کدخبر: 3844

قیمت طلا | اونس طلا | اخبار اقتصادی

پیش بینی جدید قیمت طلا | چه زمانی طلا بخریم؟

ثبات نسبی در اونس جهانی در کنار کاهش قیمت دلار موجب کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه شد.

عضو هیات‌رئیسه اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: در آستانه شب‌های قدر هستیم. به نظر می‌رسد که قیمت طلا تا پایان این هفته ثابت باقی بماند.

عضو هیات‌رئیسه اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا تا پایان این هفته ارزان خواهد شد؟ به گفت: با توجه به اینکه در آستانه شب‌های قدر هستیم و بازار طلا در روز ۲۱ ماه مبارک رمضان تعطیل است، به نظر می‌رسد که قیمت طلا تا پایان این هفته ثابت باقی بماند.

داوود سلمانیان افزود: البته ثبات قیمت طلا به برخی موضوع‌های سیاسی و جهانی ارتباط دارد. چنانچه اتفاق سیاسی خاصی در جهان رخ ندهد، قیمت طلا تثبیت می‌شود. این در حالی است که ممکن است انس جهانی طلا با برخی فراز و فرودها روبه‌رو شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا بعد از ماه مبارک رمضان گران‌تر خواهد شد یا خیر؟ پاسخ داد: آنچه جوامع بین‌المللی پیش‌بینی کرده‌اند، قیمت جهانی طلا تا پایان سال میلادی ممکن است بین پنج تا 10 درصد افزایش یابد. البته افزایش قیمت جهانی طلا به برخی تحولات و حوادث جهانی ارتباط دارد. ممکن است با برخی اتفاق‌ها قیمت جهانی طلا کاهش یا روند افزایشی را به خود بگیرد.

سلمانیان به وضعیت طلا در هفته‌ای که گذشت اشاره کرد و گفت: هفته گذشته در آخرین معاملات انجام‌شده، هر انس طلا حدود 10 دلار افزایش یافت؛ این در حالی است که با اقدامات به‌هنگام بانک مرکزی و تزریق ارز به بازار، هر گرم طلای 18 عیار حدود 20 هزار و هر قطعه سکه نیز حدود 150 هزار تومان ارزان شد.

او در توصیه‌ای به مردم اظهار کرد: افراد برای خرید طلا باید مراقب باشند و تنها از واحدهای صنفی که دارای جوار کسب و پروانه هستند، کالای مورد نیاز را خریداری کنند. در این شرایط مهم‌ترین توصیه ما این است که مردم از هر گونه خرید طلا در سایت‌ها و فضای مجازی خودداری کنند.

ثبات نسبی در اونس جهانی در کنار کاهش قیمت دلار موجب کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه شد. قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۴۸ هزار تومان و قیمت سکه به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

ثبات نسبی در اونس جهانی در کنار کاهش قیمت دلار موجب کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه شد. قیمت طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۴۸ هزار تومان و قیمت سکه به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان کاهش یافت. از عوامل اصلی کاهش قیمت سکه می‌توان به نبود تقاضا در بازار و همچنین کاهش نرخ ارز اشاره کرد.

از اواخر هفته گذشته فضای بازار ارز و سکه تغییر کرده است. مهم‌ترین تغییر، حذف یک عدم قطعیت از بازار بود. در این دو بازار انتخاب رئیس کل بانک مرکزی یک پرسش بود زیرا فرد انتخابی و مواضع او می تواند بازار ارز و سکه را در این بخش از بلاتکلیفی خارج کند.

قیمت طلا

در کنار انتخاب رئیس کل بانک مرکزی قیمت طلا یکی دیگری از متغیرهای اثر گذار بر بازار سکه است. چهارشنبه هفته گذشته، سکه امامی تحت فشار دو متغیر حیاتی کاهش اونس طلا و افت قیمت دلار قرار داشت. اما با مقاومت قیمت دلار در کانال ۲۸ هزار تومانی، کاهش قیمت زیادی را ثبت نکرد اما در بازار امروز کاهش نرخ ارز باعث کاهش قیمت سکه شد.

فعالان بازار سکه با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی در روز یک‌شنبه عقیده دارند کاهش قیمت دلار و رسیدن به کانال ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان در کنار کاهش قیمت سکه و از دست رفتن مقاومت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان احتمال افزایش قیمت سکه کم است.

اونس طلا در معاملات روز جمعه همزمان با تقویت ارزش دلار، در حالی که آمارهای رسمی دولت آمریکا نشان داد اقتصاد این کشور در ماه سپتامبر بسیار کمتر از حد انتظار فرصت شغلی ایجاد کرده است، شاهد نوسان محدودی بود و با افت ۲۸/ ۰درصد هفتگی در سطح ۱۷۵۷دلار بسته شد. گزارش اشتغال‌زایی آمریکا افزایش ۱۹۴هزار شغل را نشان داد، در حالی که پیش‌بینی‌‌‌ها از افزایش ۵۰۰هزار شغل در ماه سپتامبر حکایت داشت. برخی از کارشناسان معتقدند که تعداد مشاغل کمتر از سطح انتظارات باعث می‌شود فدرال‌رزرو نتواند در موعدی که پیش‌بینی می‌‌‌شد، سیاست‌‌‌های پولی خود را تشدید کند. کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه از سوی بانک مرکزی آمریکا غیرقابل اجتناب است، اما آمار بازار کار می‌تواند نیروی صعودی کوتاه‌مدتی برای طلا فراهم کند؛ زیرا انتظارات سرمایه‌گذاران درباره زمان آغاز تعدیل این برنامه پس زده شده است.

توقف صعود قیمت طلا

قیمت طلا

سکه روز شنبه در شرایطی کار خود را آغاز کرد که با اهرم کاهشی از سوی هر دو مولفه تاثیر‌گذار بر بازار طلا روبه‌رو بود. افت قیمت دلار در معاملات پشت خطی روز جمعه و افت هفتگی اونس طلا موجب شد تا فضای کاهشی در میان سرمایه‌گذاران این فلز گرانبهای داخلی کمی قدرت‌نمایی کند، به طوری که هر سکه امامی روز گذشته با کاهش ۱۲۰هزار تومانی در سطح ۱۱میلیون و ۸۵۰هزار تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. به گفته برخی از فعالان طلا و سکه، افت بازارها در آخرین روز کاری هفته، ناشی از اثرگذاری دو متغیر بود که عامل اول سیگنال ایران مبنی بر احتمال شروع مذاکرات در آینده نزدیک و سیگنال دوم انتخاب رئیس کل بانک مرکزی بود. بنابراین به نظر می‌رسد تا چند روز آتی شاهد نوسان چشمگیری در بازار سکه نباشیم.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها