کدخبر: 5801

اخبار سیاسی/ خبر سیاسی/ خبر سیاسی روز

اسرائیل به ایران حمله می کند؟

رسانه اسرائیلی Walla News گزارش داده است که اسرائیل در حال حاضر برنامه‌های عملیاتی خاصی برای حمله به برنامه هسته‌ای ایران ندارد.

علی‌رغم لفاظی‌های جنگ‌طلبانه مقامات تل‌آویودر هفته‌های اخیر و نیز فضاسازی رسانه‌ای درباره احتمال اقدام نظامی علیه ایران، یک رسانه اسرائیلی گزارش داده است که تل‌آویو در حال حاضر هیچگونه برنامه عملیاتی برای حمله به ایران ندارد.

 رسانه اسرائیلی Walla News  گزارش داده است که اسرائیل در حال حاضر برنامه‌های عملیاتی خاصی برای حمله به برنامه هسته‌ای ایران ندارد.

این رسانه عبری‌زبان که گفته می‌شود به حزب لیکود و بنیامین نتانیاهو نزدیک است به نقل از منابع خودمدعی شده است که ارتش در حال کار بر روی طرح های عملیاتی لازم برای حمله است، اما درحالیکه آموزش برای چنین ماموریتی چندین ماه طول می کشد تا تکمیل شود، این پروسه آموزشی هنوز آغاز هم نشده است.

در این گزارش آمده است که پس از تکمیل بررسی‌ها، ارتش قادر خواهد بود گزینه نظامی مفصلی را به رهبران اسرائیل ارائه دهد. با این حال منابع می‌گویند بدون همراهی ایالات متحده چنین برنامه‌ای به سختی امکان عملیاتی شدن خواهد داشت.

در همین زمینه توماس فریدمن، روزنامه‌نگار و تحلیلگر مشهور آمریکایی در تحلیل اخیر خود برای روزنامه نیویورک‌تایمز ضمن تشبیه مناقشه هسته‌ای ایران به یک میز پوکر بزرگ با بازیگران متعدد، درباره نقش تل‌آویو در این بازی مدعی شد: «در زیر میز، بازیکن اسرائیلی به بایدن لگد می زند تا وارد عمل شود و بزرگترین چیپ خود را در جایی بگذارد که ایرانی‌ها نتوانند دیدن آن را از دست بدهند - یک بمب هدایت شونده "سنگر شکن"  ۳۰۰۰۰ پوندی و دقیق به نام GBU-۵۷A/B Massive Ordnance Penetrator که می تواند از میان ۱۲ فوت بتن نفوذ کرده و تاسیسات را زیر هر کوهی که پنهان کرده است منفجر کند. اسرائیلی ها سعی می کنند به بایدن نشان دهند که باید خود را به ایرانی ها "دیوانه" نشان دهد. فقط کافی است آنها را متقاعد کند که به اندازه کافی برای بمباران دیوانه است، و الزاماً مجبور نیست چنین کاری کند.

اما بایدن در بلوف زدنِ استفاده از زور خوب نیست. او نگران است که هرگونه اقدام نظامی علیه ایران ممکن است قیمت بنزین را تا کریسمس به ۱۰ دلار در هر گالن برساند. بازیکن ایرانی به همه اینها چشم دوخته و پشت کارت هایش نیشخند می‌زند. اما صبر کن! ممکن است در جایی بایدن یکی از آن چیپ‌های سنگر شکن را در کف دست بگیرد و آن را به اسرائیلی بدهد که فاقد آن است، نمی‌توان گفت ...  من بازیکن اسرائیلی را زیر نظر دارم؛ او چهره‌ای واقعاً ترسناک دارد و به شمارش چیپ‌های F-۳۵ خود ادامه می‌دهد، گویی که در فکر این است که خود به تنهایی همه داشته‌ها را وسط بگذارد و وارد عمل شود. و او به اندازه کافی دیوانه است که این کار را انجام دهد».

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها