کدخبر: 2354

تعطیلی دو هفته ای ایران؛ دستور فوری کار ستاد کرونا

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از بررسی تعطیلی دو هفته ای کشور در ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

شیوع نوع جهش یافته کرونا به نام دلتا کرونا باعث پیک پنجم کرونا شده است. اخیراً نمکی درخواست کرده بود تا با تعطیلی دو هفته ای کشور در پی شیوع کرونا موافقت شود. ستاد ملی مقابله کرونا نیز در حال بررسی این اتفاق هستند.

به گزارش رکنا، دکتر کیانوش جهانپور افزود: در پی نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص موج سهمگین و پنجم کرونا و پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای برای کاهش چرخش ویروس و بار بیمارستان ها، رهبر معظم انقلاب اسلامی از رئیس‌جمهور خواستند این موضوع بررسی شود و هر اقدامی که لازم است انجام گیرد.

وی گفت: آقای دکتر نمکی در نامه خود به رهبر انقلاب نوشته بود شاید دو هفته تعطیلی جدی و ایستادگی و بکارگیری نیروهای نظامی و انتظامی و برخورد با شکستن شیوه نامه ها بتواند تا حد قابل توجهی از چرخش ویروس و بار بیمارستان‌ها و فشار نفس‌گیر بر همکاران ما بکاهد بر همین اساس هم اکنون قرارگاه مقابله با کرونا در حال تصمیم گیری در اینباره است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکید کرد: هر گونه تصمیم گیری در خصوص محدودیت های جدید در اسرع وقت به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها