کدخبر: 17919

قیمت مرغ | قیمت مرغ روز | قیمت مرغ امروز | قیمت مرغ جدید

نرخ جدید قیمت مرغ 19 آذر اعلام شد | قیمت مرغ پرواز کرد

قیمت مرغ امروز 19 آذر اعلام شد.

قیمت مرغ ویژه آذر ماه اعلام شد. قیمت مرغ در وضعیت معیشتی مردم رابطه مستقیم دارد. قیمت مرغ بازار روز متناسب با تورم روز بالا می رود. با افزایش قیمت مرغ قدرت خرید کالا مردم کاهش می یابد. جزئیات قیمت مرغ آذر ماه را بخوانید.

هر کیلو مرغ گرم حداکثر با نرخ مصوب باید عرضه شود و فروش با نرخ بالاتر اتحادیه مربوطه باید ‌پاسخگو باشد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی معتقد است اگر روند متضرر شدن مرغداران ادامه‌دار باشد، قیمت مرغ به شدت افزایش خواهد یافت. حبیب‌الله اسدالله‌نژاد، مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، گفت: اگر روند ضرر کردن مرغداران در طی هفته های اخیر ادامه پیدا می‌کرد، مرغدار دیگر تمایلی به ادامه این روند نداشت و به صورت جدی با افزایش شدید قیمت و کمبود مرغ در زمان ماه مبارک رمضان و شب عید مواجه می‌شدیم.

قیمت مرغ

عوارض صادرات مرغ به کمترین میزان رسید

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی در خصوص صادرات محصول مرغ بسیار مصرّ است و با اقدامی که انجام شده صادرات مرغ بدون هیچ محدودیتی با عوارض صفر برای تولیدکنندگان کاملاً میسر و قابل امکان است.

شیراوند، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص ذخیره‌سازی خانگی و وضعیت قیمت مرغ در کشور اظهار کرد: توافقاتی را با مجموعه اتحادیه سراسری مرغداران داشتیم برای این که حوزه بازار را در برنامه مدون و با یک شیب کاملاً حساب‌شده و منطقی به صاحبان اصلی صنعت که همان اتحادیه و انجمن‌های زنجیره‌ای هستند واگذار کنیم.

وی افزود: بر اساس توافقی که شده تمامی ظرفیت‌های مالی و امکانات وزارت جهاد کشاورزی در خدمت مجموعه صنعت دام و طیور قرار گرفته برای این که بتوانیم با مشارکت خود این صنعت و صاحبان این صنعت که نمایندگان آن‌ها ازجمله اتحادیه سراسری مرغداران هستند نسبت به جمع‌آوری و مدیریت مازاد تولید اقدام کنیم.

قیمت مرغ

شیراوند درباره قیمت خرید مرغ توسط اتحادیه تصریح کرد: قیمتی که اتحادیه قرار است خریداری کند، بر اساس آنالیز قیمتی که سازمان حمایت برای نرخ مصوب طیور در نظر گرفته است قیمت مشخصی است که در اختیار اتحادیه است و مرغداران بر اساس همان قیمت این محصول خودشان را به فروش می‌ر​سانند، اما آن چیزی که مهم است بحث استمرار این تولید است، چون اگر این تولید دچار وقفه یا کاهش شود قطعاً در ماه‌های آتی دچار اختلاف و نوسان قیمتی در بازار خواهیم بود.

وی درباره تمهیدات وزارت جهاد کشاورزی برای جمع‌آوری مرغ مازاد از مرغداران جهت صادرات بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی در خصوص صادرات محصول مرغ بسیار بسیار مصرّ است و با اقدامی که انجام شده صادرات مرغ بدون هیچ محدودیتی با عوارض صفر برای تولیدکنندگان کاملاً میسر و قابل امکان است.

شیراوند درخصوص راهکار کنترل افزایش قیمت در بازار داخلی پس از صادرات افزود: یکی از مهمترین نکاتی که موظفیم به آن توجه داشته باشیم و آن را رصد کنیم بحث قیمت مصرف‌کننده است، کنار حمایت از تولید و تولیدکننده، این‌ها اگر کنار هم قرار بگیرند قطعاً دارای ثبات و تعادل خواهد بود.

وی ادامه داد: بر اساس مازاد تولید و برنامه تولیدی که وجود دارد و میزان جوجه‌ریزی‌ای که انجام شده است، برآورد ما و کارشناسان امر این است که ما تا پایان سال هیچ مشکلی در حوزه تولید و مصرف نخواهیم داشت.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها