کدخبر: 18220

حقوق کارمندان | آخرین اخبار حقوق کارمندان امروز | حقوق کارمندان و مستمری بگیران

حقوق کارمنداندی ماه تعیین شد | افزایش حقوق کارمندان از این تاریخ نهایی شد!!

حقوق کارمندان دی ماه افزایش خواهد یافت. در این گزارش خواهید خواند.

 افزایش حقوق کارمندان تایید شد. افزایش حقوق کارمندان می تواند کمک اقتصادی مناسبی برای آنها باشد. افزایش حقوق کارمندان با چالش های بسیاری همراه است. افزایش حقوق کارمندان با افزایش 10 درصدی همراه است. افزایش حقوق کارمندان به منظور افزایش قدرت خرید محقق می شود.

با افزایش حقوق‌ها، حق اولاد چقدر شد؟

به نقل از فرارو؛ در ابتدا باید گفت سال گذشته دولت افزایش حقوق ۱۰ درصدی را برای کارمندان در نظر گرفت و حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان به ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید.

اما از سوی دیگر با وجود تورم حدود ۴۰ درصدی در کشور این افزایش حقوق کفاف هزینه‌های کارمندان و به خصوص بازنشستگان را نداد و دولت و مجلس مجبور شدند در نیمه دوم سال حقوق‌ها را افزایش دهند.

کارمند

چندی پیش صحبت از افزایش حقوق ۲۰ درصدی برای سال آینده شده بود، اما رئیس جمهور اخیرا دستور داده برای کارمندان فرمول‌هایی برای افزایش حقوق براساس «بهره‌وری و کیفیت کار و خدمات» توسط یک تیم اقتصادی ارائه شود.

لطیفی رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور نیز در رابطه با افزایش حقوق‌ها گفته که هنوز میزان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در لایحه بودجه نهایی نشده، اما فرمول جدیدی برای این کار پیشنهاد شده و در حال بحث و بررسی است تا بتوانیم بر اساس بهره‌وری دستگاه و نیروی انسانی، حقوق‌ها را افزایش دهیم.

از سوی دیگر احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد نیز اعلام کرده بود که پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه افزایش ۲۰درصدی حقوق است، البته این پیشنهاد قطعی نیست و ممکن است در نهایت در هیات دولت مصوب نشود.

وی اعلام کرده بود که به طور کلی سه مدل مختلف برای افزایش حقوق‌ها برای سال آینده در دولت مطرح شده است که یکی از پیشنهادات این بود که به‌جای افزایش ۲۰درصدی حقوق همه کارکنان، میزان افزایش دستمزد و حقوق برای دهک‌های کم‌درآمد (کارکنان دولت) بیشتر باشد.

ضرورت افزایش حقوق بازنشستگان

سیدکاظم موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر لزوم افزایش حقوق بازنشستگان با توجه به نرخ تورم و افزایش هزینه تامین معیشت، گفت: تنگنا‌های مالی دولت را در می‌یابیم، اما وضعیت بازنشستگان در حوزه تامین معیشت شرایط مناسبی ندارند و باید به این موضوع توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در آستانه بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲و برنامه هفتم توسعه در مجلس شورای اسلامی قرار داریم باید وضعیت حقوق بازنشستگان مورد توجه قرار بگیرد، ادامه داد: باید در لایحه بودجه سال آینده حقوق بازنشستگان خصوصا قشر بازنشسته‌ای که کمتر از ۱۰ میلیون تومان دریافتی دارند با رشد قابل قبولی لحاظ شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حداقل حقوق بازنشستگان باید در شرایطی که هزینه‌های خانوار رشد زیادی داشته است مطابق با نرخ تورم افزایش داده شود، عنوان کرد: دولت در کنار افزایش حقوق‌ها باید به همسان سازی پرداختی به بازنشستگان نیز توجه ویژه‌ای داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: سازمان برنامه و بودجه باید قبل از ارائه لایحه بودجه سال آینده به صورت شفاف موضوع افزایش حقوق بازنشستگان را مشخص کند تا این قشر زحمت کش دغدغه کمتری در راستای تامین معیشت خود داشته باشند و نباید فراموش کرد بازنشستگان صرفا حقوق دریافت می‌کنند و از اضافه کار، کارانه و ماموریت محروم هستند.

آنچه مشهود است اینکه احتمالا حداقل افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها برای سال آینده پیش بینی خواهد شد، اما باید منتظر ماند و دید دولت چه برنامه‌ای برای حقوق کارمندان و بازنشستگان دارد.

یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تعویق اعمال افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولتی خبر داده بود.

در حالی که قرار بود افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان دولتی از مهرماه اعمال و از آبان پرداخت شود، اما براساس اعلام جدید دولت و مجلس، پرداخت‌ها احتمالاً از آذر آغاز خواهد شد.

افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت در ۱۶ آبان ابلاغ شد و قرار بود در حقوق این ماه اعمال شود. رئیس سازمان برنامه و بودجه ۲۸ آبان وعده داده بود که مابه‌التفاوت حقوق ماه مهر نیز با حقوق آبان پرداخت می‌شود.

با وجود وعده مسعود میرکاظمی، معوقات مستمری‌بگیران و بازنشستگان برخی دستگاه‌ها با حقوق آبان واریز نشد.

پیش‌تر نیز یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تعویق اعمال افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولتی خبر داده بود. براساس اظهارات جبار کوچکی‌نژاد در تاریخ ۱۴ آبان، با توجه به اینکه دولت در آبان نمی‌تواند معوقات را واریز کند، ماه آذر افزایش حقوق دو ماه قبل را نیز پرداخت می‌کند.

بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری در تاریخ ۳۰ آبان، با توجه به عدم بارگذاری اطلاعات افزایش مبلغ عائله‌مندی و اولاد توسط دستگاه‌ها، افزایش حق عائله‌مندی، اولاد و معوقات مهر و آبان همراه با حقوق آذر پرداخت خواهد شد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها