاز شده است. وامی که مبلغ آن ۵ میلیون تومان است اما برای بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی مبلغ آن فرق دارد و متفاوت است.به گزارش تجارت‌نیوز، علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان تهران از پرداخت وام اربعین بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: مبلغ این وام ۱۲ میلیون تومان است. این مبلغ، جدای از وام ضروری ۱۲ میلیون تومانی است که به بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

این وام ۱۲ میلیونی، تنها برای فر اربعین است و متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام آن به سامانه سماح به آدرس samah.haj.ir مراجعه کنند.بر اساس آنچه در سامانه سماح عنوان شده است، ثبت نام وام اربعین بازنشستگان از امروز ۲۳ شهریور ماه آغاز شده و تا تاریخ ۲۶ شهریور ادامه دارد.وام اربعین در قالب وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود و کارمزد آن باید حدود ۴ درصد باشد.

به گفته معاون فرهنگی سازمان تأمین اجتماعی این وام به ۲۰ هزار نفر از بازنشستگان پرداخت می‌شود. هر استان دارای سهمیه وام اربعین جداگانه است. البته در برخی از استان‌ها درخواست‌ها بیشتر بوده و ثبت‌نام بیش از سهمیه انجام شده که در این استان‌ها پرداخت وام براساس قرعه‌کشی انجام می‌شود.

وام اربعین بازنشستگان کشوری

وام

بازنشستگان کشوری هم مشمول وام اربعین می‌شوند. اما مبلغ این وام یک سوم بازنشستگان تامین اجتماعی است؛ یعنی ۴ میلیون تومان.ظرفیت وام اربعین بازنشستگان کشوری تنها حدود ۸ هزار نفر است. آنگونه که روابط عمومی این سازمان اعلام کرده این وام از محل بانک صادرات پرداخت می‌شود و نیازی به ثبت‌نام ندارد.نحوه استفاده از این وام،اینگونه است که افراد یا می‌توانند از تور استفاده کنند و بخشی از هزینه را بعدا از بانک دریافت کنند. یا ابتدا به سفر می‌روند و بعد از بازگشت مدارک سفر را ارائه می‌کنند و وام را می‌گیرند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها