کدخبر: 5418

حمید صفت/ عکس حمید صفت / حکم حمید صفت

حکم حمید صفت قطعی شد | حمید صفت بر می گردد زندان؟

حمید صفت با انتشار عکسی نوشت:فی الحال آزاد و آغاز

حمید صفت منکر قتل عمدی شد. با شکسته شدن حکم قصاص حمید صفت، خواننده رپ ، در دیوان عالی کشور، وی در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد حمید صفت به جرم کشتن ناپدری اش محکوم شد . حمید صفت این خواننده رپ زیرزمینی بعد از قتل ناپدری اش به زندان افتاد. حمید صفت در هواخواهی از مادرش با ناپدری درگیر و در این درگیری حمید صفت ناپدری اش را کشت.

دست بوس‌ مردم ایران ، همه و همه هیچ جبرانی در مقابل این مهر و حمایت و دعا ها و عشق شما وجود ندارد ، از خدا میخواهم تا بتوانم خدمتی در مقابل این محبت شما انجام بدهم .

شعبه ۵۱ دیوان عالی کشور با صدور دادنامه ی قطعی در تاریخ ضمن رد فرجام خواهی معترضین ،رای فرجام خواسته مبنی بر برائت حمید صفت از قتل عمد را تایید نمود.به موجب دادنامه ی مذکور فرجام خواهان دلیل قطعی بر عمدی بودن قتل ارتکابی متهم اقامه نکرده و رای دادگاه کیفری مبنی بر غیر عمد بودن رفتار مرتکب عاری از خدشه و ایراد است.لذا حمید صفت به موجب رای قطعی مذکور از اتهام قتل عمد تبرئه می گردد.

 

حمید صفت در دادگاه چه گفت؟

حمید صفت

سپس در حالی که لباس آبی زندان را به تن داشت  در جایگاه ویژه ایستاده و اتهامش را قبول نکرد .

وی  گفت :مادرم و حاج آقا ۱۰ سال با هم زندگی کردند و من در سال های پنجم تا هشتم با آنها زندگی می کردم.اما  دو سال آخر را زندگی مستقلی داشتم . حدود هشت ماه از سال را حاج آقا در آلمان زندگی می کرد و بیشتر آگاهی من از بیماری و سابقه بستری شدن او به بعد از درگیری  و مرگ او بر می گردد.  من قبل از آن از بیماری او مطلع نبودم .اگر چه  دیده بودم که قند خونش را چک می کرد اما او هیچ پرهیز غذایی نداشت و دو روز قبل از درگیری که برایم تولد گرفته بود از کیک تولدم خورد .

حمید صفت به عکسی که آن را به دادگاه ارائه داد اشاره کرد و گفت :در شب تولدم با حاج آقا عکس گرفتیم او عکس بزرگ من را پشت سرمان به دیوار نصب کرده بود .  این موضوع نشان می‌دهد او با من مشکلی نداشت.کسی که با یک نفر مشکل داشته باشد عکس او را به دیوار نصب نمیکند.

این خواننده رپ گفت: وکیل اولیای دم می گوید حاج آقا پیرمردی فرسوده بود در حالی که او سرزنده و سلامت بود  و همراه من به باشگاه بدنسازی و استخر می‌آمد .من فقط یک بار زمانی که او در آلمان بود و با مادرم صحبت می کرد درباره حالش پرسیدم که گفت: خیر است .او  مغرور بود و دوست نداشت درباره بیماری اش با کسی صحبت کند.

متهم ادامه داد:  من ضربه کشنده ای به اون نزدم .اگر قصد دعوا داشتم شب قبل که برادرم از ماجرای دعوای حاج آقا و مادرم به من گفته بود  به آنجا می‌رفتم .من تا صبح روز بعد صبر کردم و فردا برای آشتی دادن حاج آقا و مادرم با آن جا داشت رفتم .من اگر انگیزه‌ای برای قتل داشتم وسیله‌ای برای کشتن همراه خودم می‌بردم .ما رابطه خوبی با هم داشتیم و اوهمه جا می گفت حمید صفت پسر من است .

وی به دفاعیات وکیل اولیای دم اشاره کرد و گفت :وکیل اولیای دم اصرار دارد که من بوکسور هستم .اما من بعد از آزاد شدن از زندان به دنبال بوکس رفتم که اسناد آن موجود است.

 قاضی گفت: تو  نزد بازپرس گفته ای سه ضربه به قربانی زدی. چه دفاعی داری؟

 متهم : مادرم میان من و حاج آقا حائل بود.  من اورا گرفته بودم تا به مادرم ضربه نزند .من فقط سه بار دستم به صورتش برخورد کرد  اما در آگاهی القا کرده بودند هر تماسی ضربه محسوب می‌شود. اصطلاح کفگرگی هم در آگاهی به من القا شد.آنجا گفتند سیلی زدی یا کف گرگی؟ که گفتم سیلی نزدم.

من اگر قصد ضربه زدن داشتم مادرم را هل می دادم و او را می زدم .من وقتی همراه مادرم و سهیل برگه فوت را گرفتیم به من دستبند زدند و مرا  به دادسرا بردند و آنجا بازپرس به من گفت که بهتر است  اعتراف کنم .آنچا بود  که دکتر گفت مقتول بر اثر برخورد جسم سخت به سرش فوت شده است .اما من ضربه‌ای به اون نزده بودم.

 قاضی : سه سالی که در خانه آنها بودی ندیده  بودی قربانی دارو مصرف کند ؟

حمید صفت:  او هم مانند بسیاری از افراد مسن .دارو مصرف می‌کرد مادرم هم دارو می‌خورد .خودم هم داروهای بدنسازی داشتم .اما هرگز نپرسیده بودم برای چه موضوعی دارو مصرف می کند .

قاضی :اعتراف کرده ای گلدان به سمت دیوار پرتاب کردی که این از شدید بودن درگیری  حکایت دارد. چه پاسخی داری؟

متهم : اگر درگیری میان ما شدید بود  گلدان را مستقیم به سمت حاج آقا پرتاب می کردم .من  گلدان را به سمت دیوار  پرتاب کردم و به مادرم گفتم لباس‌هایش را بپوشد تا خانه را ترک کنیم .من  گفتم جایز نیست که  دیگر اینجا بماند.

سپس عیوب نیلکی ، وکیل متهم به دفاع پرداخت و گفت: انتظار بود کمیسیون ۱۱ نفر از ابهامات  این پرونده ابهام زدایی کند. اما مختصر و شتابزده اظهار نظر کرده و شبهه‌ای به شبهات این پرونده افزوده است . انتظار داشتیم نظر کمیسیون علمی و قاطع باشد اما توپ را به داخل زمین دادگاه انداخته است.

کمیسیون از جمله های شرطی مانند «در اغلب  موارد» و «ممکن است »استفاده کرده به طوری که در شش سطر هشت بار این اصطلاحات را به کار گرفته است .

وی ادامه داد :هرگز در این پرونده درباره قصور پزشکی و نقش آن در این ماجرا پرداخته نشده است .اما احتمال دارد این موضوع نیز در مرگ متوفی تاثیر داشته باشد .

سپس وکیل اولیای دم بار دیگر در جایگاه ایستاد و گفت :حمید صفت گمان می کند من به دنبال اجرای حکم قصاص هستم .اما اگر قرار باشد حمید صفت اعدام شود من از این موضوع ناراحتم .من حتی از موکلانم  خواستم تا او را ببخشند اما آنها عصبانی شدند و گمان کردند من قصد دارم از حمید صفت دفاع کنم .من تلاشم را برای جلب رضایت کرده ام.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها