کدخبر: 19226

قیمت سکه | افزایش قیمت سکه | کاهش قیمت سکه

پیش بینی قیمت سکه و طلا برای امروز 16 فروردین

قیمت سکه و طلا امروز به چه عدد و رقمی می‌رسد؟!

قیمت سکه این روزها در نوسان است. قیمت سکه روز گذشته کاهشی شد. قیمت سکه عاملی برای افزایش خریداران شد. قیمت سکه در معاملات پشت خطی بسیار مهم و تاثیرگذار است. پیش بینی قیمت سکه امروز را در ادامه می خوانیم.

پیش بینی قیمت سکه و طلا برای امروز 16 فروردین 

 امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ قیمت طلا و سکه متعاقب کاهش قیمت دلار در روند نزولی باز شد. بازار فلز زرد همزمان با بازگشایی بازار، پس از تعطیلات نوروز در مسیری نزولی قرار گرفت.

نیم‌سکه از خانواده سکه‌ها جا ماند

هر چند کاهش قیمت امروز، مانند روز گذشته میلیونی نبود اما تمام قطعات سکه به غیر از نیم‌سکه ارزان شدند. با وجود اینکه برخی فعالان بازار ارز روند قیمت دلار را دستوری و موقتی می‌دانند و معتقدند این کاهش قیمت دلار در میان‌مدت و بلندمدت ماندگار نیست اما برخی فعالان بازار ارز به این موضوع خوشبین هستند و معتقدند افزایش قیمت طلا و سکه مانند ماه‌های پایانی سال گذشته نخواهد بود.

اخبار سیاسی مساعد است؟

برخی کارشناسان، اخبار بهبود روابط بین‌المللی ایران را دلیل کاهش قیمت فعلی در بازار دلار و به تبع آن طلا و سکه می‌دانند. اما خبرگزاری آکسیوس به نقل از منابع مطلع خبری اعلام کرده است که طرح پیشنهادی توافق موقت آمریکا توسط ایران رد شده است. این موضوع می‌تواند شعله افزایش قیمت دلار را تند کند و به تبع آن قیمت طلا و ارز نیز متاثر خواهند شد.

 سکه امامی پرچمدار بیشترین کاهش نرخ در بازار امروز

امروز سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۲،  قیمت سکه امامی بیش از ۹۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. این قطعه از سکه در لحظه نگارش این گزارش به کف کانال ۳۰ میلیون تومانی رسید و با قیمت ۳۰ میلیون و ۷۹۲ هزار تومان معامله ‌شد.

قیمت سکه بهار آزادی که روز گذشته کاهش بیش از دو میلیون تومانی داشت، ‌امروز ۱۸۰ هزار تومان ارزان‌تر شد و به قیمت ۲۷ میلیون و ۸۰۱ هزار تومان رسید.

نیم سکه بدون تغییر و با همان قیمت روز گذشته معامله شد. این قطعه از سکه با قیمت ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مبادله شد. ربع سکه ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت و به قیمت ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید.

امروز قیمت سکه گرمی کاهش ۲۰۰ هزار تومانی داشت. این قطعه از سکه با قیمت ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا نیز روند نزولی داشت. هر مثقال طلا ۱۹۴ هزار تومان ارزان شد. هم‌ اکنون هر مثقال طلا در کانال ۱۰ میلیون تومانی و با قیمت ۱۰ میلیون و ۹۶۱ هزار تومان مبادله می‌شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۴۶ هزار و ۲۰۰ تومانی به قیمت دو میلیون و ۵۳۰ هزار تومان رسید.

قیمت طلای دست دوم هم دو میلیون و ۴۹۶ هزار تومان شد که نسبت به دیروز ۴۶ هزار تومان ارزان‌تر شده است.

روند نامتوازن حباب سکه 

جدول قیمت و حباب سکه 15 فروردین 1402

امروز قیمت حباب در میان قطعات سکه روند نامتوازنی داشت. در لحظه نگارش این گزارش سکه امامی و سکه گرمی کاهش حباب داشتند. این در حالی است که حباب سایر قطعات سکه افزایش داشت.

هنوز بازار فلز زرد رونق ندارد

در همین راستا ابراهیم محمد‌ولی رئیس پیشین اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره روند قیمت طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت:«اواسط اسفندماه سال گذشته اتفاقاتی در بحث اقتصادی و قیمت انس و بازار ارز رخ داد. در آن مقطع هر گرم طلا بیش از سه میلیون تومان قیمت داشت اما متعاقب مواردی که اشاره شد، قیمت به دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برگشت.»

وی افزود:«در ادامه انس جهانی دچار نوسان افزایشی شد و بازار ارز هم افزایشی بود و مجددا قیمت طلا و سکه رشد داشت. هر چند قیمت‌ها ۷ تا ۱۲ درصد رشد داشت اما بازار التهاب زیادی نداشت.»

این کارشناس بازار با اشاره به افزایش قیمت طلا و سکه در تعطیلات نوروز یادآور شد:«هنوز بازار رونق کامل خود را بعد از تعطیلات به جهت ماه رمضان و تعطیلات نوروز ندارد. با روند کاهشی دو روز گذشته، امیدواریم تا آخر فروردین قیمت در بازار طلا و سکه به مسیر معقول خود برگردد.»

وی افزود:«در دو روز گذشته طلا نسبت به گذشته کاهشی بوده و احتمال می‌دهیم این مسیر ادامه‌ داشته باشد و ثبات واقعی خود را حفظ کند. مگر اینکه اتفاق خاصی در بازار رخ دهد. اگر نه باید در مسیر کاهشی حرکت کند.»

محمدولی با ابراز امیدواری نسبت به حفظ روند کاهشی قیمت در بازار فلز زرد خاطرنشان کرد:«اگر بازار طلای جهانی و دلار داخلی دچار تغییری نشوند و در همین مسیر کاهشی قرار بگیرند، مطمئنا طلا و سکه مجبور است در مسیر کاهشی حرکت کند.»

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها