کدخبر: 17009

قیمت گوشت | قیمت گوشت گوسفندی | قیمت گوشت امروز

قیمت گوشت قرمز اشک همه را در آورد

اما در خصوص نرخ گوشت نمی توان اظهار نظری داشت چرا که بازار گوشت دست فعالان بازار است.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: علی رغم آنکه صادرات دام کمابیش در حال انجام است، اما میزان آن در برابر صادرات رقم‌قابل توجهی نیست. آقای افشین صدردادرس گفت: بنابر آخرین آمار ۶۰ تا ۷۰ هزار راس دام صادر شده که در مقایسه با مازاد رقم‌ قابل توجهی نیست.

 

به گفته او، با توجه به روند کند صادرات، قیمت دام در بازار داخل افزایشی نخواهد داشت. اما در خصوص نرخ گوشت نمی توان اظهار نظری داشت چرا که بازار گوشت دست فعالان بازار است.

صدردادرس می گوید: در شرایط کنونی قیمت دام و گوشت تناسبی به یکدیگر ندارد و گرانی گوشت را نباید گردن دام زنده انداخت چراکه قیمت دام زنده افزایش نداشته است.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: طی ماه های اخیر خرید تضمینی از دامداران اتفاق نیفتاده و آنچه اتفاق می افتد خرید حمایتی است، خرید تضمینی مستلزم مراحل قانونی و تصویب قیمت در شورای قیمت گذاری است. درحالیکه قیمت خرید حمایتی بر مبنای جهاد استان ها انجام‌ می شود و آن هم به سبب پر بودن سردخانه ها و تهاتر با نهاده به کندی پیش می رود.

بنابر اعلام اتحادیه دام‌سبک قیمت کنونی هرکیلو دام ۶۸ تا ۷۳ هزار تومان است که براین اساس عرضه گوشت بالاتر از ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار تومان گرانفروشی است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها