کدخبر: 4090

خبر جدید درباره استخدام معلمان + جزئیات بیشتر

تمامی طرح‌های ساماندهی استخدام معلمان به کمیته آموزش و پرورش ارجاع و تجمیع می‌شود.

 

مهدی اسماعیلی با اشاره به سلسله نشست‌های کمیته آموزش و پرورش برای ساماندهی نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش، عنوان کرد: موضوع نیروی انسانی در آموزش و پرورش یکی از چالش‌های جدی در این حوزه است و به همین دلیل نمایندگان در این حوزه دغدغه مند هستند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه معلمان طی سال‌های گذشته به روش‌های مختلفی به کار گرفته شده‌اند، افزود: این نحوه جذب معلم در آموزش و پرورش به نحوی است که این نیروها طی سالیان طولانی در آموزش و پرورش با کمترین دریافتی مشغول به کار بودند و آموزش و پرورش به صورت یک طرفه از وجود این معلمان بهره برده است لذا ساماندهی این نیروها در آموزش و پرورش و تعیین تکلیف وضعیت استخدامی آنان ضرورت دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر طرحی را در کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس تنظیم کردیم تا بر اساس آن، ساماندهی نیروی انسانی یک بار برای همیشه محقق شود. در همین راستا سایر نمایندگان نیز طرح‌های جدیدی را در سامانه مجلس بارگذاری کردند که همه این طرح‌ها به کمیته آموزش و پرورش ارجاع و در یک تجمیع می‌شود.

اسماعیلی یادآور شد: در مراحل پایانی تدوین طرح تأمین نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در کمیته هستیم و امیدواریم طی هفته‌های آتی بتوانیم این طرح مهم را به کمیسیون آموزش و نهایتاً به صحن مجلس ارائه کنیم.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس تأکید کرد: در این طرح تمامی خواسته‌های معلمان با در نظر گرفتن مصلحت آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است و امیدواریم با این طرح  بتوانیم رضایتمندی معلمان را به همراه داشته باشیم.

منبع: خانه ملت

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها