کدخبر: 490

اخبار روز/اخبار مهم روز/خبر روز

طرح محدودیت تردد بین شهری تغییر کرد

مطابق این طرح، روزهای فرد هفته تنها خودروهای با پلاک فرد امکان تردد در معابری که جزء طرح زود و فرد هستند را دارند و روزهای زوج برای پلاک‌های زوج در نظر گرفته شده.

محدودیت تردد در ایران به دلیل وجود کرونا ایجاد شد.محدودیت تردد  به میزان درگیر بودن هر شهر به ویروس کرونا بستگی دارد.محدودیت تردد در اکثر شهرهای ایران اجرا می شود.محدودیت تردد در کاهش ویروس کرونا تاثیر گذار بوده است.  اخبار محدودیت تردد  را با ما دنبال کنید.

اگر می‌خواهید آخرین اطلاعات را درباره محدودیت تردد شهری و بین‌شهری و طرح ترافیک به دست بیاورید، با خودرو ۴۵ همراه باشید.

تا پیش از کرونا شهرهای بزرگ و کوچک اغلب به دلیل آن و هوای آلوده محدودیت تردد داشتند؛ زیرا افزایش شاخص‌های آلودگی موجود در هوا و رفت و آمد خودروهای درون شهری رابطه مستقیم دارد. البته در تهران که پایتخت و کلان‌شهر ایران است، محدودیت تردد خودروها در تمام ایام سال اجرا می‌شود. هدف از این طرح کنترل میزان ترافیک شهری و تسهیل رفت و آمد و کاهش میزان آلودگی است. مطابق این طرح، روزهای فرد هفته تنها خودروهای با پلاک فرد امکان تردد در معابری که جزء طرح زود و فرد هستند را دارند و روزهای زوج برای پلاک‌های زوج در نظر گرفته شده. محدوده‌ای هم به عنوان طرح اصلی در نظر گرفته شده که تنها پلاک‌های دولتی، خودروهای متعلق به معلولین و… که واجد شرایط آن هستند امکان تردد در این مناطق را دارند. در صورتی که واجد شرایط ورود به طرح زوج و فرد یا طرح اصلی نباشید، باید به سایت تهران من مراجعه کرده و نسبت به خرید طرح اقدام کنید.

اما کرونا با خودش محدودیت‌های جدیدی را به همراه آورده است. محدودیت‌هایی که تنها در طرح‌های قبلی و طرح آلودگی هوا خلاصه نمی‌شود. در روزهای کرونایی نه تنها رفت و آمد درون شهری تغییرات قابل توجهی داشته و شرایط خاصی برای آن در نظر گرفته شده، بلکه رفت و آمدهای برون‌شهری هم دستخوش تغییرات جدی شده و نمی‌توانید مانند سابق آزادانه بین شهرهای شمالی و جنوبی و … تردد داشته باشید.

اگر می‌خواهید آخرین اطلاعات را درباره محدودیت تردد شهری و بین‌شهری و طرح ترافیک به دست بیاورید، با خودرو ۴۵ همراه باشید.

اخبار جدید محدودیت‌ تردد بین‌شهری و شهری

محدودیت تردد

با توجه به قرمز شدن وضعیت اغلب شهرهای ایران و مخصوصاً تهران و شهرهای شمالی، تا ۵ شهریور ممنوعیت سراسری طرح ورود خودروهای غیربومی اجرا شد. اگرچه این طرح به پایان رسیده و ادارات و… مانند سابق در حالت فعالیت هستند، اما ممنوعیت‌های تردد بین‌شهری همچنان ادامه دارد.

مطابق بیانیه ستاد ملی مقابله با کرونا همچنان ورود خودروهای غیربومی به شهرهایی که در وضعیت نارنجی و قرمز قرار دارند ممنوع است. کسانی که با وجود این طرح وارد شهرهای با وضعیت نارنجی شوند تا ۵۰۰ هزار تومان به ازای هر ۲۴ ساعت حضور در آن منطقه جریمه خواهند شد. این جریمه برای هر ۲۴ ساعت حضور در مناطق به رنگ قرمز یک میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

اگر با هر ترفندی با وجود پلاک غیربومی وارد یکی از شهرهای ممنوعه شده باشید، خروج شما از آن منطقه نیز ممنوع است. در صورتی که پلیس شما را در آن شهر مشاهده کند یا دوربین‌های شهری پلاک شما را ثبت کنند، مشمول پرداخت جریمه نقدی خواهید شد.

محدودیت بین‌شهری برای عدم انتقال کرونا در بین شهرهای با وضعیت نامساعد به دیگر شهرها در نظر گرفته شده است؛ اما این موضوع برای ترددهای داخل شهری نیز برقرار است. به دلیل عدم حضور در مکان‌های عمومی در ساعت‌های پایانی شب و عدم ترددهای غیرضروری، کلیه افراد ساکن در کشور اجازه تردد بین ۲۲ تا ۳ بامداد را درون شهر ندارند. در صورتی که در ساعت‌های اعلام شده پلاک شما توسط پلیس یا دوربین‌های شهری ثبت شود، مشمول پرداخت جریمه ۲۰۰ هزارتومانی خواهید شد.

با توجه به اینکه در ایام کرونا تردد بین شهرهای مختلف به طور کامل ممنوع شده یا با محدودیت‌های زیادی همراه است، این احتمال وجود دارد که حتی کسانی که برای انجام کار ضروری نیاز به حضور در شهر دیگر دارند هم از حرکت بمانند. به همین منظور ستاد مقابله با کرونا شرایطی را فراهم کرده که افرادی که برای انجام امور ضروری نیاز به حرکت در شهرهای با محدودیت دارند، با دریافت مجوز تردد بین شهری بتوانند به صورت قانونی و بدون جریمه این کار را انجام دهند.

شرایطی که برای دریافت مجوز در نظر گرفته شده عبارت است از:

مراجعه به وب سایت یا فرمانداری شهر محل سکونت و ثبت درخواست دریافت مجوز تردد

ارائه کارت ماشین و برگ سبز خودرو

ارائه اجازه نامه یا سند خانه برای اثبات محل سکونت

ارائه یکی از قبض‌های خدماتی مانند قبض آب، برق و…

ارائه مدارک پزشکی (در صورت نیاز به خدمات درمانی)

این مدارک را باید بین ساعت ۱۴ تا ۱۸ در وب سایت ثبت کرده یا به فرمانداری منطقه خودتان تحویل دهید. در صورتی که مدارک بررسی و تقاضای شما تأیید شد، پیامکی حاوی تأییدیه مجوز خروج برای شما ارسال خواهد شد.

با توجه به اینکه یک کد رهیگیری برای وضعیت شرایط اخذ مجوز در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد، از طریق آن می‌توانید وضعیتتان را از طریق وب سایت فرمانداری پیگیری کنید.

چه مواردی باعث عدم صدور مجوز محدودیت تردد می‌شود؟

محدودیت تردد

اغلب افرادی که موفق به دریافت مجوز تردد نمی‌شوند، تصور می‌کنند که واجد شرایط نبوده‌اند یا به هر دلیلی فرمانداری تصمیم گرفته که برای آن‌ها مجوز مربوطه را صادر نکند. حتی ممکن است این متقاضیان بازها به فرمانداری مراجعه کنند و باز هم متوجه علت عدم صدور مجوز تردد نشوند. در این بخش خودرو ۴۵ به شما دلایلی که می‌تواند موجب عدم صدور این مجوز یا پیشگیری از ورود شما به یک منطقه دیگر می‌شود را به شما نشان می‌دهد.

حتماً باید تصاویری که از مدارک خواسته‌شده می‌گیرید باکیفیت و خوانا باشند. اگر عکس تار و ناخوانا باشد، احتمال صدور مجوز برایتان کم می‌شود.

مدارک ارسالی حتما باید به نام متقاضی باشد.

حتماً دلیلی قانع‌کننده برای دریافت مجوز ارائه دهید و در صورت نیاز مدارک مربوطه برای علت تردد را همراه داشته باشید.

در صورتی که ممنوعیت تردد اجرا شده باشد، حتی با وجود داشتن مجوز تردد هم نمی‌توانید وارد منطقه دیگری شوید.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها