کدخبر: 17838

کالابرگ در راه است، معاون اقتصاد رئیسی خبر داد | چگونه کالابرگ بگیریم؟

معاون اقتصادی رئیس جمهوری از اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در سراسر کشور در آینده نزدیک خبر داد.

محسن رضایی با اشاره به تاخیر در اجرای طرح کالابرگ الکترونیک توسط دولت سیزدهم، عنوان کرد: طرح کالابرگ الکترونیکی به‌زودی در کل کشور اجرا می‌شود. محسن رضایی با اشاره به تاخیر در اجرای طرح کالابرگ الکترونیک توسط دولت سیزدهم، عنوان کرد: طرح کالابرگ الکترونیکی به صورت آزمایشی در سه استان اجرا شده و بعد از دریافت نتایج اجرای آن، به‌زودی در کل کشور اجرا می‌شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری از اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در سراسر کشور در آینده نزدیک خبر داد.

به نقل از فارس، محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهوری در حاشیه بازدید از سامانه‌های سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی به صورت آزمایشی در سه استان اجرا شده و بعد از دریافت نتایج اجرای آن به زودی در کل کشور اجرا می‌شود.

وی پیشنهاد کرد سند جامع مالیاتی عادلانه را تهیه کنید و برای تصویب در ستاد اقتصادی دولت ارائه شود. رضایی از سازمان امور مالیاتی خواست موانع و مشکلات مالیات‌ستانی عادلانه ‌ذکر شود و مشکلاتی که در مورد سازمان برنامه و بودجه و قوانین و مقررات موجود و تنقیح قوانین وجود دارد را در این سند ذکر شود.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری گفت: از سال گذشته با تحولی که در مالیات‌ها اتفاق افتاده است، نرخ مالیات 5 درصد کاسته شد و این موجب شد مؤدیان جدیدی در تور مالیاتی قرار بگیرند و برای سال آینده نه تنها نرخ مالیات را افزایش نمی‌دهیم، بلکه تلاش می‌کنیم با کمک مجلس نرخ مالیاتی را کاهش دهیم، اما با شناسایی مؤدیان جدید میزان کل درآمد مالیاتی را افزایش می‌دهیم.

رضایی اظهار کرد: اگر نرخ‌های مالیاتی را کاهش دهیم می‌توانیم تا 7 میلیون مؤدی جدید مالیاتی در کشور شناسایی کنیم.

وی ادامه داد: با شناسایی مؤدیان خوش‌حساب مالیاتی و اختصاص رتبه‌بندی مالیاتی به آنها می‌توان به کارآفرینان در تولید کمک کرد و کسانی که 20 سال خوش‌حساب بوده‌اند، نباید بانک برای ارائه تسهیلات، به اندازه کل ثروت آنها وثیقه دریافت کند.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور همچنین گفت:‌ سازمان امور مالیاتی با شناسایی 500 پرونده از بین 500 هزار پرونده مالیاتی توانست 250 هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی کند.

وی در پایان بیان کرد: در زمینه مالیات چند میلیون افراد در طبقات پایین جامعه قرار دارند که اگر کل مالیات آنها را هم ببخشیم اتفاقی نمی‌افتد، اما رضایتمندی زیادی در جامعه ایجاد می‌شود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها