کدخبر: 2585

وام | وام قرض الحسنه | وام 50 میلیونی

زمان پرداخت وام بازنشستگان اعلام شد

با هماهنگی و همکاری بانک عامل، هفتمین مرحله تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری برای یک هزار و ۴۵۲ نفر از متقاضیانی که پس از بررسی های لازم واجد شرایط برای دریافت این نوع تسهیلات بودند تا عصر امروز (دوشنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۰) به حساب این عزیزان واریز خواهد شد.

مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: هفتمین مرحله وام ۲۵ میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری تا عصر امروز (دوشنبه) برای ۱۴۵۲ نفر از مشمولان این تسهیلات پرداخت می شود.

علی خدامی با اعلام این خبر اظهار داشت: با هماهنگی و همکاری بانک عامل، هفتمین مرحله تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری برای یک هزار و ۴۵۲ نفر از متقاضیانی که پس از بررسی های لازم واجد شرایط برای دریافت این نوع تسهیلات بودند تا عصر امروز (دوشنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۰) به حساب این عزیزان واریز خواهد شد.

به گفته وی، مرحله قبلی این تسهیلات، اول تیرماه ۱۴۰۰ به یک هزار و ۳۵۰ نفر از بازنشستگان واجد شرایط پرداخت شده بود.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران، با اعلام جزئیات وام بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: امسال در مرحله‌ اول ۱۲۰ هزار فقره وام هفت و پنج میلیون تومانی به بازنشستگان پرداخت شده است.

علی اصغر بیات، درباره جزئیات پرداخت وام به بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: با توجه به شرایط کشور و بازنشستگان از سال گذشته تصمیم گرفتیم سامانه‌ای را با همکاری سازمان تامین اجتماعی، بانک رفاه و کانون عالی بازنشستگان راه‌اندازی کنیم.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی بیان کرد: در سال گذشته به شکل غیر حضوری ۳۴۰ هزار فقره وام هفت میلیون تومانی به بازنشستگان پرداخت کردیم اما امسال در مرحله‌ اول ۱۲۰ هزار فقره وام هفت و پنج میلیون تومانی به آنها پرداخت شد.

بیات ادامه داد: ما سهمیه استان‌ها را بر اساس برنامه‌ریزی که از قبل انجام شده بود اعلام کردیم و در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۲۰ هزار فقره وام بازنشستگان در دور سوم پرداخت شد. ثبت‌نام و دریافت این وام از طریق سامانه‌ به شکل غیر حضوری پرداخت شده تمام سعی ما این است که مراجعات بازنشستگان به بانک به شعبات تامین اجتماعی و کانون‌ها کم‌تر شود.

وی افزود: این سامانه کاملا غیرحضوری بوده و اسامی بازنشستگان در آن ثبت می‌شوند. فقط کاربر اسم و مشخصات خود را وارد سامانه می‌کند. بازنشستگان عزیز ما به این نکته توجه کنند که اولا خط موبایل در زمان باید به نام خود فرد باشد تا احراز هویت انجام شود.

بیات گفت: پرداخت وام به صورت کاملا غیرحضوری بوده و متقاضیان از طریق سامانه در کانون استان‌ها ثبت‌نام کرده‌اند.

رئیس کانون عالی مستمری‌بگیران و بازنشستگان کشوری تصریح کرد: بازنشستگان توجه کنند برخی موارد مانند چک برگشتی و معوقه‌ها باعث می‌شود در دریافت وام با مشکل مواجه شوند.

گفتنی است بازنشستگان می‌توانند از طریق سایت کانون‌های بازنشستگی استان‌ها اقدام به ثبت‌نام وام کنند.

وام بازنشستگان کی واریز می شود؟

وام بازنشستگان

مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: پرداخت نوبت سوم وام ضروری بازنشستگان و وظیفه‌بگیران مشمول، امروز (یکشنبه) انجام می‌شود.

علی خدامی، مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با هماهنگی بانک عامل، سومین نوبت وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق امروز (یکشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۰) به حساب ۲۳ هزار و ۶۵۰ نفر از مشمولان واریز خواهد شد.

گفتنی است؛ ثبت نام اینترنتی این مرحله از وام ضروری به مبلغ ۱۰میلیون تومان در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به صورت اینترنتی انجام و ۱۲۹ هزار و ۷۵۰ نفر واجد شرایط دریافت این نوع تسهیلات شدند.

سقف پرداخت وام قرض‌الحسنه بانک‌ها از ۳۰ میلیون تومان به ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است. وام قرض‌الحسنه‌ای که سود آن تنها چهار درصد است و بازپرداخت آن برای برخی از افراد ۱۰ساله است.

اما چه کسانی می‌توانند از وام ۱۰۰ میلیونی قرض‌الحسنه استفاده کنند؟

آنگونه که در این مصوبه آمده است وام ۵۰ میلیون تومانی قرض‌الحسنه شامل همه افرادی می‌شود که می‌خواهند از این تسهیلات استفاده کنند. اما وام ۱۰۰ میلیونی قرض‌الحسنه شامل آن دسته از افرادی می‌شود که این وام را برای ایجاد مشاغل خانگی، کارگشایی امور کسب‌وکار خرد روستایی و خرید انشعابات می‌‌‌گیرند.

همچنین مبلغ وام قرض‌الحسنه برای ایثارگران و افراد تحت پوشش کمیته امداد ۱۰۰ میلیون تومان است.

همچنین مصوب شد که سقف فردی و مدت بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مسکن محرومان شهری برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی‌(ره) و سازمان بهزیستی کشور افزایش یابد که بر این اساس برای شهرهای کوچک کمتر از ۲۰۰ هزار نفر، ۸۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها ۱۰۰میلیون تومان با بازپرداخت ۱۰ سال تعیین شد.

بانک مرکزی بخشنامه افزایش سقف فردی تسهیلات قرض‌الحسنه را به مدیران عامل بانک‌های دولتی، غیردولتی، موسسات اعتباری غیر بانکی، شرکت دولتی پست بانک و بانک مشترک ایران – ونزوئلا ابلاغ کرد. بر این اساس علاوه بر بانک‌های قرض‌الحسنه‌ای چون بانک مهر ایران و رسالت، دیگر بانک‌ها هم باید تسهیلات قرض‌الحسنه را به متقاضیان پرداخت کنند.

اما گزارش‌های مردمی نشان می‌دهد بانک‌ها چندان تمایلی به پرداخت وام قرض‌الحسنه ندارند.

به خصوص در شرایط کنونی که نرخ تورم افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته و سود این وام تنها ۴ درصد است. در این شرایط بانک‌ها ترجیح می‌دهند وام‌هایی پرداخت کنند که سود آن بالاتر است.

به همین دلیل بسیاری از متقاضیان می‌گویند مراجعه آنها به بانک‌ها برای دریافت وام قرض‌الحسنه به در بسته خورده است و آنها برای دریافت وام ۳۰ میلیون تومانی قرض‌الحسنه هم با مشکل مواجه بوده‌اند چه برسد به وام ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها