کدخبر: 2356

جمشید در کمین دختران دانشجو

پسر جوان با عشق دروغی دختران را تلکه می کرد

رسیدگی به پرونده قتل مرموز پسرجوانی که با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده در حالی به مرحله صدور رأی رسیده که قضات دادگاه پرونده را از موارد لوث تشخیص دادند و تنها متهم پرونده بر بی‌گناهی اش سوگند یاد کرد.

رسیدگی به پرونده قتل مرموز پسرجوانی که با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده در حالی به مرحله صدور رأی رسیده که قضات دادگاه پرونده را از موارد لوث تشخیص دادند و تنها متهم پرونده بر بی‌گناهی اش سوگند یاد کرد.رسیدگی به این پرونده از 3 سال پیش با کشف جسد مرد جوانی به‌نام سعید در یکی از محله‌های مشیریه آغاز شد. شواهد نشان می‌داد مقتول با ضربه‌های چاقو از پا درآمده است. پس از آن جسد با هماهنگی مقام قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد.

مأموران در نخستین گام به سراغ ریز مکالمات تلفنی مقتول رفتند و پس از بررسی مشخص شد وی آخرین بار با یکی از دوستانش به‌نام محمدرضا قرار ملاقات داشته است. در ادامه مأموران محمدرضا را بازداشت کردند اما او در بازجویی‌های اولیه مدعی شد که نقشی در قتل دوستش نداشته است. با این حال در ادامه تحقیقات به قتل سعید اعتراف و علت آن را هم اختلاف قدیمی با مقتول عنوان کرد.

با پایان تحقیقات، پرونده متهم به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست قصاص کردند.در حالی که متهم در اداره آگاهی به قتل اعتراف کرده بود اما وقتی به جایگاه رفت با رد اتهامش گفت: من قاتل سعید نیستم. من و سعید با هم دوست بودیم و هیچ اختلافی هم نداشتیم. من در یک خیاطی کار می‌کردم اما او شغل ثابتی نداشت. به همین خاطر تصمیم گرفته بودیم تا با هم به ترکیه برویم و آنجا کار مناسبی پیدا کنیم.من آخرین بار هم برای احوالپرسی با او تماس گرفتم و نمی‌دانم او چطور و به دست چه کسی کشته شده است.

وی در ادامه افزود: هنگامی که بازداشت شدم بارها گفتم دخالتی در قتل نداشته‌ام اما پس از چند روز ناچار به اعتراف شدم ولی باور کنید بی‌گناه هستم و فقط به خاطر اینکه آخرین نفری بودم که با مقتول تماس داشته‌ام سه سال از زندگی‌ام را در زندان گذرانده‌ام.

با پایان دفاعیات این متهم قضات دادگاه با توجه به مدرک‌های موجود، پرونده را از موارد لوث تشخیص داده و حکم به برگزاری مراسم قسامه دادند و چون اولیای دم نتوانستند 50 نفر از بستگان نسبی خود را برای ادای سوگند به دادگاه معرفی کنند، متهم خودش قسم خورد که بیگناه است.در پایان جلسه قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها