کدخبر: 3923

گزارش لحظه به لحظه بازی ایران و کره جنوبی؛ایران 0 – کره جنوبی 1

تیم های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در یکی از قدیمی ترین و حساس ترین جدال های قاره آسیا، به مصاف هم رفته اند و شاگردان اسکوچیچ به دنبال حفظ صدرنشین هستند.

سرانجام انتظارها به سر رسید و تیم های ملی ایران و کره جنوبی دو قطب بزرگ در فوتبال آسیا به مصاف هم رفتند. از زمان قرعه کشی رقابت های مقدماتی جام جهانی، هواداران فوتبال در انتظار جدال دو تیم بودند تا بالاخره روز موعود فرا رسید و ایران و کره جنوبی در استادیوم آزادی با یکدیگر روبرو شده اند.

پیش از این قرار بود که این دیدار با حضور تماشاگران برگزار شود که این مسئله منتفی شد تا ملی پوشان بدون حمایت هواداران ایرانی به مصاف حریف قدرتمند خود بروند. اما این مسئله نیز باعث نشده است که تا انگیزه شاگردان اسکوچیچ  برای کسب پیروزی کاهش یابد و آنها به دنبال تصاحب 3 امتیاز خانگی هستند تا گام بزرگی را برای صعود بردارند.

ایران در حال حاضر در شرایط بسیار خوبی به سر می برد. کسب 10 پیروزی متوالی و 6 کلین شیت پیاپی باعث شده است تا تیم اسکوچیچ به رنک یک تیم های آسیایی صعود کند و حالا پیروزی مقابل کره جنوبی می تواند تا حدود زیادی صعود ایران به جام جهانی قطر را قطعی کند.

در سمت مقابل نیز تیم پائولو بنتو به دلیل نتایج نه چندان مطلوب، مورد انتقاد رسانه های کره ای قرار گرفته اند ضمن اینکه کره جنوبی در تاریخ فوتبال خود در استادیوم آزادی برنده نبوده و این مسئله سبب شده تا آنها به دنبال شکستن طلسم ناکامی هایشان در تهران باشند.

گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های ایران و کره جنوبی

بازی از هفته چهارم در مرحله پایانی رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر – گروه A

سه شنبه: 20/07/1400 ؛ ساعت: 17:00

ورزشگاه: آزادی تهران / بدون تماشاگر

گروه داوری: احمد الکاف / کمک ها: أبوبکر العمر - راشد الغیثی؛ داور چهارم: عُمر الیعقوبی / همگی از کشور عمان

ترکیب ایران:

علیرضا بیرانوند

صادق محرمی

شجاع خلیل‌زاده

محمدحسین کنعانی‌زادگان

وحید امیری

سعید عزت‌الهی

احمد نورالهی

علیرضا جهانبخش

علی قلی‌زاده

مهدی طارمی

سردار آزمون

سرمربی: دراگان اسکوچیچ

ترکیب کره جنوبی:

کیم سونگ گیو

کیم یانگ گوون

لی یونگ

کیم مین جائه

هونگ چول

جانگ وو یانگ

هوانگ این بیوم

هوانگ هی چان

سون هیونگ مین

لی جائه سونگ

هوانگ یوی جو

سرمربی: پائولو بنتو

لحظات حساس:

دقیقه یک: در همان ثانیه های نخستین بازی، روی تعلل مدافعین ایران، هوانگ یوی جو صاحب فرصت شد که شوت این بازیکن به تور کنار دروازه برخورد کرد.

دقیقه 12: یک حرکت خوب از کره ای ها و از سمت چپ، به یک ارسال منتهی شد که توپ در دهانه دروازه از میان پاهای هواهنگ یوی جو عبور کرد. در ادامه لی یونگ توپ برگشتی را صاحب شد و با یک ارسال دقیقه به روی دروازه، لی جائه سونگ را صاحب موقعیت کرد که ضربه سر او به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 16: علیرضا جهانبخش گوشه محوطه جریمه کره جنوبی صاحب توپ شد که با شوتی سرکش دروازه حریف را تهدید کرد اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 27: تیم ملی توسط آزمون و طارمی درون محوطه جریمه کره جنوبی صاحب موقعیت شد که مکث دو مهاجم ایران و تعداد زیاد مدافعین کره مقابل دروازه خودی باعث شد این فرصت از دست برود و شوت طارمی نیز بلاک شد.

دقیقه 38: همکاری خوب جهانبخش و طارمی می توانست منجر به خلق یک موقعیت شود که حضور به موقع مدافع کره، این فرصت را از ایران گرفت. در ادامه نیز سون هیونگ مین پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که شوت او با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 43: پاس فوق العاده نوراللهی پشت مدافعین به طارمی رسید که مهاجم تیم ملی به شکل عجیبی به توپ ضربه زد و توپ از دروازه کره جنوبی دور شد.

دقیقه 44: پاس قلی زاده پشت محوطه جریمه به سردار رسید و آزمون در موقعیت ایده آلی صاحب توپ شد که شوت خود را به سمت دروازه کره جنوبی روانه کرد و با واکنش دیدنی کیم سونگ گیو گلر کره این توپ دفع شد. مدافع کره جنوبی برای دفع توپ اقدام کرد که ضربه او پس از برخورد به قلی زاده، ارتفاع گرفت و مهدی طارمی با ضربه ای قیچی برگردان، دروازه کره جنوبی را تهدید کرد و مجددا دروازه بان کره جنوبی با یک دست، توپ را دفع کرد. بلافاصله توپ مجددا به بازیکنان ایران رسید که ارسال خطرناک جهانبخش به دهانه دروازه توسط سنگربان کره جنوبی دفع شد تا کیم سونگ گیو در عرض کمتر از 20 ثانیه، 3 سیو نجات بخش را به ثبت برساند.

در حاشیه:

* کاوه رضایی به دلیل مصدومیت در لیست تیم ملی قرار نگرفته و سیاوش یزدانی و یاسین سلمانی از روی سکوها مسابقه دو تیم را تماشا خواهند کرد.

* تا یک ساعت مانده به شروع مسابقه سروصدای زیادی در اطراف ورزشگاه آزادی به خاطر پیست اتومبیلرانی ایجاد شده بود اما این سروصداها تا قبل از شروع مسابقه دو تیم کمتر شد.

* پدر سردار آزمون در ورزشگاه آزادی حضور دارد و مسابقه دو تیم را از نزدیک نظاره خواهد کرد.

* کامرانی‌فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال با حضور در ورزشگاه آزادی تماشاگر دیدار دو تیم شد. همچنین مهدی مهدوی کیا سرمربی تیم ملی فوتبال امید و مشاور فنی رئیس فدراسیون فوتبال تماشاگر دیدار ایران و کره جنوبی است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها