کدخبر: 2895

اخبار روز/اخبار مهم روز/اخبار حوادث

دانشگاه از مهر باز می شود/ شرط بازگشایی چیست؟

بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشجویان.

وزیر بهداشت با بیان این که کلاس‌های دانشگاهی از اول مهر باید ترکیبی برگزار شوند، تاکید کرد: آموزش‌های مجازی را دیگر قبول نداریم.

وزیر بهداشت نظر جدید این وزارتخانه درباره بازگشایی دانشگاه ها را تشریح کرد. بازگشایی دانشگاه ها از اول مهر انجام می شود. بازگشایی دانشگاه ها به صورت ترکیبی خواهد بود. یعنی بعد از بازگشایی دانشگاه ها هم آموزش های مجازی برگزار می شود و هم آموزش های حضوری. وزیر بهداشت تاکید کرده است که بعد از بازگشایی دانشگاه ها باید بخشی از دانشجویان بر سر کلاس درس حاضر بوند.

بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشجویان، اظهار کرد: برای این که بتوانیم بازگشایی دانشگاه‌ها را انجام دهیم برنامه داریم تا تمامی استادان و دانشجویان واکسینه شوند.

او افزود: واکسیناسیون هوشمند یعنی بر اساس وظایفی که هر صنفی دارد آن را انجام دهیم، بازگشایی دانشگاه‌ها خیلی مهم است و بنابراین ما واکسیناسیون دانشجویان، استادان، پرسنل مرتبط در دانشگاه‌ها مانند پرسنل آزمایشگاه‌ها و اداره‌ها را باید در مدت کوتاهی قبل از بازگشایی دانشگاه‌ها انجام دهیم.

عین اللهی تصریح کرد: دانشگاه محور مولد است و اگر فعال شود و فعالیت کند آن وقت جامعه می‌تواند رشد علمی خود را پیدا کند و به درجات بالای علم و دانش برسد. تاکید داریم تا واکسیناسیون خود را برای تمام دانشجویان و استادان انجام دهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص حضوری شدن آموزش‌ها از مهر برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، گفت: این که آموزش‌ها از مهر به صورت خالص، مجازی باشند را دیگر قبول نداریم و کاملا حضوری هم امکان پذیر نیست، بنابراین روش ترکیبی را برای بازگشایی دانشگاه‌ها از مهر به کار خواهیم گرفت.

عین اللهی خاطرنشان کرد: روش ترکیبی به این صورت است که کلاس‌ها حتما دایر شوند و مسئله مهم در این موضوع تعداد دانشجویان در کلاس‌های حضوری است، بنابراین هر دانشگاهی با توجه به شرایط و میزان آلودگی که در شهر و مکان مربوطه دارد، می‌تواند تعداد دانشجویان خود را مشخص کند، اگر یک کلاسی ۳۰ نفر جمعیت دارد باید آن را با ظرفیت ۱۰ نفری برگزار کند و مابقی به شیوه مجازی آموزش ببیند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها