کدخبر: 3289

هشدار؛ خطر سیل و صاعقه مرگبار در کمین این 4 استان ایران

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع سیلاب های ناگهانی و صاعقه در 4 استان کشور هشدار داد.

هواشناسی از چند روز قبل وقوع بارش باران را پیش بینی کرده بود. با نزدیک شدن به فصل پاییز احتمالاً شاهد پیش بینی های بیشتری نسبت به وقوع باران توسط هواشناسی هستیم. هواشناسی امروز نسبت به وقوع سیلاب در 4 استان کشور هشدار داده است. در برخی استان های کشور بنا به اعلام هواشناسی شاهد وقوع صاعقه خواهیم بود.

به گزارش رکنا، بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 5 روز آینده در بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و جو پایداری حاکم است. امروز در نوار شمالی کشور در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان،‌ خراسان شمالی و برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل وزش باد شدید موقتی، بارش پراکنده باران همراه با رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

فردا در برخی مناطق استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش پراکنده انتظار می‌رود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز در ارتفاعات استان هرمزگان و از یکشنبه تا چهارشنبه در ارتفاعات هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان در ساعات بعدازظهر رشد ابر،‌گاهی همراه با بارش پراکنده،‌رعدوبرق و وزش باد پیش بینی شده است.

همچنین برای نوار شمالی کشور طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه بارش‌های پراکنده پیش بینی شده است. طی 2 روز آینده دریای خزر مواج خواهد بود.

توصیف سامانه: رگبار باران، رعدوبرق ،وزش باد شدید موقت و کاهش دما بین 4 تا 7 درجه

نوع مخاطره: رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و کاهش دما بین 4 تا 7 درجه

منطقه اثر:

شنبه 1400/06/27 : گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی.

اثر مخاطره: احتمال جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، احتمال آبگرفتگی موقت، وزش تند باد موقت.

توصیه: احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در چرای دام در مسیل‌ها و مناطق مرتفع و احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها