کدخبر: 3050

پشت پرده کمبود سرم فاش شد / نماینده مجلس لوداد

چند ماهی است که کشور دچار کمبود سرم شده است. کمبود سرم مشکل مهمی است که در بسیاری از بیمارستان ها شاهد آن هستیم.

 عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با انتقاد از رسوب مواد دارویی در گمرک گفت: من هفته گذشته از گمرک بازدیدی انجام دادم و در آنجا با حجم انبوهی از سرم که از 5 سال پیش از آلمان وارد شده، مواجه شدم که فاسد شده است.

چند ماهی است که کشور دچار کمبود سرم شده است. کمبود سرم مشکل مهمی است که در بسیاری از بیمارستان ها شاهد آن هستیم. کمبود سرم ، ایران را از یک تولیدکننده سرم به واردکننده سرم تبدیل کرد. کمبود سرم در شرایطی رخ داده است که پنج سال است سرم های وارداتی در گمرک خاک می خورد. عضو کمیسیون اصل 90 مجلس از خاک خوردن سرم در گمرک در شرایط کمبود سرم انتقاد کرد.

نصرالله پژمانفر، عضو کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: من هفته گذشته از گمرک بازدیدی انجام دادم و در آنجا با حجم انبوهی از سرم که از 5 سال پیش از آلمان وارد شده، مواجه شدم که فاسد شده است. این در حالی است که امروز ایران محتاج سرم های بسیاری است.

وی افزود: سرم هایی که چند ماه دیگر فاسد می شود، چند سال است که در گمرک خاک می خورد. همچنین شیر خشک هایی که والدین از این داروخانه به آن داروخانه به دنبال آن می گردند، در گمرک وجود دارد. اکنون حجم قابل توجهی از مواد دارویی مورد نیاز مردم، سرم ها و شیر خشک در گمرک فاسد می شود.

پژمانفر اظهار داشت: ما حتما باید برنامه ریزی مناسبی برای کالاهایی که در گمرکات رسوب کرده اند، داشته باشیم و اگر فاسدشدنی هستند، سازمان اموال تملیکی باید با توجه به نیاز مردم این کالاها را در اختیار مردم قرار دهند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها