کدخبر: 17836

قیمت خودرو | قیمت خودرو داخلی | قیمت خودرو خارجی

قیمت خودروهای داخلی امروز 15 آذر 1401 | جدول قیمت خودرو

قیمت خودرو هم‌گام با افزایش نرخ دلار شروع به افزایش کرد.

قیمت خودرو همچنان روند افزایشی خود را حفظ کرده است. کارشناسان چشم‌انداز افزایش قیمت‌ها را تا پایان سال جاری دارند و معتقدند خودرو تا پایان امسال حدود 30 درصد گران می‌شود. قیمت خودرو صفر داخلی روز سه‌شنبه، 15 آذر ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو پس از گذشت هفته‌ها از سقف‌شکنی دلار، حکایت‌گر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است. اما هنگامی که نوسانات دلار متوقف شد، اما خودرو درگیر افزایش قیمت‌ها بود که البته همچنان نیز ادامه دارد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. پراید پس از چند روز مقاومت امروز مجددا با افزایش قیمت همراه شد.

پراید ۱۱۱ نسبت به روز گذشته چهار میلیون تومان گران شد و اکنون در قیمت 218 میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ امروز سه میلیون تومان افزایش قیمت داشت و حالا به نرخ 205 میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات هم که روزها با افزایش قیمت همراه شده بود، امروز نیز پنج ملیون تومان نسبت به روز گذشته کاهش داشت و به قیمت 660 میلیون تومان رسید.

خودرو دنا معمولی هم که روزها بود که با ثبات قیمت همراه شده بود، امروز پنج میلیون تومان نسبت به روز گذشته با افزایش قیمت همراه شد و هم‌اکنون با قیمت 455 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

پژو پارس اتوماتیک که روزها در قیمت 500 میلیون تومان ثابت مانده بود، برای بار دیگر پنج میلیون تومان گران شد و حالا در قیمت 530 میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

تارا اتوماتیک هم که در روزهای گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، امروز 9 میلیون تومان افزایش قیمت داشت و به نرخ 644 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای پرطرفدار

قیمت خودرو

اما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز در محدوده 230 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نسبت به دیروز چهار میلیون تومان افزایش قیمت داشت و حالا 352 میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو پنج با دو میلیون افزایش قیمت همراه شد و در بازار کشور در نرخ 400 میلیون تومان به فروش رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

قیمت خودرو

مرتضی مصطفوی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: به دلیل ناامیدی بازار از مذاکرات برجام، محدودیت عرضه و تولید خودرو توسط خودروسازان، نبود نظارت هوشمند بر بازارهای آزاد و در آخر، نوسانات دلار بازار خودرو روند افزایش قیمتی را طی می‌کند.

او افزود: از طرفی دیگر، اگر وعده واردات خودرو عملی شود و خودروهای خارجی به بازار ایران بیایند، بحث تورم جهانی در ایران نیز مطرح می‌شود و تاثیری در قیمت تمام‌شده خودروهای وارداتی خواهد گذاشت و آن‌ها را باید با قیمت بالاتری خریداری کرد.

این کارشناس توضیح داد: با توجه به عوامل ذکرشده، چشم‌انداز بازار خودرو کشور تا پایان سال افزایشی است. به نظر می‌رسد قیمت خودرو تا پایان سال 30 درصد افزایش داشته باشد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها