کدخبر: 19025

قیمت دلار | سعود قیمت دلار | کاهش قیمت دلار

پیش بینی قیمت دلار امروز 23 اسفند 1401

قیمت دلار امروز به چه عدد و رقمی خواهد رسید؟!

قیمت دلار در مسائل اقتصادی تاثیر بسیاری دارد. قیمت دلار پس از نوسانات بسیار، حالا روند کاهشی به خود گرفته. قیمت دلار حالا به زیر 50 هزار تومان رسیده و همواره در حال ریزش است. گفته می‌شود مذاکرات با غرب تاثیرات مثبتی بر کاهش قیمت دلار داشته است. در ادامه، پیش بینی قیمت دلار امروز را بخوانید.

پیش بینی قیمت دلار امروز 23 اسفند 1401

دیروز قیمت دلار از نیمه کانال ۴۰ هزار تومانی نیز پایین‌تر آمد و روند نزولی داشت. این اسکناس آمریکایی با اخبار مساعد سیاسی روند نزولی را در حدود ۱۰ روز است که آغاز کرده، اما برخی گمانه‌زنی‌ها امروز در بازار ارز شرایط را برای معامله‌گران سخت کرده است.

شوک جدید در راه است؟

طرح فروش یکپارچه خودرو که از سوی برخی رسانه‌ها با عنوان تله بازارساز برای جمع‌آوری نقدینگی از مردم عنوان شده است. پیش فروشی که باعث شد بیش از دو میلیون نفر پولشان بلوکه شود و متعاقب آن قیمت دلار بیش از ۱۵ هزار تومان ریزش داشته باشد. هر چند پشت پرده این افت قیمت اخبار مساعد سیاسی نیز نهفته است، اما ترس بازار از پایان قرعه‌کشی و هجوم مردمی که بختشان با بازار خودرو یار نبوده، به بازار دلار است.

موضوعی که شَک برخی کارشناسان به این سیاست بازارساز را افزایش داده تعداد محدود خودروها و تعداد بالای ثبت‌نام کنندگان است. برای نمونه بیش از ۱۴۰ هزار نفر برای خودرو هایما S  پلاس ثبت‌نام کرده‌اند و پولشان بلوکه شد، در حالی که تنها ۲۵۰ دستگاه خودرو برای قرعه‌کشی در نظر گرفته شده است.

وزارت صمت در پایان سال ۱۴۰۱ اقدام به فروش یکپارچه خودرو کرده است. دولت تنها با این طرح حدود یک چهارم از میزان افزایش پایه پولی که در سال جاری اتفاق افتاده را جذب خواهد کرد.

بازار به تعادل رسید؟

با توجه به کاهش ۲۰۰ تومانی قیمت دلار، امروز معامله‌گران جو بازار را آرام‌تر از روزهای گذشته عنوان کردند و معتقدند این روند در چند روز منتهی به سال جدید حفظ خواهد شد و دشوار است که شوک جدیدی به اسکناس آمریکایی وارد شود.

سیگنال بازارهای همسایه به دلار تهران نیز روند کاهشی محدود بود. برخلاف روز گذشته امروز بازارهای همسایه کاهش قیمت داشتند. قیمت دلار هرات به کف کانال ۴۵ هزار تومانی رسید. دلار سلیمانیه با قیمت ۴۴ هزار و ۳۹۰ تومان معامله شد.

درهم امارات نیز امروز در کانال ۱۲ و ۱۳ هزار تومان نوسان داشت و در لحظه نگارش این گزارش به قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. فعلا دلار هرات با اختلاف کمی صدرنشین بیشترین قیمت در بازارهای موازی است.

کاهش قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا نیز به نسبت بازار آزاد، همان ۲۰۰ هزار تومان بود. امروز دوشنبه ۲۲ اسفند، نرخ دلار ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان کشف قیمت شد.

اثر اصلاحات اقتصادی دولت در بازار

در همین راستا حمید‌رضا جیهانی کارشناس اقتصادی با تاکید بر تلاش مردم برای حفظ امنیت دارایی‌های ریالیشان به تجارت‌نیوز گفت:«در حال حاضر موضوع برجام و مذاکرات سیاست خارجی، بازار ارز آرام کرده است. این در حالی است که مردم به دنبال این هستند که دارایی‌شان را به جای اینکه در بخش مولد سرمایه‌گذاری کنند به سمت سرمایه‌گذاری در بخش طلا و دلار ببردند.»

این کارشناس اقتصادی درباره رفتارهای هیجانی مردم در روزهای اوج قیمت برای خرید در بازار طلا و ارز توضیح داد: «وقتی درباره اقتصاد رفتاری صحبت می‌کنیم باید در حوزه روانشناسی اجتماعی، جامعه شناسی و سیاست، موضوع موشکافی شود. از سوی دیگر فعالیت‌های اقتصادی دولت و اصلاحات اقتصادی اثرات بلند مدت دارد و هنوز به طور کامل خود را نشان نداده است.»

وی با اشاره به اینکه شرایط کاملا احساسی و روانی است خاطرنشان کرد: «در حال حاضر انتظارات تورمی و اقتصاد رفتاری وزن بیشتری در اقتصاد، ‌قیمت‌ها و بازارهای مختلف کشور پیدا کرده است.»

جیهانی گفت: «دلار به لحاظ ارزشی نسبت به ریال حباب دارد و از منظر برآوردی، کسانی که حرفه‌ای‌تر رفتار می‌کنند باید از بازار خارج شوند و در بازار جایگزین منتظر بمانند تا قیمت‌ها اصلاح شود.»

قیمت دلار امروز 22 اسفند 1401

در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز دوشنبه ۲۲ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شد.

بر اساس معاملات بازار مبادله ارز و طلای ایران قیمت هر اسکناس دلار امروز (دوشنبه ۲۲ اسفندماه) ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت حواله دلار ۳۶ هزار و ۷۰۰ تومان کشف شد.

از ۸ اسفندماه علاوه بر قیمت‌های اسکناس و حواله دلار، قیمت اسکناس و حواله یورو و درهم نیز در سایت بازار متشکل درج می‌شود؛ بر همین اساس نیز نرخ اسکناس یورو ۴۲ هزار و ۸۶۶ تومان، و نرخ حواله یورو ۳۹ هزار و ۳۶ تومان اعلام شده است.

همچنین در مرکز مبادله ارز و طلا نرخ اسکناس درهم ۱۰ هزار و ۹۷۳ تومان و نرخ حواله درهم نیز ۹ هزار و ۹۹۳ تومان اعلام شده است.

قیمت دلار امروز اسفند 1401

بر اساس معاملات بازار مبادله ارز و طلای ایران قیمت هر اسکناس دلار امروز (یک‌شنبه ۲۱ اسفندماه) ۴۰ هزار و ۵۹۰ تومان و قیمت حواله دلار ۳۶ هزار و ۹۰۰ تومان کشف شد.

قیمت دلار 20 اسفند 1401

صرافی ملی ایران امروز (شنبه) هفته خود را با کاهش حدود ۲۰۰۰ تومانی قیمت دلار آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، صرافی ملی ایران واقع در میدان فردوسی تهران امروز شنبه ( ۲۰ اسفند ماه) برای ارائه خدمات ارزی به متقاضیان فعال است. نرخ دلار اعلامی صرافی ملی ۴۴ هزار و ۴۵۱ تومان برای خرید و ۴۴ هزار و ۹۰۰ تومان برای فروش اعلام شده است.

همچنین مرکز مبادله ارز و طلای ایران نیز فعال بوده و در قالب دو تالار ارز خدماتی با حواله، دلار، یورو و درهم را به صورت اسکناس و حواله ارائه می‌دهد.

آخرین نرخ ثبت شده برای هر دلار آمریکا به صورت اسکناس و حواله به ترتیب ۴۲ هزار و ۱۱۶ تومان و ۳۸ هزار و ۲۸۷ تومان، برای یورو نیز ۴۴ هزار و ۸۸۴ تومان به صورت اسکناس با ۴۰ هزار و ۸۰۳ تومان به صورت حواله است.

همچنین هر درهم اسکناس نیز ۱۱ هزار و ۴۶۸ تومان و هر درهم حواله ۱۰ هزار و ۴۲۵ تومان در مرکز مبادله ایران قیمت گذاری شده است.

منبع: ایسنا

قیمت دلار 18 اسفند 1401

امروز تابلوهای قیمت لحظه‌ای ارز و سکه صرافی در سایت کانون صرافان قیمت دلار توافقی را تا حوالی ساعت ۱۲:۳۰ امروز پنجشنبه 18 اسفند 1401 با رقم میانگین ۴۷ هزار و ۵۵۶ تومان نشان می‌دهد.

همچنین قیمت یورو توافقی به طور میانگین به سطح ۵۰ هزار و ۲۴۰ تومان رسیده و قیمت درهم امارات به صورت توافقی نیز در صرافی‌های مجاز با رقم میانگین ۱۲ هزار و ۷۷۵ تومان درج شده است.

قیمت دلار 17 اسفند 1401

با ابتکار بانک مرکزی بازار مبادله ارز و طلا در روزهای تعطیل هم به فعالیت خود ادامه داده و این کار را برای فعالیت صادرکنندگان در همه روزهای هفته تسهیل می‌کند، دلار در آخرین قیمت در بازار مبادله به ۴۲,۴۴۶ تومان رسید و دلار حواله نیز به قیمت ۳۸,۵۸۷ تومان مبادله شد.

یورو نیز به قیمت ۴۵,۳۸۷ تومان رسیده و یورو حواله به قیمت ۴۱,۲۶۱ تومان کشف شد.

درهم امارات نیز به قیمت ۱۱,۵۵۸ تومان رسیده و درهم حواله به ۱۰,۵۰۷ تومان کشف قیمت شد.

قیمت دلار 16 اسفند

قیمت دلار مبادله ای امروز با کاهش ۲.۳۴ درصدی، از ۴۳,۴۴۲ (چهل و سه هزار و چهارصد و چهل و دو ) تومان به ۴۲,۴۴۶ (چهل و دو هزار و چهارصد و چهل و شش ) تومان رسید.

قیمت توافقی ارز امروز 15 اسفند

بر خلاف تغییرات نامحسوس قیمتی در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، قیمت‌ دلار، یورو و دیگر ارزها در سایت کانون صرافان با ریزش‌های قابل توجهی مواجه بوده است.

قیمت دلار توافقی امروز دوشنبه 15 اسفند 1401 در سایت کانون صرافان تا حوالی ساعت 12 ظهر با کاهش 2750 تومانی نسبت به روز گذشته به کانال 48 هزار تومان وارد شده و رقم میانگین 48 هزار و 421 تومان را نشان می‌دهد.

همچنین قیمت توافقی یورو نیز با افت 1900 تومانی نسبت به روز گذشته به طور میانگین به سطح 51 هزار و 545 تومان رسیده است.

قیمت درهم امارات به صورت توافقی هم در صرافی‌های مجاز رقم میانگین 13 هزار و 343 تومان را نشان می‌دهد.

قیمت توافقی ارز 14 اسفند

قیمت دلار توافقی امروز یکشنبه 14 اسفند 1401 در سایت کانون صرافان تا حوالی ساعت 12:30 رقم 51 هزار و 172 تومان را نشان می‌دهد.

همچنین قیمت توافقی یورو که از سوی کانون صرافان اعلام شده، بطور میانگین به ازای هر یورو 53 هزار و 483 تومان است.

قیمت درهم امارات به صورت توافقی هم در صرافی‌های مجاز رقم میانگین 13 هزار و 830 تومان را نشان می‌دهد.

قیمت سکه، نیم سکه و ربع سکه

در سایت کانون صرافان ایرانیان قیمت سکه امامی امروز به طور میانگین 28 میلیون و 862 هزار و 500 تومان است.

همچنین تا حوالی ساعت 12:30 قیمت نیم سکه در همین سایت 15 میلیون و 950 هزار تومان درج شده و قیمت ربع سکه نیز امروز 9 میلیون و 925 هزار تومان در سایت کانون صرافان اعلام شده است.

ارسال نظر: