کدخبر: 4830

استخدام | شرایط استخدام | نحوه ثبت نام استخدام

استخدام جدید معلمان آغاز شد | شرایط استخدام

ناصر سلیمان‌زاده اعلام کرده که در سال جاری مجوز جذب ۵۰ هزار نفر از سازمان اداری و استخدامی کشور صادر شده و فرآیند اجرایی آن در حال انجام است.

مجوز استخدام ۵۰ هزار معلم در سال جاری صادر شده است. اما آنگونه که رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفته استخدام نیروی جدید در آموزش و پرورش به صورت حق‌التدریس آزاد یا عناوین مشابه ممنوع است.

ناصر سلیمان‌زاده اعلام کرده که در سال جاری مجوز جذب ۵۰ هزار نفر از سازمان اداری و استخدامی کشور صادر شده و فرآیند اجرایی آن در حال انجام است. به عبارت دیگر در سال جاری مجوز استخدام ۵۰ هزار معلم صادر شده است.

اما آنگونه که سلیمان‌زاده اعلام کرده برخی محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها برای استخدام معلمان عنوان شده است.

از آن جمله بر اساس اطلاعیه‌ای که اخیرا صادر شده، بکارگیری افراد جدید به صورت حق‌التدریس آزاد و یا عناوین مشابه به هر شکل توسط ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ممنوع است.

پیش از این هم اعلام شده بود با امضای معاون اول رئیس جمهور، آیین‌نامه اجرایی مربوط به قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش اصلاح و ابلاغ شده است.

بر این اساس بکارگیری معلمان حق التدریس (شامل مربیان پیش دبستانی، حق التدریسان غیرمستمر، آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی) تنها در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مجاز است. آن هم مشروط بر اینکه آموزش و پرورش برای همکاری با این معلمان اعلام نیاز کند.

اما معلمان حق‌التدریس این امکان را دارند که در آزمون داخلی که برای آنها برگزار می‌شود شرکت کنند و نمره قبولی بیاورند.

اطلاعات تکمیلی استخدام معلمان

استخدام

سلیمان‌زاده همچنین درباره شرایط استخدام معلمان در سال ۱۴۰۰ گفت: تعداد ۳۳ هزار و ۵۴۸ نفر در قالب مجوزهای سوم و چهارم اجرای قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سودآموزی به دانشگاه فرهنگیان، جذب و بکارگیری ۲۲ هزار و ۹۲۶ نفر از طریق ماده (۲۸) که در سال ۱۳۹۹ در آزمون استخدامی فراگیر پذیرفته شده‌اند، پذیرش تعداد ۲۶ هزار نفر به عنوان متعهد خدمت از طریق کنکور سراسری و معرفی به دانشگاه فرهنگیان (و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی) و تخصیص کد پرسنلی به صورت متمرکز برای تمام همکاران ورودی ماده (۲۸) و متعهدین خدمت از دیگر اقدامات انجام شده در خصوص استخدام همکاران فرهنگی است.

این مقام مسئول با اشاره به آمار پذیرش متعهدین خدمت در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی گفت: در آزمون ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵ جمعا به تعداد ۳۹ هزار و ۸۵۱ نفر وارد آموزش و پرورش شده و اشتغال به کار دارند و ورودی‌های ۱۳۹۶ هم به تعداد ۱۰ هزار و ۱۴۷ نفر از مهر سال جاری وارد آموزش و پرورش شده و مشغول به کار شدند.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری ادامه داد: تنها در سال ۱۴۰۰ تعداد پذیرفته شدگان دو دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی در حدود ۲۶ هزار نفر است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها