کدخبر: 4606

دردسر بزرگ پرسپولیس + جزئیات بیشتر

بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید که شاگردان گل‌محمدی باید مشکلی که با آن در دیدار‌های اخیر مواجه بودند را برطرف کنند

محمود کلهر درباره شکست یک بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک اظهار داشت: پرسپولیس روز خوبی نداشت. یکی از دلایل این شکست خط هافبک تیم بود که نتوانست ارتباط خوبی با خط دفاع و حمله برقرار کند. پرسپولیس باید در نیمه دوم خط میانی‌اش را تقویت می‌کرد، مخصوصاً در مرکز زمین که اصلاً روز خوبی ر اسپری نکرد.

وی با اشاره به اینکه بازی در میانه زمین در اختیار آلومینیوم بود، عنوان کرد: هافبک‌های با تجربه آلومینیوم هم در دفاع و هم حمله به خوبی شرکت می‌کردند. عامل اصلی موفقیت این تیم همین هافبک‌های دونده بودند که خیلی خوب با هم ارتباط برقرار می‌کردند.

بازیکن پیشین پرسپولیس ادامه داد: اگر قرار است پرسپولیس در کورس قهرمانی حضور داشته باشد و با سپاهان، استقلال و گل گهر رقابت کند باید با قدرت خیلی بیشتری در خط هافبک کار کند. علاوه بر این پرسپولیس در این بازی و دیدار قبلی در جناح راست طراوت لازم را نداشت. پرسپولیس در سمت چپ خوب کار می‌کند، ولی بین جناحین تیم تعادل وجود ندارد. بازیکنان طراح که مسئولیت بازیسازی در پرسپولیس را دارند، باید ارتباط بیشتری با جناحین و البته خط حمله برقرار کنند.

کلهر درباره تعویض‌های پرسپولیس تصریح کرد: مهدی عبدی می‌توانست در نیمه دوم هم در ترکیب حضور داشته باشد. با اینکه بازی او ممکن است در خیلی از مواقع به چشم نیاید، ولی به دلیل شم گلزنی بالایی که دارد باید از عبدی استفاده می‌شد. عبدی می‌تواند در تک موقعیت‌ها تیمش را به گل برساند. در مجموع پرسپولیس چرخش توپ را به خوبی در زمین انجام نداد و همین باعث شد مهاجمان این تیم تغذیه نشوند.

کلهر درباره اینکه آیا جای خالی احمد نوراللهی در ترکیب پرسپولیس هنوز احساس می‌شود، یادآور شد: اگر بازیکنی مثل کمال کامیابی‌نیا شرایط ایده آلی داشته باشد پرسپولیس در مرکز زمین به مشکل نمی‌خورد. فراموش نکنیم پرسپولیس فصل پیش در همین زمین با احمد نوراللهی هم از آلومینیوم شکست خورد. باید جلوی هافبک دفاعی یک بازیکن رونده‌تر بازی کند، مثل احسان پهلوان یا وحید امیری و حتی امید عالیشاه. مشکل اصلی، ناهماهنگی در مرکز زمین است. باید با تمرینات بیشتر و درایت مربیان این مشکل بزرگ پرسپولیس برطرف شود.

 تسنیم

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها