کدخبر: 6462

رئیسی/ابراهیم رئیسی/رئیس جمهور

کارت اعتباری وعده داده شده رئیسی چه شد؟

دولت حدود چهار ماه است که روی کار آمده و طبق وعده‌های داده شده قرار بود دولت برای مردم در آذر ماه خبرهای خوبی داشته باشد.

قرار بود دولت در آذر ماه برای مردم خبر خوش داشته باشد و رئیس‌جمهور هم وعده پرداخت کارت اعتباری ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی را داده بود. این خبر خوش چه شد؟

 دولت حدود چهار ماه است که روی کار آمده و طبق وعده‌های داده شده قرار بود دولت برای مردم در آذر ماه خبرهای خوبی داشته باشد. در دهه اول آبان معاون اقتصادی رئیس جمهور گفته که در آذر ماه اخبار خوبی برای مردم داریم.

روزهای پایانی آذر ماه است اما هنوز خبر خوش دولت مشخص اعلام نشده. پیش از این که محسن رضایی وعده خبر خوش را بدهد، ابراهیم رئیسی وعده داده بود که در آذر ماه کارت اعتباری پرداخت می‌کند.

رئیس جمهور سیزدهم یکی از برنامه‌های دولت خود را پرداخت یارانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی اعلام کرد که قرار بود به پنج دهک از یارانه‌بگیران پرداخت شود.

به نظر می‌رسد که دولت تصمیم داشت یارانه سومی را پرداخت کند اما آن را در لایحه بودجه گنجاند.

براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ دولت دلار ۴۲۰۰ تومانی تامین کالاهای اساسی را حذف کرده است. از سال ۹۷ تا به امسال دولت برای واردکنندگان تامین کننده کالاهای اساسی دلار با نرخ ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی پرداخت کرد اما به اعتقاد کارشناسان این سیاست ارزی نه تنها به نتیجه نرسید بلکه موجب هدر رفت منابع ارزی کشور شد.

دولت طی چند ماه اخیر به نظر خود را مبنی بر حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی اعلا کرد. رئیس جمهور نیز چند روز قبل از ارائه لایحه بودجه سال آینده به مجلس، صراحتا عنوان کرد که قصد دارد منابع دلار ۴۲۰۰ تومانی را به صورت مستقیم به جیب مردم بریزد.

در لایحه بودجه دولت دلار ۴۲۰۰ تومانی حذف شده و آمده که دولت قرار است ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای جبران هزینه‌ اصلاح نرخ کالاهای اساسی، دارو، خرید تضمینی گندم و یارانه نان اختصاص می‌دهد.

به نظر می‌رسد خبر خوش و یارانه جدید دولت در لایحه بودجه خلاصه شده باشد و چند روز باقی مانده از آذر خبر جدیدی از سوی دولت منتشر نشود. در واقع حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی و احتمالا یارانه جدید در سال آینده، خبر خوش دولت است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها