کدخبر: 4095

قیمت دلار |نرخ دلار|قیمت یورو

قیمت دلار در صرافی دولتی و آزاد اعلام شد

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز اعلام شد.

صرافی بانک ملی ایران امروز شنبه 24 مهر 1400 قیمت خرید و فروش دلار و یورو را اعلام کرد. قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز اعلام شد.

بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا  ۲۶,۰۹۹(بیست و شش هزارو نود و نه تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۶,۶۲۷(بیست و شش و هزار وششصد و بیست و هفت  تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۲۹,۹۰۶ (بیست و نه هزار و نهصد و  شش تومان) و قیمت فروش یورو ۳۰,۵۱۰(سی هزار وپانصد و ده  تومان) است.

  شاخص کل  بورس تهران در دومین روز هفته در شروع معاملات امروز بازار سبزپوش شد و با رشد 6400  واحدی در ارتفاع یک میلیون و  443 هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز با رشد 199 واحدی،  402 هزار و 371 واحد را ثبت کرد.

قیمت دلار در بازار آزاد امروز روند افزایشی خود را حفظ کرد و به قیمت ۲۷ هزارو ۲۴۰ تومان رسید. نرخ ارز در صرافی ملی ۲۶۶۲۷ تومان اعلام شد.

در آزاد امروز قیمت دلار روند صعودی دیروز شنبه را ادامه داد و با باقی ماندن در مرز ۲۷ هزار و ۲۰۰ به نرخ ۲۷ هزار و ۲۴۰ تومان رسید.

نرخ ارز در صرافی ملی امروز ۲۶ هزار و ۶۲۷ تومان اعلام شد. قیمت دلار در بازار متشکل ارزی ۲۶ هزار و ۳۵۰ تومان ثبت شد.

علت افزایش قیمت دلار چه بود؟

قیمت دلار

اگر دلار در نخستین روز هفته، مرز حمایتی ۲۷‌هزار تومان را از دست می‌داد، فشار فروش در بازار ارز شدت می‌گرفت و حتی احتمال نزول به زیر حمایت ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان ایجاد می‌شد. با این حال، روز شنبه، دلار در مسیر برگشت و صعود قرار گرفت تا کمی انتظارات نزولی تعدیل شود. در بیست و چهارمین روز مهرماه، اسکناس آمریکایی ساعت ۳ بعدازظهر با قیمت ۲۷ هزار و ۲۵۰ تومان به فروش رفت که ۱۸۰ تومان بالاتر از روز پنج‌شنبه بود. به گفته فعالان، دو عامل در افزایش قیمت دلار نقش داشت.

نخستین عامل، عدم اعلام زمان شروع مذاکرات هسته‌ای بود. برخی از معامله‌گران انتظار داشتند که پس از مذاکرات ایران با یکی از نمایندگان اتحادیه اروپا، شرایط مذاکرات احتمالی آتی به صورت شفاف اعلام شود. با این حال، پس از دیدار انریکه مورا با مقامات ایرانی عنوان شد که قرار است مذاکرات در بروکسل ادامه پیدا کند.

در این میان، اکثر فعالان اعتقاد داشتند که بازار ارز نسبت به احکام صادر شده برای رئیس پیشین بانک مرکزی و برخی از همکاران او، واکنش خاصی نداشت، هر چند برخی معامله‌گران عنوان می‌کردند که چنین اتفاقاتی ممکن است دست بازارساز را برای مداخله فعالانه در معاملات کوتاه کند. این در حالی است که گفته می‌شد‌ دیروز نیز عرضه قابل توجهی در بازار صورت گرفته است و همین عامل موجب شد دلار در زمان برگشت خریداران با نوسان خاصی مواجه نشود. دیروز گفته می‌شد که صرافی‌های بانکی قیمت فروش دلار را بالا نیاوردند.(دنیای اقتصاد)

ساعت ۱۶ امروز یکشنبه ۲۵ مهر ماه مریم محبی و نیما میرزایی، دو کارشناس بازارهای مالی در گفتگوی زنده اینستاگرامی با ابراهیم علیزاده، سردبیر تجارت‌نیوز پاسخ می‌دهند که دلار، طلا، بورس، مسکن و خودرو تا پایان امسال چه چشم‌اندازی دارند.

در بین چهار بازار مالی دلار، طلا، بورس و مسکن طی نیمه نخست امسال دلار بیشترین افزایش قیمت را داشته است. در این مدت در حالی که قیمت دلار حدود ۱۵ درصد گران شده، شاخص بازار سهام تنها شش درصد بازدهی داشته است. طلا نیز طی این مدت پنج درصد بازدهی داشت. اما بازار مسکن دومین بازار با بازدهی بیشتر طی شش ماهه نخست امسال بود که حدود ۱۴ درصد بازدهی برای آن ثبت شده است.

نکته قابل توجه آنکه بازار خودرو بیشتر از همه بازارهای مالی نوسان را تجربه کرد و طی این مدت بازدهی آن بیش از ۱۹ درصد ثبت شده است.

ساعت ۱۶ روز یکشنبه، ۲۵ مهر ماه امسال مریم محبی و نیما میرزایی، دو کارشناس بازارهای مالی در گفتگوی زنده اینستاگرامی با ابراهیم علیزاده، سردبیر تجارت‌نیوز پاسخ می‌دهند که دلار، طلا، بورس، مسکن و خودرو تا پایان امسال چه چشم‌اندازی دارند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها