کدخبر: 3570

عکس بازیگران/عکس بازیگران مرد /عکس بازیگران معروف

ضجه‌های تلخ همسر عزت الله مهرآوران در آخرین وداع + فیلم لو رفته

مراسم تشییع پیکر مرحوم عزت الله مهرآوران ساعت ۱۱ امروز دوشنبه نوزدهم مهرماه ۱۴۰۰ در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار شد.

خبر ابتلای عزت الله مهرآوران به کرونا و بستری شدن این هنرمند در بیمارستان پس از دریافت دو دُز واکسن، چهارم مهر ماه رسما اعلام شد. از آن زمان تا شامگاه جمعه (۱۶ مهر ماه) وضعیت جسمانی عزت الله مهرآوران با نوسان همراه بود و پس از چند روز که شرایط بهتر شد، متاسفانه در دو روز گذشته سطح هوشیاری این بازیگر پایین آمد و در نهایت شامگاه گذشته فوت کرد.

نیکنام حسینی پور، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اعلام این خبر نوشت: «عزت هنرمندان و کسی که مهر می ورزید به همه متاسفانه دیشب در بیمارستان آتیه به سرای دیگر رفت.

عزت الله مهرآوران بازیگر سریال لیسانسه ها دقایقی پیش درگذشت. عزت‌ الله مهرآوران متولد 18 اردیبهشت 1328 مسجد سلیمان است. اسم همسر عزت الله مهرآوران طبق شنیده ها خدیجه است. حاصل ازدواج وی یک پسر به نام هژیر مهرآوران است.  عزت الله مهرآوران به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

خاکسپاری عزت الله مهرآوران

مراسم تشییع پیکر مرحوم عزت الله مهرآوران هنرمند پیشکسوت عرصه سینما و تلویزیون ساعت ۱۱ امروز دوشنبه، نوزدهم مهرماه ۱۴۰۰ با حضور جمعی از هنرمندان، خانواده و دوست داران وی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار شد.

آخرین آواز عزت الله مهرآوران

همسر عزت الله مهرآوران

عزت الله مهرآورانعزت الله مهرآوران سالها پیش با خانمی به نام خدیجه ازدواج کرده و نام پسرش هژیر مهرآوران رسانه ای شده است.

او می گوید : در فضای هنر نه زنم را طلاق دادم و نه آلوده شدم…

هژیر مهرآوران پسر عزت الله مهراوران خواننده و ترانه سرا است.

بیوگرافی عزت الله مهرآوران

عزت الله مهرآورانعزت الله مهرآوران متولد 18 اردیبهشت 1328 در مسجد سلیمان ، بازیگر و کارگردان سینما ، تئاتر و تلویزیون است.فارغ التحصیل کارشناسی رشته تئاتر از دانشگاه خوزستان است.وی دارای نشان درجه 1 هنری از سوی وزارت علوم و وزارت ارشاد اسلامی است.

عزت الله مهرآوران در شهر مسجد سلیمان در استان خوزستان به دنیا آمده است ، پدرش اصالتا کُرد و کارمند شرکت نفت و مادرش خانه دار بود.

عزت الله مهرآوران در شهر نفت خیز اما محروم مسجد سلیمان در استان خوزستان به دنیا آمده است، پدرش اصالتا کُرد و کارمند شرکت نفت و مادرش خانه دار بود.

خودش می گوید، "بازی من در تئاتر از ششم دبستان شروع شد، یادم می آید نمایشی برای اجرا در مدرسه در حال تمرین بود که از من نیز خواسته شد در آن نقش پسر یتیمی را بازی کنم. بازی در این نقش و ورود به دنیای تئاتر شور و شوق عجیبی در من ایجاد کرد و باعث شد به مقوله تئاتر و نمایش نگاه جدی تری داشته باشم.

ورود عزت الله مهرآوران به دنیای بازیگری

عزت الله مهرآورانبازی من در تئاتر از ششم دبستان شروع شد ، یادم می آید نمایشی برای اجرا در مدرسه در حال تمرین بود که از من نیز خواسته شد در آن نقش پسر یتیمی را بازی کنم.

بازی در این نقش و ورود به دنیای تئاتر شور و شوق عجیبی در من ایجاد کرد و باعث شد به مقوله تئاتر و نمایش نگاه جدی تری داشته باشم.

بنابراین شروع به نوشتن کردم و اندیشه های مختلفی را که در ذهن داشتم به روی کاغذ آوردم و از همین دوره سنی تمرین نمایشنامه نویسی من آغاز شد.

در سال 1350 وقتی 22 ساله بود در نمایش حجله بید بروی صحنه حرفه ای تئاتر رفت تا اینکه سال 1353 در فیلم سایه به سایه بازی در جلوی دوربین را تجربه کرد.

سال 1361 بعد از انقلاب اسلامی با فیلم فیدوس بعنوان کارگردان و بازیگر به عرصه هنر بازگشت و سال 1365 با سریال داستان زندگی وارد قاب تلویزیون شد.

خودش اولین کار حرفه ایش را بازی در فیلم سینمایی ایلیا ، نقاش جوان در سال 1370 به کارگردانی ابوالحسن داوودی می داند.

شهرت عزت الله مهرآوران

شهرت آقای مهرآوران از سال 1383 با فیلم غریبانه به کارگردانی قاسم جعفری شروع شد سپس بازی در او در سریال دزد و پلیس سال 91 هم خاطره انگیز شد.

بنابراین شروع به نوشتن کردم و اندیشه‌ های مختلفی را که در ذهن داشتم به روی کاغذ آوردم و از همین دوره سنی تمرین نمایشنامه‌ نویسی من آغاز شد.

سال ۱۳۶۱ بعد از انقلاب اسلامی با فیلم «فیدوس» به عنوان کارگردان و بازیگر به عرصه هنر بازگشت و سال ۱۳۶۵ با سریال «داستان زندگی» وارد قاب تلویزیون شد.

خودش اولین کار حرفه ایش را بازی در فیلم سینمایی «ایلیا، نقاش جوان» در سال ۱۳۷۰ به کارگردانی ابوالحسن داوودی می داند.

شهرت عزت الله مهرآوران از سال ۱۳۸۳ با سریال «غریبانه» به کارگردانی قاسم جعفری شروع شد. سپس بازی او در سریال «دزد و پلیس» سال ۹۱ هم خاطره انگیز.

"من با درد به آگاهی رسیدم؛ با غم و اندوه به وجود شادی آگاه شدم. شادی را خوب شناختم و از آن حفاظت کردم ،مسیر زندگی من همیشه پر از تجربه بوده و بایگانی ذهنم سال ها تجربه را در خود ذخیره کرده است.

هنوز خانه ندارم، امکانات به هنرمندانی که در صحنه‌ های تئاتر عرق ریخته‌ اند بسیار کم است و انتظار این است که با حمایت‌ های دولت کمی از بار زندگی‌ برداشته شود."».

از آخرین کارهای عزت الله مهرآوران در سریال ها و مجموعه های تلویزیونی می توان به «پدر پسری»، «خوب، بد، جلف: رادیواکتیو»، «می‌خواهم زنده بمانم»، «بچه مهندس ۴»، «زن زندگی مرد زندگی» و «ساخت ایران» اشاره کرد.

لیسانسه ها و فوق لیسانسه ها به کارگردانی سروش صحت، هیولا ساخته مهران مدیری، ایراندخت محمدرضا ورزی، دزد و پلیس سعید آقاخانی و وضعیت سفید حمید نعمت الله از دیگر کارهای شاخص مهرآوران در تلویزیون است.

آخرین فیلمی که این بازیگر در آن ایفای نقش کرد، «خوابم می‌آد» ساخته رضا عطاران است.

عزت الله مهرآوران بازیگر سریال لیسانسه ها دقایقی پیش درگذشت. عزت‌ الله مهرآوران متولد 18 اردیبهشت 1328 مسجد سلیمان است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها