کدخبر: 6769

مسکن ملی/مسکن مهر/مسکن ارزان

مسکن ملی ارزان برای مجردها | با این شرط خانه دار شوید

در ابتدا بین مجردان تنها خانم‌های ۳۵ سال به بالا و نخبگان علمی و معلولان جسمی حرکتی امکان ثبت‌نام در طرح مسکن را داشتند تا اینکه چندی پیش معاون مسکن‌ و ساختمان وزیر راه اعلام کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پیشنهاد امکان ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن برای افراد مجرد بالای ۲۵ سال را به وزیر راه و شهرسازی ارائه کرده‌ایم که در هفته جاری نتیجه مشخص می‌شود.

در ابتدا بین مجردان تنها خانم‌های ۳۵ سال به بالا و نخبگان علمی و معلولان جسمی حرکتی امکان ثبت‌نام در طرح مسکن را داشتند تا اینکه  چندی پیش معاون مسکن‌ و ساختمان وزیر راه اعلام کرد: با مصوبه اخیری که تایید شده مردان مجرد ۴۵ سال و بیماران خاص هم می‌توانند برای داشتن مسکن در سامانه «ثمن» ثبت‌نام کنند.

بعد از این مصوبه امکان دیگری برای ثبت‌نام باقی مجردان در شرایط و سنین متاوت به وجود نیامده است؟

آنگونه که ایسنا نوشته محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی در اینباره اظهار کرد: درخصوص امکان ثبت‌نام افراد مجرد باید مطالعات و بررسی‌های حقوقی صورت گیرد که این مطالعات انجام شد. از طرفی لازم است کسانی که این واحدها به آنها اختصاص می‌یابد موقع تحویل، متاهل شده باشند.

وی افزود: بررسی جوانب موضوع ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن از نظر بار حقوقی زمان بُرد که به نتیجه رسیده و اخیرا پیشنهاد را به مهندس قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ ارایه کردیم. منتظر تایید آقای وزیر هستیم که احتمالا در هفته جاری نتیجه به ما اعلام خواهد شد و اقدامات لازم برای بارگذاری و ایجاد امکان ثبت نام افراد مجرد انجام می‌شود.

پرداخت مابه‌التفاوت قیمت مسکن ملی

مسکن ملی

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در طرح اولیه پیشنهاد شده تمامی افراد مجرد بالای ۲۵ سال بتوانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند، گفت: این افراد باید تا زمان تحویل واحدها متاهل شده باشند. در غیر این صورت بر اساس قیمت روز، مابه‌التفاوت را پرداخت خواهند کرد و واحدها را تحویل می‌گیرند.

محمودزاده تاکید کرد: البته این پیشنهاد منوط به تایید آقای وزیر است و ممکن است تغییراتی پیدا کند. درخصوص تعیین حداقل سن ۲۵ سال، این موضوع را مدنظر قرار دادیم که شرایط زندگی و ازدواج فراهم باشد؛ چرا که ما باید جامعه مخماطب را ببینیم. اگر در آینده شرایط متفاوت شود ممکن است با توجه به حجم تقاضا شرط سنی به طور کلی برداشته شود. فعلا ترجیح می‌دهیم از این مقطع سنی شروع کنیم.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها