کدخبر: 3917

بازیگر معروف مجری شد!

این روزها دوباره حضور بازیگران در قامتِ مجری مسابقات و برنامه‌های تلویزیونی پررنگ شده؛ تا جایی‌که حمیدرضا پگاه هم با مسابقه‌ای وارد این عرصه می‌شود

 

عرصه اجرای بازیگران در تلویزیون همیشه مورد مناقشه برخی از مجریانِ کاربلد و توانمندی شده که بسیاری از آنها امروز در برنامه روتین اجرا می‌کنند، برخی در گوشه و کنار مانده‌اند و خانه‌نشین‌اند و عمدتاً در رادیو و برنامه‌های کم‌بیننده‌تر به تریبون اجرا تکیه می‌زنند. گروهی این روزها، اعتقاد دارند تمایل زیاد تهیه‌کنندگان مسابقات تلویزیونی به حضور بازیگران در عرصه اجرا، ضربه‌ای به مجریان کاربلد و توانمند سیما وارد کرده که بعضاً خودِ مجریان این گلایه‌ها را دارند.

قرار بود حضور ستاره‌ها و بازیگران برای اجرای تلویزیونی ضابطه‌مند شود. روزی که با اجرای بنیامین بهادری (خواننده پاپ) در برنامه افطار شبکه سه سیما - ماه ماه- مخالفت شد، سیدمرتضی میرباقری معاون وقتِ سیما اعلام کرده بود که این معاونت برای ضابطه‌مند شدن حضور ستاره‌ها و بازیگران در مقامِ مجری این کار را کرده و قرار است این چارچوب، نهادینه شود. با حضورِ پررنگ بازیگران به عنوان مجری در برنامه و مسابقه و از طرفی دیگر "آگهی‌های بازرگانی" به نظر می‌رسد یا آن کمیته مجریان در تلویزیون دیگر تشکیل جلسه نداده و یا معاونت سیما موضوع ضابطه‌مند شدن را فراموش کرده است.  

البته در این راستا برخی از بازیگران هم واکنش نشان داده‌اند که کسی نمی‌تواند جای کسی دیگر را بگیرد.  حالا بعد از مجید واشقانی، پوریا پورسرخ، کامبیز دیرباز، کامران تفتی و خیلی‌های دیگر، نوبت به بازیگری رسیده که کارنامه‌ای جالب دارد. عده‌ای هنوز او را با نقش «غیبیش» در سریال "تفنگ سرپر" به یاد می‌آورند. او را هم در تجربه‌های سینمای مستقل دیده‌ایم، هم در فیلم‌های کارگردان‌های فیلم اولی. گاهی در مجموعه‌های تلویزیونی ظاهر شده که در یک سطح از کیفیت نبوده‌اند.

حمیدرضا پگاه با وقار  است و چند نقش به یادماندنی هم در کارنامه دارد. به حافظه‌ که رجوع کنیم تصویرش در "شبانه‌روز"، "چند تار مو"، "یکی می‌خواد باهات حرف بزنه"، "قلاده‌های طلا" و "عاشق مترسک" را به خاطر خواهیم آورد. البته این روزها «پگاه» را بیشتر با "خانه امن" و نقشِ «کمال» به یاد می‌آورند. او فعالیت حرفه‌ای‌اش را از سال 1372 با بازی در مجموعه ضلع ششم به کارگردانی مسعود فروتن آغاز کرد.

او قرار است از سه‌شنبه 20 مهرماه با مسابقه «اتاق صفر و یک» و محوریت کسب و کارهای نوین و شعار کارزارِ رقابتِ ایده‌ها و استارت‌آپ‌ها از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود. آیا «پگاه» هم به سرنوشتِ برخی از بازیگران مثل سام درخشانی که نتوانستند در قامتِ مجری،  دورانِ اجرای موفقیت‌آمیزی را سپری کنند، دچار خواهند شد؟

براساس این گزارش، در مسابقه «اتاق صفر و یک» که ایده‌ها و استارت‌آپ‌های مبتنی بر های‌تک در آن با یکدیگر به رقابت گذاشته می‌شوند، 25 استارت‌آپ و 15 طرح و ایده از میان 147  شرکت‌کننده، در میدان محک و مسابقه قرار می‌گیرند. در هر قسمت از برنامه نیز 5 استارت‌آپ و 3 ایده با یکدیگر به رقابت می‌پردازند که با انتخاب مردمی در مرحله حذفی، 5 نفر در زمینه استارت‌آپ و 5 ایده به مرحله نهایی راه می‌یابند و در نهایت در این مرحله 3 نفر منتخبِ نهایی یک میلیارد تومان جایزه می‌گیرند.

سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی استارت‌آپ و اجرایی شدن ایده‌ها نیز از دیگر جوایز این مسابقه است. این مسابقه در 5 هفته اول که مرحله مقدماتی مسابقه روانه آنتن می‌شود هر هفته یک قسمت و از قسمت ششم به بعد هفته‌ای دو قسمت در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو قرار می‌گیرد که یک قسمت مربوط به طرح و ایده و قسمت دیگر مربوط به رقابت استارت‌آپ‌ها است.

داوران این مسابقه محمد شریف‌خانی، نیما نامداری و محمدرضا فرحی‌اند که در زمینه اکوسیستم استارت‌آپ‌ها شناخته‌ شده‌اند. از قسمت ششم به بعد نیز در هر قسمت کارشناسان میهمانی به برنامه اضافه می‌شوند که جزو مدیران شرکت‌های موفق استارت‌آپی‌اند. «اتاق صفر و یک» در 30 قسمت به تهیه‌کنندگی امیر فروتن، کارگردانی علیرضا آقایی و اجرای حمیدرضا پگاه با مشارکت شرکت همراه اول در گروه اجتماعی شبکه دو سیما تولید شده و سه‌شنبه‌ها بعد از گفت‌وگوی خبری حوالی ساعت 23:30 روانه آنتن می‌شود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها