کدخبر: 6950

قیمت دلار |نرخ دلار|قیمت یورو

قیمت دلار در آخرین روز بازار چقدر شد؟

براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۲۹ هزار و ۹۷۰ و قیمت فروش یورو ۳۰,۵۷۵(سی هزار پانصد و هفتاد و پنج تومان) است.

بازار ارز و طلای تهران امروز پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ همزمان با خبر توقف موقت مذاکرات برجام با صعود قیمت دلار متشکل همراه بود. قیمت درهم نیز امروز اندکی افت کرد.

بنا بر اعلام  صرافی ملی در آخرین روز این هفته، قیمت دلار آمریکا ۲۶,۸۵۸ (بیست و شش هزار وهشتصد و پنجاه و هشت تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۷,۳۹۵ (بیست و هفت هزار سیصد و نود و پنج تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۲۹ هزار و ۹۷۰ و قیمت فروش یورو ۳۰,۵۷۵(سی هزار پانصد و هفتاد و پنج تومان) است.

کاهش قیمت درهم

قیمت درهم روز گذشته با ۸ هزار و ۱۵۰ تومان به کار خود پایان داد. درهم در ابتدای معاملات نقدی بازار ارز امروز اندکی افت کرد و بر روی ۸ هزار و ۱۴۰ تومان قرار گرفت. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳٫۶۷۳) عدد ۲۹ هزارو ۸۹۸ تومان به دست می‌آمد.

مذاکرات برجام متوقف می‌شود

در بازار ارز مذاکرات اهمیت زیادی دارد و در چند روز اخیر در بازار ارز به وین توجه شده است. هشتمین دور مذاکرات وین دوشنبه گذشته با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام آغاز شده است و گفت‌وگوها با تمرکز بر موضوع رفع تحریم‌ها ادامه دارد.

قریب به اتفاق هیات ها بر لزوم تداوم گفت‌وگوها تا رسیدن به توافق نهایی برای احیای توافقات سال ۹۴ تاکید دارند. مذاکرات وین به دلیل فرا رسیدن سال نوی میلادی و تعطیلی خدمات هتل کوبورگ و غیره برای یک تنفس سه روزه، از ظهر امروز به طور موقت متوقف می شود.

انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده نشست وین، پیشتر گفته بود که دوشنبه دوباره به وین برمی گردیم. گفتگوها تا ظهر امروز پنج‌شنبه ادامه دارد و تا روز یکشنبه به دلیل تعطیلی هتل کوبورگ به مناسبت سال نو ؛ تنفس خواهد بود و مذاکرات دوشنبه از سر گرفته می‌شود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها