کدخبر: 3542

خلبان افتخار آفرین دفاع مقدس درگذشت +عکس

خلبان جانباز ایرج آسوار از پیشکسوتان هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی درگذشت.

امیر سرتیپ دوم ایرج آسوار از خلبانان جانباز دوران دفاع مقدس است که سال‌های متمادی در هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت کرده و خدمات عملیاتی وی بیش از ۴ سال و ۹ ماه عنوان شده است.

امیر سرتیپ دوم ایرج آسوار خلبان بالگرد تهاجمی کبرا بوده و در عملیات‌های مختلف دوران دفاع مقدس نقش آفرینی کرده است. حضور پر ثمر وی در دوران دفاع مقدس سبب اخذ نشان فتح ۳ شده است.

امیر سرتیپ یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش در مراسم تشییع پیکر این پیشکسوت دوران دفاع مقدس گفت: امیر سرتیپ دوم ایرج آسوار خلبان بالگرد تهاجمی کبرا پس از عمری مجاهدت و تلاش در جبهه‌های حق علیه باطل اکنون در هفته دفاع مقدس به همرزمان شهیدش پیوست.

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس مملو از رشادت‌های رزمندگان اسلام به ویژه تیزپروازان هوانیروز است، گفت: خلبانان هوانیروز و عزیزانی، چون خلبان آسوار با رشادت‌هایی که در جبهه‌های غرب و جنوب کشور از خود نشان دادند موتور ماشین جنگی دشمن را از کار انداختند.

فرمانده هوانیروز با اشاره به اینکه نام برخی از خلبانان شجاع هوانیروز لرزه بر تن صدامیان و رژیم بعثی می‌انداخت، افزود: به گفته همرزمان و پیشکسوتان هوانیروز، صدام نام امیر آسوار را می‌دانست و این بیانگر سطح دلیرمردی و رشادت این خلبان زبده ارتش جمهوری اسلامی در اجرای ماموریت‌ها و مواجه با دشمنان متجاوز است.

این خلبان دفاع مقدس شب گذشته براثر بیماری دارفانی را وداع گفت.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها