کدخبر: 4367

سهام عدالت/ارزش سهام عدالت/سود سهام عدالت

جاماندگان سهام عدالت بخوانند! + جزئیات بیشتر را بخوانید

تکلیف جاماندگان سهام عدالت تا دو هفته دیگر در مجلس مشخص می‌شود.

رایزنی برای حل مشکلات سهام عدالت ادامه دارد. سهام عدالت گونه‌ای یارانه است که از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود.  در کل حدود ۱۰میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت هستند.  افرادی که سهام عدالت داشتند و فوت کردند ورثه ها می توانند نسبت به دریافت سهام اقدام کنند.جدیدترین اخبار مرتبط با سهام عدالت را با ما بخوانید

محمدرضا پورابراهیمی در خصوص جاماندگان سهام عدالت گفت: در بخش اول افرادی هستند که در ابتدا فرم پر کرده و ثبت‌نام هم کرده بودند، اما الان جزو مشمولین نیستند که حدود دو میلیون نفر می‌شوند. در بخش بعدی طبق آمار سازمان بهزیستی و کمیته امداد حدود یک‌میلیون و ۴۰۰هزار خانوار از سهام عدالت جا مانده‌اند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: برآورد ما این است که در کل حدود ۱۰میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت هستند.

پورابراهیمی بیان کرد: جلساتی در خصوص تعیین تکلیف جاماندگان این سهام در مجلس داشته‌ایم و بررسی برخی جزئیات باقی مانده است. پیش‌بینی می‌کنیم تا دو هفته دیگر تکلیف جاماندگان سهام عدالت روشن شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت از محل همین سهام عدالت این توانایی را دارد به جاماندگان سهام عدالت هم سود بدهد، چراکه ۴۸درصد از مجموع سهام شرکت‌های قابل واگذاری در زمان اجرای سهام عدالت مشمول واگذاری ۱۰۰ درصد بودند که اکنون دولت ۴۸درصد از مالکیت آن‌ها را تصاحب کرده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها