کدخبر: 3321

هشدار در خلیج فارس و جنوب ایران +جزئیات

سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش باران و رعد و برق به صیادان استان های جنوبی اشاره کرد.

سازمان هواشناسی از هفته گذشته بارش باران را در برخی نقاط کشور پیش بینی کرده است. برخلاف ابتدای تابستان، گزارش های مبنی بر بارش باران در هواشناسی بیشتر شده است. هواشناسی آسمان امروز تا پایان هفته را در برخی استان های کشور بارانی اعلام کرد. هواشناسی همچنین به صیادان استان های جنوبی هشدار داد.

به گزارش رکنا، مطابق پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی تا آخر هفته در استان‌های ساحلی دریای خزر در برخی ساعات بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

در همین مدت برای جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان، برخی مناطق هرمزگان و جنوب فارس در ساعات بعدازظهر رگبار،‌ رعدوبرق و  وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است.

این وضعیت روز یکشنبه در برای خراسان شمالی پیش بینی می‌شود. همچنین روزهای دوشنبه تا چهارشنبه خلیج‌فارس مواج خواهد بود.

سازمان هواشناسی همچنین برای صیادان استان‌های جنوبی هشداری را به شرح زیر صادر کرد؛

توصیف سامانه: وزش باد نسبتا شدید، افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: دوشنبه 1400/06/29

زمان پایان: اواخر وقت چهارشنبه 1400/06/31

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج بین  1 تا 1.5 متر در سواحل و فراساحل

منطقه اثر:

دوشنبه 1400/06/29 : خلیج فارس و شرق دریای عمان، نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر، غرب هرمزگان و سیستان و بلوچستان.

سه‌شنبه 1400/06/30 : مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و شرق دریای عمان، نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر، غرب هرمزگان و سیستان و بلوچستان.

چهارشنبه 1400/06/31 : مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس و شرق دریای عمان، نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک و احتمال آسیب دیدن شناورهای سبک، نیمه سنگین، قفس ها و تورهای صیادی.

توصیه: احتیاط در شنا در سواحل و ممنوعیت در شنا در فراساحل، محدودیت تردد قایق های کوچک و شناورهای سبک و نیمه سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها