کدخبر: 6770

اخبار حوادث|حادثه تلخ در تهران| کشف جسد 2 برادر کشته شده در چاه

حادثه تلخ در تهران| کشف جسد 2 برادر کشته شده در چاه

سارقانی که قاتل شدند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از کشف  قتل  دو برادر در یک کارگاه صنعتی در روستای" دهشاد" شهریار و دستگیری  سارقان قاتل  خبر داد.

 

سرهنگ "کریمخانی" گفت: در پی گزارش کلانتری 17 نصیرآباد شهرستان شهریار مبنی بر اعلام فقدانی دو برادر در یک کارگاه کاموافروشی در روستای"دهشاد"، بررسی موضوع وتحقیقات پلیس در این خصوص آغاز شد.

  رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران افزود: در آغاز تحقیقات پلیس مشخص شد یکی از برادران، برابر تماس برادرش با خودروی پیکان وانت به کارگاهشان در دهشاد رفته و بعد از آن هیچ خبری از دو برادر و پیکان وانت نشده است لذا با توجه به حساسیت امر، موضوع به صورت جدی در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی غرب استان تهران قرار گرفت.

قتل 2 برادر  کاموافروشی|همزمان کشته شدند

سرهنگ کریمخانی تصریح کرد: با وورد ماموران پلیس آگاهی به محل کارگاه، آثار خونریزی برروی درب و کف اتاق نگهبانی مشاهده شد که بلافاصله ماموران اداره مبارزه با جرائم جنائی و تشخیص هویت به همراه مقام قضائی در محل کارگاه حضور پیدا کرده و پس از بررسی دقیق و پیگیری رد خون مشخص شد آثار خون تا ورودی یک حلقه چاه عمیق، قابل مشاهده می باشد.

 این مقام انتظامی بیان داشت: با حضور عوامل آتش نشانی،  جسد  یکی از برادران از داخل چاه کشف شد لیکن با وجود عمق زیاد چاه و حجم آب داخل آن، امکان عملیات جستجو برای برادر دیگر موجود نبود.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران اظهار داشت: با ارجاع پرونده به اداره مبارزه با جرائم جنائی و آغاز اقدامات تخصصی و بررسی های فنی پلیس مشخص شد خودرو پیکان وانت برادر دوم توسط ماموران کلانتری گلدسته شهرستان اسلامشهر کشف شده است که با بررسی مجدد چاه آب موجود در کارگاهشان در روستای دهشاد و حضور عوامل آتش نشانی با تخلیه کامل آب چاه به عمق تقریبی60 متری، جسد برادر دوم نیز از داخل چاه کشف شد.

کشف جنازه  2 برادر در چاه

سرهنگ کریمخانی اضافه کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با بازبینی دوربین های مداربسته، مسیرهای منتهی به محل وقوع قتل وهمچنین مسیرهای منتهی به محل کشف خودروی مقتول، تصاویری از دونفر جوان که داخل خودرو وانت حضور دارند استخراج کردند که در بررسی های بعدی مشخص شد اموالی از داخل کارگاه نیز به سرقت رفته است.

این مقام انتظامی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی پلیس، یکی از قاتلان مورد شناسایی قرار گرفته و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شد که در بازجوئی ها اعتراف کرد که کارگاه را از قبل شناسایی کرده و موضوع را با دو نفر از دوستانش برای سرقت درمیان گذاشته و هرسه نفر، تصمیم به سرقت از کارگاه می گیرند.

 سرهنگ کریمخانی اعلام کرد: تا اینکه بامداد 9 آذرماه، هر سه نفر وارد کارگاه شده و درحال سرقت آهن آلات بودند که یکی از برادران متوجه حضور آنها می شود که با ضربات سلاح سرد، مقتول را مورد ضرب وجرح قرار داده و دست و پای او را بسته و داخل اتاق نگهبانی حبس می کنند در حالیکه وی با استفاده از تلفن همراه خودش، موضوع حضور سارقان را به برادرش اطلاع می دهد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران تصریح کرد: سارقان کماکان مشغول سرقت آهن آلات و دیگر اموال موجود در کارگاه بوده اند که برادر دوم با یک دستگاه پیکان وانت وارد کارگاه شده و سارقان به محض اطلاع از حضورش با کمین کردن در پشت درب کارگاه، او را نیز غافلگیر و مجروح می کنند و در ادامه سارقان، جسد دو برادر را داخل چاه آب کارگاه انداخته و با خودروی وانت پیکان متواری می شوند.

به گفته سرهنگ کریمخانی پس از اعترافات قاتل و گرفتن نیابت قضائی، تیمی از ماموران پلیس آگاهی در عملیاتی غافلگیرانه و ضربتی، دو قاتل دیگر را در شهر تهران دستگیر کردند که با صدور قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضائی، قاتلان جهت ادامه تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.

رئیس پلیس آگاهی غرب استان تهران با توجه به واقعه روی داده، به شهروندان توصیه کرد: هنگام اطلاع از سرقت و یا اتفاقی ناگوار بجای وارد عمل شدن به صورت مستقیم، جهت حفظ سلامت خود، مراتب را سریعا به فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند تا اقدام به موقع قانونی از سوی پلیس انجام گیرد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها