کدخبر: 18855

دستور پخت کباب بادمجان، غذایی خوشمزه و ارزان!

طرز تهیه کباب بادمجان با مرغ چرخ شده!

دستور پخت غذاهای متنوع را در خوندنی بخوانید. یادگیری دستور پخت غذاهای متنوع می‌تواند به شما در آشپزی کمک بسیاری کند. ما با ارائه دستور پخت‌های متنوع سعی در کمک به شما برای ساختن زندگی سالم‌تر داریم. دستور پخت غذاها را یادبگیرید و با غذاهای خوشمزه از خانواده خود پذیرایی کنید. در ادامه دستور پخت غذای خوراک تن ماهی را به شما آموزش می‌دهیم.

طرز تهیه کباب بادمجان

ترکیب بادمجان و مرغ چرخ شده بسیار خوشمزه می شود و شما می توانید کباب بادمجان با مرغ را خیلی راحت تهیه کنید، همان طور که پیداست مرغ چرخ می شود و داخل بادمجان خالی شده قرار می گیرد و بعد مانند کتلت ها سرخ می شود و در انتها به همراه یک پلوی خوشمزه زعفرانی میل می شود.

این غذا بسیار جدید و خوش طعم است و اگر می خواهید یک غذای ابتکاری جدید در خانه تهیه کنید حتما کباب بادمجان با مرغ را تست کنید.

مواد لازم

بادمجان گرد    ۳ عدد

سینه و ران مرغ    ۱ عدد از هر کدام

پیاز    ۱ عدد

سیر    ۱ حبه

زعفران  به مقدار لازم

گوجه    ۱ عدد

نمک،

فلفل سیاه،

زردچوبه،

پاپریکا به مقدار لازم

مرحله اول: آماده سازی بادمجان

ابتدا باید بادمجان ها را که بهتر به صورت دلمه ای انتخاب کنید را بشورید و بدون گرفتن پوست بادمجان آن را به صورت حلقه ای برش بزنید و بعد داخل آب و نمک قرار دهید تا برای ۱۵ دقیقه بماند و تلخی بادمجان ها گرفته شود و بعد وسط آن را کمی خالی کنید.

مرحله دوم: چرخ کردن مرغ

در ادامه باید سینه و ران مرغ را بدون استخوان کنید و داخل غذاساز یا چرخ گوشت بریزید و پوره کنید و بعد پیاز و سیر رنده ریز شده و آب گرفته را نیز به همراه ادویه ها اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود و مرغ مزه دار شود و یا می توانید از همان ابتدا همان مواد ار داخل غذاساز بریزید و له کنید.

مرحله سوم: سرخ کردن

در ادامه باید داخل تابه کمی روغن ریخته تا داغ شود و بادمجان های تو خالی را داخل آن قرار دهید و از مواد مرغی داخل آن بریزید به طوری که کل وسط بادمجان را پوشش دهد و بعد کمی زعفران روی هر کدام رومال کنید و بگذارید تا هر دو طرف کاملا سرخ و مرغ پخته شود و بعد داخل دیس قرار دهید و در انتها داخل همان تابه گوجه را نیز حلقه ای برش بزنید و سرخ کنید و یا می توانید از گوجه گیلاسی استفاده کنید. نوش جان

می توانید از فلفل کبابی نیز در تهیه این غذا استفاده کنید.

بهتر است از سینه و ران مرغ استفاده کنید زیرا استفاده تنها از سینه مرغ باعث خشک شدن مواد می شود.

حرارت را باید خیلی متوسط باشد تا مرغ ها خوب پخته شود.

می توانید یک فلفل دلمه را نیز ساطوری کنید به مواد مرغی اضافه کنید.

اگر طعم و مزه سیر را دوست ندارید می توانید از پودر سیر استفاده کنید.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها