کدخبر: 16594

هواشناسی | آب و هوا | باران و سیل

هواشناسی خبر از سیل داد | آب و هوا خطرناک شد

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز بارش پراکنده در برخی مناطق استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و خراسان شمالی روی می‌دهد و به‌تدریج بارش در این مناطق قطع می‌شود.

سازمان هواشناسی در گزارش امروز ۲۷ مهر ۱۴۰۱ از تداوم فعالیت سامانه بارشی در ۸ استان کشور خبر داد و نسبت به سیلاب ناگهانی هشدار داد. به گزارش سلام نو به نقل از ایلنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار ادامه فعالیت سامانه بارشی در ۸ استان از احتمال سیلاب ناگهانی، آب‌گرفتگی معابر و خسارت به محصولات کشاورزی خبر داد.

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز بارش پراکنده در برخی مناطق استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و خراسان شمالی روی می‌دهد و به‌تدریج بارش در این مناطق قطع می‌شود. امروز در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه افزایش دما در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل پیش‌بینی شده است. روزهای جمعه و شنبه هفته آینده در استان‌های واقع در شمال‌غرب،‌ ارتفاعات البرز و سواحل شمالی بارندگی،‌ رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و کاهش دما روی می‌دهد.

یکشنبه آینده از شدت بارش‌ها در این مناطق کاسته می‌شود اما همچنان در این مناطق،‌ شمال شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بارش خواهیم داشت. روزهای شنبه و یکشنبه در شمال شرق و شرق کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. دریای خزر جمعه و شنبه هفته آینده مواج است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها