کدخبر: 19452

خودروی پاژ | جایگزین پراید | عرضه پاژ به بازار

خودروی پاژ جایگزین پراید بزودی وارد بازار می شود | خریداران خودرو مشتاقانه در صف خرید این خودرو هستند

خودروی پاژ جایگزین پراید بزودی به بازار عرضه میشود .

  خودروی پاژ جایگزین پراید است که بزودی وارد بازار می شود . خودروی پاژ محصول جدید گروه خودرو سازی سایپا است . خودروی پاژ سوخت بسیار ارزانی دارد . خودروی پاژ همان هاچ بک اقتصادی است. خودروی پاژ بر مبنای رنو کویید طراحی شده است.

خبری خوش برای علاقمندان به خودرو

 اسب بخار، پاژ یک هاچ بک اقتصادی کلاس A است که با هدف ارائه یک خودروی ارزان قیمت به بازار می آید. این خودرو بر اساس پلتفرم رنو کویید طراحی شده و از نظر ابعاد و اندازه در محدوده پراید هاچ بک (سایپا ۱۱۱) قرار می گیرد. پاژ را می توان یک هاچ بک شهری دانست که شاید آنچنان برای ترددهای طولانی و بین شهری مناسب نباشد و صرفاً می تواند تا نیازهای اولیه از خودرو را برای مشتریان بر طرف کند. با توجه به اطلاعاتی که سایپا اعلام کرده است، پاژ در زمستان ۱۴۰۲ وارد خط تولید می شود.

 

 

پاژ

پاژ نام زادگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعر حماسه سرای ایرانی است و نام روستایی واقع در تقاطع جاده کارده به کلات نادری و ۱۵ کیلومتری شمال شهر مشهد است. در میانه روستای پاژ و در ۷۰۰ متری شمال غرب آن دو تپه باستانی به چشم می خورد که به آثار و بقایای پاژ قدیم مربوط هستند و موید پیشینه تاریخی این منطقه در سده های نخستین پس از اسلام تا قرن نهم و دهم هجری است.

مشخصات فنی سایپا پاژ

پاژ قرار است تا با یک پیشرانه تا با پیشرانه یک لیتری سه سیلندر تنفس طبیعی به بازار بیاید. این پیشرانه ۷۰ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۰۰ نیوتن متر تولید می کند و جعبه دنده ۵ سرعته دستی، توان را به چرخ های جلوی پاژ می رساند. پیشرانه یک لیتری پاژ احتمالاً همان موتور ۳F0N ایران خودرو است که ۱۰۴۸ سی سی حجم دارد و چیدمان سه سیلندر و ۱۲ سوپاپ برای آن در نظر گرفته شده است. استاندارد آلایندگی پیشرانه پاژ یورو ۶ خواهد بود و می تواند در این هاچ بک اقتصادی که وزن کمتر از یک تن را دارد، مصرف سوخت بهینه حدود ۵ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر را ثبت کند.

 

سایپا پاژ دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۳۸۰۰، ۱۵۹۰ و ۱۴۹۰ میلی متر بوده و فاصله محوری آن هم ۲۴۳۰ میلی متر اعلام شده است.

امکانات خودروی اقتصادی پاژ

پاژ یک خودروی اقتصادی است و نباید توقع امکانات خاصی را از آن داشت. اما آن طور که گفته می شود این هاچ بک اقتصادی سایپا بر اساس استانداردهای ۸۵ گانه تولید خواهد شد. برای همین می توان گفت که این خودرو به دو کیسه هوا، ترمز ABS، EBD، BA، سنسور فشار باد تایرها، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، فرمان کمکی برقی، نمایشگر لمسی، جلو آمپر دیجیتال و… مجهز خواهد بود.

پاژ قرار است تا یک خودروی کاملاً اقتصادی باشد. همین موضوع باعث می شود تا مشتریان توقع قیمتی پایین تر را برای این خودرو نسبت به سایر محصولات سایپا داشته باشند. آن طور که گفته می شود در زمان عرضه سایپا پاژ، این خودرو قطعاً قیمتی کمتر از محصولاتی چون ساینا S، کوییک و… خواهد داشت.

سایپا پاژ چه خودرویی است

پاژ همان هاچ بک اقتصادی است که طی یک پروژه مشترک با ایران خودرو، بر مبنای رنو کویید طراحی شده و قرار است تا ایران خودرو و سایپا هر کدام محصول اقتصادی خود را روی این پلتفرم معرفی کنند.

مشخصات فنی سایپا پاژ چیست

پاژ قرار است تا با یک پیشرانه تا با پیشرانه یک لیتری سه سیلندر تنفس طبیعی به بازار بیاید. این پیشرانه ۷۰ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۰۰ نیوتن متر تولید می کند و جعبه دنده ۵ سرعته دستی، توان را به چرخ های جلوی پاژ می رساند.

امکانات پاژ در چه حدی است

این خودرو به دو کیسه هوا، ترمز ABS، EBD، BA، سنسور فشار باد تایرها، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، فرمان کمکی برقی، نمایشگر لمسی، جلو آمپر دیجیتال و… مجهز خواهد بود.

طراحی داخلی

هنوز از قسمت داخلی پاژ عکس‌های کامپیوتری هم منتشر نشده، اما طبق تجربه‌ای که از عرضه محصولات سایپا داریم، به‌دلیل احتمال عرضه هم‌زمان این خودرو با سایپا سهند، احتمالا داخل کابین این دو خودرو بسیار شبیه به هم خواهند بود.

آپشن‌ها و امکانات

به‌دلیل اینکه سایپا پاژ قرار است یک خودروی اقتصادی و جانشین پراید باشد، انتظار آپشن و امکانات رفاهی عجیب و غریب از آن اشتباه است. اما از آنجایی که تولید خودروهای جدید در ایران مشروط به رعایت استانداردهای ۸۵ گانه توسط خودروساز است، احتمال قرار داشتن آپشن‌های زیر در آن دور از انتظار نیست.

کیسه هوای راننده و سرنشین، ترمز ABS، سیستم کنترل پایداری، فرمان برقی، نمایشگر لمسی و پشت‌آمپر دیجیتالی از جمله آپشن‌هایی است که به احتمال قوی روی این خودرو خواهیم دید.

قیمت سایپا پاژ

همان‌طور که در ابتدای گزارش نیز اشاره شد، این خودرو قرار است با قیمتی پایین‌تر از کوییک و ساینا عرضه شود و این مورد، شاید تنها مزیت سایپا پاژ نسبت به سایر رقبای خود باشد.

 

ارسال نظر: