کدخبر: 16817

تشیع پیکر حادثه تروریستی شاهچراغ امروز

برابر اعلام دفتر تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی و همزمان با نماز مغرب و عشاء، مراسم بزرگداشت شهدای این حادثه تروریستی عصر امروز شنبه ۷ آبان از سوی دفتر مقام معظم رهبری، در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار خواهد شد.

مراسم تشییع شهدای حمله تروریستی شاهچراغ شیراز با حضور حماسی مردم ومسئولان استان فارس شروع شد.به گزارش خبرگزاری برنا از فارس ،  مراسم تشییع پیکر11 شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر از ساعت ٩ صبح شنبه آغاز شد و از همان ساعات اولیه مردم ولایت مدار فارس به حرم مطهر شاهچراغ (ع) و میدان شهدا آمدند تا بدرقه شهدای این حادثه شور انگیز و حماسی باشند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق  معاون اول قوه قضاییه ، علی بهادری جهرمی سخنگو و دبیر هیات دولت  به همراه دریادار سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی درمراسم تشییع این شهدا حضور دارند.

حضور قشرهای مختلف مردم از پیر تا جوان و زن و مرد در این بدرقه باشکوه جلوه زیبایی به این مراسم بخشیده است.مردم ولایتمدار فارس با سر دادن شعارهای مختلف با آرمان‌های انقلاب اسلامی  تجدید پیمان کردند و  نشان دادند بر عهدی که با رهبری بسته‌اند استوار اند.

 پس از برگزاری آیین تشییع ۱۱ شهید این حمله تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شیراز، این شهدا با رضایت همه خانواده‌ها به مشهد مقدس منتقل می‌شوند تا در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) نیز توسط زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی بدرقه شوند.

حادثه تروریستی حرم شاهچراغ  13 شهید داشت که پیکر دو شهید پیش از این به زادگاهشان تهران و همدان انتقال داده شده است.آیین خاکسپاری 6 شهید شیرازی روز یکشنبه ٨ آبان در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار می شود و5 شهید سایر شهرستانها و استانها به زادگاهشان منتقل می‌شود.

برابر اعلام دفتر تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی و همزمان با نماز مغرب و عشاء، مراسم بزرگداشت شهدای این حادثه تروریستی عصر امروز شنبه ۷ آبان از سوی دفتر مقام معظم رهبری، در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار خواهد شد.

برابر اعلام سازمان پزشکی قانونی، اسامی این شهدا به شرح زیر است:‌

۱- زهرا اسمعیلی فرزند آقاجان ۴۶ ساله

۲-علیرضا سرایداران فرزند محمدحسن ۴۹ ساله

۳- آرشام سرایداران فرزند علیرضا ۱۰ ساله

۴- مجتبی ندیمی فرزند مصطفی ۴۵ ساله

۵-  حسنعلی پورعیسی فرزند محمداسماعیل ۷۳ ساله

۶- بهادر آزادی شیری فرزند علی همت ۶۰ ساله

۷- سیدفریدالدین معصومی فرزند سیدمحسن ۳۹ ساله

۸ - علی اصغر لری گویینی فرزند عباس ۷ ساله

۹- محمدرضا کشاورز فرزند مهدی ۱۵ ساله

۱۰-  محمدولی کیاسی فرزند غریبعلی ۵۴ ساله

۱۱- احساس مرادی فرزند محبعلی ۵۸ ساله

۱۲ - هوشنگ خوب فرزند خداداد ۶۴ ساله

۱۳ - امید خوب فرزند هوشنگ ۳۲ ساله

ارسال نظر: