کدخبر: 19693

بیمه تامین اجتماعی | بیمه شدگان تامین اجتماعی

درمان رایگان برای کسانی که بیمه تامین اجتماعی هستند | خبری خوشحال کننده برای بیمه شدگان تامین اجتماعی

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: متوسط ضریب نفوذ بیمه در سطح کشور ۵۳ درصد است.

 

 

جزئیات دوره رایگان برای بیمه شدگان تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به منظور ایجاد رفاه و حمایت از حقوق کلیه کارکنان کارخانه ها، اداره ها و سازمان ها و دیگر محیط های کاری به وجود آمد. بیمه تامین اجتماعی بیشتر برای دهک های متوسط و پایین در نظر گرفته می شود. بیمه تامین اجتماعی کمک زیادی در تامین برخی نیاز های اولیه ی افراد می کند. در حال حاضر، طبق قانون بیمه تامین اجتماعی  و بیمه نامه برای تمامی افراد شاغل، اجباری است. می توان گفت که سازمان و بیمه تامین اجتماعی، مهم ترین رکن صنعت بیمه در کشور است.

میرهاشم موسوی ظهر جمعه در جمع کارکنان تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، افزود: یکی از مشکلات بزرگ استان کهگیلویه و بویراحمد ضریب نفوذ پایین بیمه شده نسبت به متوسط کشوری است.

 

وی ابراز داشت: این متوسط ضریب نفوذ در سطح کشور ۵۳ درصد بوده و این در حالی که در این استان ضریب نفوذ بیمه به شکل متوسط حدود ۴۲ درصد است.

موسوی تصریح کرد: در سال گذشته بین ۶ تا ۸ میلیون نفر در کشور بیمه نشده وجود داشت که باید مؤلفه‌های جذب این تعداد را که یک ظرفیت برای تأمین اجتماعی است، پشتیبانی و ورودی صندوق را افزایش دهیم.

مدیرعامل تأمین اجتماعی کشور گفت: طی دو سال، یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بیمه شده جدید به بیمه شدگان تأمین اجتماعی اضافه شده است.

موسوی در خصوص بکارگیری فرزندان کارکنان بازنشسته تأمین اجتماعی در این سازمان گفت: در این رابطه قوانین حاکمه و موضوعه داریم که استخدام نیرو تنها از طریق آزمون باید انجام شود.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری صبا تامین از برنامه تاسیس اولین صندوق بازنشستگی بیمه تکمیلی در شرکت صبا تامین خبر داد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» محمد‌جواد میرطاهر مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صباتامین در حاشیه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با اشاره به خدمات و محصولات جدید این شرکت گفت: سبدگردان اندیشه صبا که از زیرمجموعه‌‌‌های شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین است به زودی مجوز چند صندوق را خواهد گرفت که صندوق بازنشستگی بیمه تکمیلی یکی از آنها خواهد بود.

وی افزود: این صندوق جزو اولین صندوق‌های بازنشستگی از این نوع است که توسط شرکت سبدگردانی تاسیس می‌شود. همچنین صندوق بخشی با نماد «پترو صبا» در زیرمجموعه سبدگردان اندیشه صبا شروع به فعالیت خواهد کرد. مدیرعامل شرکت صباتامین همچنین از رونمایی از سامانه ریسک‌‌‌گریز در کارگزاری بیمه این شرکت خبر داد و تشریح کرد: این سامانه یک سامانه فروش آنلاین بیمه است که به صورت تجمعی فعالیت خواهد کرد که علاوه بر B۲C (بنگاه با مصرف‌کننده)، B۲B (بنگاه با بنگاه) را هم پشتیبانی می‌کند. میرطاهر سامانه یکپارچه باشگاه مشتریان را یکی دیگر از سامانه‌‌‌هایی عنوان کرد که در پانزدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه از آن رونمایی خواهد شد.

بیمه تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، گفت: این سازمان و بیمه سلامت در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت هزینه‌های تخصصی و فوق تخصصی خدمات ناباروری را در قالب تعرفه دولتی تقبل می‌کنند.

 میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، با اعلام خبر تامین هزینه‌های ناباروری توسط بیمه تامین اجتماعی با تعرفه دولتی، گفت: ما برای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت رویه‌هایی که پیش از این در ارائه خدمات داشتیم متناسب با سیاست‌های ابلاغی تغییر دادیم.

وی تصریح کرد: یکی از اقداماتی که در این راستا عملیاتی شد تقبل مالی هزینه‌های تخصصی و فوق تخصصی خدمات ناباروری است که تحت پوشش بیمه‌ای قرار دادیم به این صورت که تمام هزینه های خدمات تخصصی این بخش را هم سازمان تامین اجتماعی هم بیمه سلامت با تعرفه دولت تقبل می کنیم.

موسوی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده افزایش مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه بود که در حمایت از خانم‌های باردار عملیاتی شد و علاوه بر اینکه ۶ ماه به ۹ ماه افزایش یافت، تمام خدمات این بخش به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود و پس از ثبت یک ماه، واریز به صورت ماهانه انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به یکی دیگر از اقداماتی که سازمان تامین اجتماعی در راستای توجه به افزایش جمعیت انجام داده است، تاکید کرد: در گذشته بر اساس قانون، ارائه خدمات در قالب تعهدات بیمه‌ای، معیشتی و حق اولاد به بازنشستگان برای بیشتر از سه فرزند پرداخت نمی‌شد اما بعد از تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت این سقف هم برداشته شد و این قشر می‌توانند مازاد بر سه نفر، هر تعداد فرزند که داشته باشند از حق اولاد و خدمات بیمه‌ای و درمانی برای افراد تحت پوشش مستمری‌بگیر و بیمه‌ شده استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، یادآور شد: هم‌اکنون در تلاش هستیم که تسهیلات و حمایت‌هایی را برای این بخش به تناسب موضوعاتی که داریم، افزایش دهیم. همچنین سازمان تامین اجتماعی هر چه در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت آمده است، عملیاتی می‌کند و تعهداتش را می‌پذیرد و هیچ مشکلی در این رابطه نداریم.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها