کدخبر: 18669

وام قرض الحسنه | وام قرض الحسنه 50 میلیونی | وام قرض الحسنه جدید

وام قرض الحسنه 200 میلیونی ویژه بانک صادرات | خوش حساب های صادرات بشتابند!!

وام قرض الحسنه بانک صادرات با شرایط خاص به مشترکین ویژه اش تعلق میگیرد.

برای دریافت وام نقدی طرح تبسم بانک صادرات باید یک حساب قرض‌الحسنه در این بانک داشته باشید. بعد از سپرده‌گذاری در حساب قرض‌الحسنه و ثبت‌نام تسهیلات تبسم شما می‌توانید یک وام تقریباً بدون سود از صادرات دریافت کنید.

طرح تبسم بانک صادرات مختص کسانی است که در این بانک سپرده‌گذاری کرده‌اند. در واقع مشتریان بانک باید سپرده قرض‌الحسنه داشته باشند تا بتوانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند. مبلغ سپرده مشتری در تعیین نرخ وام مؤثر است. به بیان ساده‌تر، بانک تا ۸۰ درصد موجودی حساب قرض‌الحسنه و حداکثر تا ۲۰۰ میلیون تومان به مشتریان خود وام می‌دهد.

وام

ضمانت دریافت وام ۲۰۰ میلیونی صادرات چیست؟

مبلغ سپرده‌گذاری شده در حساب قرض‌الحسنه بانک صادرات، نوعی ضمانت برای دریافت وام نقدی طرح تبسم محسوب می‌شود. در واقع با مسدودسازی حساب تا زمان تسویه وام، دیگر شرط معرفی ضامن و ارائه چک به‌عنوان وثیقه برای متقاضیان این طرح وجود ندارد. بنابراین بانک صادرات با ارائه طرح تبسم، امکان دریافت وام بدون ضامن را برای مشتریان خود فراهم کرده است.

میزان سود و مدت زمان بازپرداخت اقساط ماهیانه چقدر است؟

همان‌طور که گفتیم، برای دریافت وام نقدی طرح تبسم بانک صادرات باید یک حساب قرض‌الحسنه در این بانک داشته باشید. بعد از سپرده‌گذاری در حساب قرض‌الحسنه و ثبت‌نام تسهیلات تبسم شما می‌توانید یک وام تقریباً بدون سود از صادرات دریافت کنید. مبلغی ناچیز به‌عنوان کارمزد به مجموع بازپرداخت نهایی اضافه می‌شود که به دلیل کم بودن این مبلغ می‌توان طرح پرمتقاضی تبسم را یک وام ۲۰۰ میلیونی بدون سود دانست.

یادتان باشد که اگر برای دریافت حداکثر میزان این وام اقدام کرده‌اید، در نهایت باید علاوه بر مبلغ اصلی، ۱۰۶ هزارتومان بیشتر به‌عنوان کارمزد به بانک برگردانید. در ضمن دریافت‌کنندگان وام ۲۰۰ میلیون تومانی بانک صادرات، باتوجه به شرایط خودشان می‌توانند بازه‌ای بین ۱۲ تا ۶۰ ماه را برای بازپرداخت انتخاب کنند.

این وام برای خوش‌حساب‌هاست:

یکی از شروط اصلی برای دریافت وام نقدی طرح تبسم بانک صادرات، خوش‌حساب بودن مشتری و داشتن سابقه خوب مالی است. بنابراین کسانی که چک برگشتی دارند یا اقساط تسهیلات گذشته خود را نپرداخته‌اند و مشمول جریمه دیر کرد وام  شده‌اند، نمی‌توانند برای دریافت این وام اقدام کنند.

وام نقدی طرح تبسم بانک صادرات

ثبت‌نام و مدارک لازم برای دریافت وام ۲۰۰ میلیونی بانک صادرات

برای دریافت وامی که بانک صادرات در قالب طرح تبسم ارائه می‌دهد، می‌توانید بدون مراجعه حضوری و از طریق سامانه شمس ثبت‌نام کنید. در این سامانه مالی مثل یک بانک مجازی باید اطلاعات مربوط به درخواست وام را وارد کنید. اطلاعات و مدارکی که برای دریافت وام بانک صادرات نیاز دارید، عبارتند از:

مشخصات مربوط به احراز هویت

اطلاعات مربوط به سابقه بانکی

تصویر مدارک شناسایی

تلفن و آدرس منزل و محل کار متقاضی

مشخص کردن شعبه مدنظر برای دریافت وام

تعیین میزان وام درخواستی و مدت زمان بازپرداخت

سوالا متداول

۱ـ حداکثر مبلغ وام نقدی طرح تبسم بانک صادرات چقدر است؟

مبلغ این وام معادل ۸۰ درصد میزان سپرده شده در حساب قرض‌الحسنه است. این وام تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان ارائه می‌شود.

۲ـ مقدار سود و مدت زمان بازپرداخت وام ۲۰۰ میلیونی بانک صادرات چقدر است؟

طرح تبسم صادرات یک وام قرض‌الحسنه است و سودی از مشتریان دریافت نمی‌کند. درضمن متقاضیان برای بازپرداخت این وام بین ۱۲ تا ۶۰ ماه فرصت دارند.

۳ـ آیا برای دریافت وام نقدی طرح تبسم به ضامن نیاز است؟

هیچ نوع ضمانتی برای دریافت این وام نیازی نیست. درواقع مسدودسازی سپرده قرض‌الحسنه برای ضمانت کفایت می‌کند.

وام قرض الحسنهمدت زمان تسویه اقساط سود تسهیلات ضریب تسهیلات

۱۲ ماه ۱۸ درصد ۶۰ درصد سپرده

۲۴ ماه ۱۸ درصد ۶۵ درصد سپرده

۳۶ ماه ۱۸درصد ۷۰ درصد سپرده

یک نکته مهم:

اگر امروز فرآیند افتتاح حساب و سپرده‌گذاری بلندمدت را انجام دهید، در طرح تسهیلات آنی تجارت می‌توانید بعد از ۲۴ ساعت، درصوت تکمیل مدارک، درخواست وام خودتان را ثبت کنید.

طرح کریمان یکی دیگر از انواع خدمات بانک تجارت است که به متقاضیان خود وام قرض‌الحسنه می‌دهد. مشتریانی که در بانک تجارت سپرده‌گذاری انجام داده‌اند، می‌توانند افراد حقیقی و حقوقی مثل موسسه‌های خیریه را به بانک برای دریافت وام معرفی کنند. حداقل مبلغ لازم برای افتتاح این حساب قرض‌الحسنه ۳ میلیون تومان است. بانک تا ۱۰۰ درصد مبلغ سپرده‌گذاری شده را به‌عنوان تسهیلات به متقاضی ارائه خواهد کرد. البته ناگفته نماند که سقف این تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومان است. در ضمن وام‌گیرنده برای تسویه وام حداکثر ۵ سال زمان دارد. مبلغ سپرده‌گذاری شده هم برای ضمانت دریافت وام کفایت می‌کند.

تسهیلات طرح کریمان به صورت قرض‌الحسنه داده می‌شود و تنها ۲ درصد به‌عنوان کارمزد در بازپرداخت آن محاسبه می‌شود. هدف این طرح قرض‌الحسنه، کمک به تأمین هزینه‌هایی حیاتی افراد نیازمند است. به‌عنوان مثال زنان سرپرست خانوار، زوج‌های جوان کم‌درآمد، بیماران مبتلا به امراض صعب‌العلاج و کسانی که از سالمندان نگهداری می‌کنند، باید از اولین گزینه‌های معرفان خیر به‌منظور دریافت وام باشد.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه هم به ماجرای وام ۱۰ میلیونی یارانه واکنش نشان داد و گفت: مدتی است پیامک‌هایی برای برخی سرپرستان خانوار یارانه‌بگیر ارسال می‌شود و یا کد ملی و شماره تماس سرپرست از سوی شهروندان به شماره‌ای ارسال می‌شود که از پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی برای سرپرستان خبر می‌دهد. این وام ۱۰ میلیون تومانی یارانه ۱۰۰ درصد کلاهبرداری است و نباید اطلاعات شخصی خود را از جمله کدملی، شماره کارت بانکی و… در اختیار افراد ناشناس قرار دهید.

اما جدای از این برخی از خبر‌ها حاکی از این است که یک موسسه اعتباری قرض‌الحسنه اقدام به پرداخت وام فوری ۱۰ میلیونی به مردم کرده است. این موسسه مالی و اعتباری اعلام کرده که یک روزه به متقاضیان وام ۱۰ میلیون تومانی یارانه می‌دهد. وامی که کارمزد آن صفر است و یک روزه پرداخت می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که این موسسه مالی و اعتباری تازه تاسیس شده و حتی مجوز بانک مرکزی را ندارد. اگرچه این موسسه هنوز پرداخت چنین وامی را تایید نکرده، اما سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا این موسسه باید وام بدون کارمزد به متقاضیان بدهد؟

دبیرخانه ستاد مسکن و ازدواج سازمان بهزیستی کشور از عملیاتی شدن تفاهم‌نامه این سازمان با بنیاد مستضعفان برای پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن به خانوار‌های دارای دو فرزند معلول و بالاتر خبر داد.

بصیر حیدری با اشاره به اینکه قرار است در طرح نهضت ملی مسکن ۱۶۰ هزار واحد مسکونی طی ۴ سال به مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی واگذار شود، گفت: براساس تفاهم نامه فی مابین وزارت راه و شهرسازی و سازمان بهزیستی مقرر شده است که ۱۶۰ هزار واحد مسکونی به معلولان و مددجویان حائز شرایط واگذار شود.

وی با اشاره به دیگر اقدامات سازمان بهزیستی برای تسهیلات مسکن به مددجویان تحت پوشش بیان کرد: طی تفاهم‌نامه‌ دو جانبه میان سازمان بهزیستی با بنیاد مستضعفان قرار است برای ۴۰۰۰ خانوار دارای حداقل دو معلول و بالاتر کمک بلاعوض به خانوارها پرداخت شود. این کمک بلاعوض برای خانوارهای شهری ۲۰۰ میلیون تومان و در مناطق روستایی ۱۵۰ میلیون تومان است. به گفته حیدری، تاکنون ۱۲ استان که عملیات ساخت مسکن را آغاز کرده‌اند از تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

افرادی که مشتری بانک مهر ایران هستند، می‌توانند برای کمبود نقدینگی از وام ۱۵۰ میلیونی طرح «۲ در یک» این مجموعه بهره ببرند. این تسهیلات قرض الحسنه بوده و سود ندارند.

افرادی امکان دریافت وام ۱۵۰ میلیونی بانک مهر ایران را دارند که در یکی از شعب این مجموعه سپرده قرض الحسنه داشته باشند. البته افرادی امکان درخواست برای این تسهیلات را دارند که حداقل شش ماه از سپرده گذاری آن‌ها گذشته باشد. کارمزد این وام یک درصد بوده و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن ۶۰ ماه اعلام شده است. ضمانت اصلی برای این تسهیلات مسدودی سپرده است و به هیچ ضامنی کسر از حقوقی احتیاج ندارد.

با توجه به مبلغ وام، میزان کارمزد و مدت زمان بازپرداخت آن، مبلغ هر قسط ۲ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۶۲ تومان است. کل سود تسهیلات ۳ میلیون و ۸۴۳ هزار و ۷۲۷ تومان و مجموع رقم تسهیلات و سود آن ۱۵۳ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها