کدخبر: 4108

قیمت مرغ | قیمت مرغ تازه | قیمت ران مرغ

قیمت مرغ و تخم مرغ ارزان شد | قیمت روز بازار

​قیمت هر کیلو مرغ در مغازه های سطح شهر تهران به ۳۰تا ۳۲ هزار تومان رسیده است.

مشاهدات میدانی نشان می دهد که قیمت هرشانه 30 عددی تخم مرغ فله تا 48 هزار تومان کاهش یافته هرچند در برخی از فروشگاه همچنان تا 55 هزار تومان عرضه میشود.

با افزایش توزیع تخم مرغ به قیمت مصوب هرشانه 42.5 هزار تومان در میادین میوه و تره بار و برخی از فروشگاه های زنجیره ای، قیمت این محصول کمی در بازار آزاد نیز کاهش یافته است.

  نرخ مصوب هرشانه 30 عددی تخم مرغ در گذشته  حدود33 هزار تومان بود  که اکنون به 42.5 هزار تومان افزایش یافته و فاصله خود را با بازار آزاد کم کرده است.

مشاهدات میدانی خبرنگار خبرگزاری تسنیم  نشان میدهد که قیمت هرشانه 30 عددی تخم مرغ فله تا 48 هزار تومان کاهش یافته هرچند در برخی از فروشگاه همچنان تا 55 هزار تومان عرضه میشود. 

تخم مرغ های بسته بندی شده نیز با قیمت های متفاوتی عرضه میشود به طوری که هرشانه 20 عددی 37 تا 70 تومان قیمت گذاری شده است.

درباره دلایل افزایش قیمت تخم مرغ باید به کاهش جوجه ریزی مرغداران و افزایش حذف گله های مولد در ماه های گذشته به منظور افزایش قیمت این محصول اشاره کرد؛ همچنین باید اذعان داشت که مرغداران در ماه های انتهای دولت دوازدهم با افزایش افسار گسیخته هزینه های تولید و کمبود نهاده های دامی مواجه بودند.

وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده است که تولید تخم مرغ در کشور دوباره به اندازه قبل برگشته است اما با توجه به کسری عرضه از قبل، تعادل بازار کمی زمان میبرد و همزمان برای واردات این محصول اقدام شده است.

وزارتخانه‌ مطبوع در این ارتباط اظهار داشته که تولید ماهانه تخم مرغ در کشور به حدود 100 هزار تن رسیده که این میزان از مصرف کشور کمی بیشتر است.

همچنین اقدامات صورت گرفته برای تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز واحد‌های تولید مرغ گوشتی و تخم گذار در دست اقدام است و ارز مورد نیاز توسط بانک مرکزی برای نهاده ها به طور کامل تامین شده است.

بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو مرغ گرم کامل و آماده طبخ به ۳۰ تا ۳۲ هزار تومان رسیده است که البته در برخی مناطق قیمت این محصول پروتئینی اندکی بیشتر است.

قیمت مرغ کاهشی شد

قیمت مرغ

قیمت هر کیلو مرغ در مغازه های سطح شهر تهران به ۳۰تا ۳۲ هزار تومان رسیده است.

بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو مرغ گرم کامل و آماده طبخ به ۳۰ تا ۳۲ هزار تومان رسیده است که البته در برخی مناطق قیمت این محصول پروتئینی اندکی بیشتر است.

این در حالیست که حدود یک هفته پیش هر کیلو مرغ گرم با قیمت حدود ۳۵ تا ۳۸هزارتومان عرضه می شد.

در میادین میوه و تره بار نیز قیمت مرغ تازه تنظیم بازار هر کیلوگرم ۲۵ هزار تومان (یک عدد مرغ تازه به وزن دو کیلوگرم ۵۰ هزار تومان) و مرغ منجمد تنظیم بازار هر کیلوگرم ۲۵ هزار تومان (یک عدد مرغ منجمد به وزن دو کیلوگرم ۵۰ هزار تومان) قیمت گذاری شده است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها