کدخبر: 6709

مدارس / بازگشایی مدارس / مدارس دخترانه

مدارس تعطیل می شود | امیکرون امان همه را بریده | خبر مهم برای خانواده ها

با شناسایی اومیکرون، سویه جدید کرونا در کشور، نگرانی‌ها برای شیوع بیشتر این سویه بالا رفته است.

با شیوع اومیکرون بار دیگر برخی از خانواده‌ها خواهان تعطیلی مدارس برای کرونا شدند. آنطور که معاون بهداشت وزارت بهداشت گفته، قرار است امروز برای مقابله با سویه امیکرون و تعطیلی مدارس تصمیمات قطعی گرفته شود.

با شناسایی اومیکرون، سویه جدید کرونا در کشور، نگرانی‌ها برای شیوع بیشتر این سویه بالا رفته است. حالا برخی از خانواده‌ها نگران حضور دانش‌آموزان در مدارس هستند.

تصمیم‌گیری برای تعطیلی مدارس

مدارس

آنطور که کمال حیدری، معاون بهداشت وزارت بهداشت به ایلنا گفته، قرار است امروز در ارتباط با تصمیمات برای مقابله با سویه امیکرون و تعطیلی مدارس تصمیمات قطعی گرفته شود.

تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها هنوز در ابهام قرار دارد. این در حالی است که پیش از شناسایی اومیکرون در کشور نیز اخیرا ابتلای دانش‌آموزان به کرونا خبرساز شد.

تجارت‌نیوز در گزارشی از ابتلای دانش‌آموزان به کرونا نوشت. بر اساس این گزارش ۲ هزار دانش‌آموز در تهران، ۱۸۰ دانش‌آموز در بویراحمد، ۴۸ دانش‌آموز در قم و ۱۵ دانش‌آموز و چهار معلم در ایلام؛ این آخرین آمار از ابتلای دانش‌آموزان و معلمان به کرونا تا اواسط آذرماه بود.

حالا با شیوع اومیکرون بار دیگر برخی از خانواده‌ها خواهان تعطیلی مدارس برای کرونا شدند. در ادامه نظر برخی از مخاطبان را نسبت به تعیطلی مدارس برای شیوع اومیکرون می‌خوانید.

«مدرسه را تعطیل کنید، جان دانش‌آموزان واجب‌تر است.»

«برای کسی مهم نیست که ما کرونا بگیریم. ذره‌ای به جان دانش‌آموزان اهمیت دهید. یک نمره چقدر مهم است که ما جامان را برایش به خطر اندازین!»

«خواهش می‌کنم تعطیل کنید. مدارس که در هفته یک یا دو روز بیشتر نیست. اما فرزند پیش‌دبستانی من هر روز کلاس دارد.»

«وزیر محترم آموزش‌و‌پرورش هم به جای اینکه اصرار بر حضوری بودن مدارس کند فکری به حال سیستم تهویه هوا و دستگاه‌های ضد عفونی مدارس کند. جان فرزندانمان مهم‌تر از درس آنهاست.»

«دبیرستانیم، متاسفانه ما را مجبور می‌کنند که به مدرسه برویم. حتی انضباط هم از ما کم می‌کنند. با اینکه اختیاری است اما چاره‌ای نیست.»

«درس واجب‌تر است یا سلامتی فرزندان؟ در و پنجره‌ها در مدارس باز هستند. دانش‌آموزان با لباس گرم هم سردشان می‌شوند و سختشان است که در کلاس حاضر باشند. مدارس ابتدایی را تعطیل کنید.»

تکرار ماجرای ابتلای دانش‌آموزان به کرونا

مدارس

«سال گذشته که امتحانات را برای پایه نهم حضوری کردید، به شخصه دیدم که سر همین امتحانات حداقل ۱ نفر از دانش‌آموزان کرونا گرفتند. ما خانوادگی کرونا گرفتیم که مجبور شدیم برای درمان وام بگیریم که حداقل ۳۰ میلیون تومان روی دستمان خرج انداخت.»

«من یک معلمم و یک بار در میان تدریس می‌کنم. دانش‌آموزان اصلا در مدارس رعایت نمی‌کنند. در کلاس ماسکشان می‌افتد و ضدعفونی ندارند. مدارس باید تعطیل شوند.»

البته در این میان برخی از خانواده‌ها موافق حضوری بودن مدارس هستند. آنها بر این باورند آموزش حضوری از سطح علمی دانش‌آموزان کاسته است.

سرعت شیوع اومیکرون بیشتر از دلتا

مدارس

علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی نیز با اشاره به خطر افزایش تصاعدی و انفجاری کرونا با سویه اومیکرون به ایسنا گفت: «واریانت جدیدی را که به نام اومیکرون وارد کشور شده، باید به دلیل خصوصیاتی که دارد، بسیار بسیار جدی در نظر بگیریم. از نظر میزان انتقال و سرعت شیوع حتی اگر بخواهیم آن را با دلتا که انتقال‌پذیرترین ‌واریانتی بود که شناسایی شد، مقایسه کنیم، می‌بینیم که میزان انتقال و سرعت شیوع اومیکرون از دلتا هم بیشتر است.»

با شناسایی اومیکرون، سویه جدید کرونا برخی کشورها مانند امریکا و انگلستان اقدامات پیشگیرانه از جمله دورکاری را در دستور کار قرار دادند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها