کدخبر: 6988

مدارس / بازگشایی مدارس / مدارس دخترانه

اومیکرون مدارس را تعطیل کرد | کلاس ها مجازی می شود

پس از شناسایی و انتشار ویروس اومیکرون در کشور بود که نگرانی برخی از خانواده‌ها برای ابتلای فرزندانشان در مدارس بالا گرفت.

سویه اومیکرون در ۱۲ استان کشور تاکنون شناسایی شده است. دبیر کمیته علمی کرونا هم گفته نمی‌توانیم بگوییم تنها موارد ابتلا به اُمیکرون در کشور همین تعداد مواردی است که تایید شده، ۱۰۰ درصد تعداد موارد اُمیکرون بیش از این است. شرایطی که موجب نگرانی برخی از خانواده‌ها برای حضور دانش‌آموزان در مدارس شده است.

روزهای امتحانات دانش‌آموزان از سر رسیده و برخی خانواده‌ها و دانش‌آموزان همچنان خواهان تعطیلی مدارس و مجازی شدن آموزش هستند.

پس از شناسایی و انتشار ویروس اومیکرون در کشور بود که نگرانی برخی از خانواده‌ها برای ابتلای فرزندانشان در مدارس بالا گرفت. اگرچه متخصصان بارها گفته‌اند خطر سویه اومیکرون از دلتا کمتر است اما سرعت انتشار آن بیشتر است.

سویه اومیکرون در ۱۲ استان کشور تاکنون شناسایی شده است. البته پیام طبرسی، دبیر کمیته علمی کرونا در این مورد گفته: «نمی‌توانیم بگوییم تنها موارد ابتلا به  اومیکرون در کشور همین تعداد مواردی است که تایید شده، ۱۰۰ درصد تعداد موارد اومیکرون بیش از این است.»

مخالفت کمیته علمی کرونا با بازگشایی مدارس

دبیر علمی کرونا درباره وضعیت مدارس در شرایط فعلی کرونا به ایسنا گفته: «کمیته علمی از همان ابتدا اعلام کرد که مخالف بازگشایی مدارس به صورت کامل است. اینکه دانش آموزان در کلاس‌هایی که نه تهویه دارد و نه فضای درستی دارد، درست نیست. اینکه یک روز در هفته به صورت منتخب و با تعداد کم دانش آموزان حضور داشته باشند، ممکن است موردی نداشته باشد، اما اینکه قرار باشد که هر روز تعداد زیادی از دانش آموزان را به مدرسه بیاوریم، خطرناک است.»

او درباره واکسیناسیون افراد زیر ۱۲ سال، گفت: «واکسیناسیون افراد زیر ۱۲ سال در حال بررسی در ستاد است و به محض نتیجه گرفتن، اعلام می‌شود.»

حالا بسیاری از خانواده‌ها با ابراز نگرانی در این مورد می‌گویند بهتر است که در چنین شرایطی بار دیگر آموزش مجازی از سر گرفته شود.

تست پی‌سی‌آر برای حضور در مدارس الزامی است؟

مدارس

اخیرا نوری، وزیر آموزش و پرورش گفته بود: «شرط تزریق واکسن و ارائه تست منفی کرونا برای حضور دانش آموزان در مدارس حذف شده است.» البته طولی نکشید که معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: «داشتن تست منفی پی‌سی‌آر برای افرادی که واکسن دریافت نکرده اند جهت حضور در مکان‌هایی همچون مدرسه الزامی است.»

او همچنین روز گذشته گفت: «حضور مجازی و یا حضور در ساعاتی غیر از زمانی که افراد واکسینه شده در مدارس حضور دارند، یکی از موضوعاتی بود که در جلسات متعدد با عزیزان آموزش و پرورش مطرح شده است.»

تعطیلی مدارس به بهانه‌های مختلف پیش از کرونا

مدارس

تجارت‌نیوز در گزارش‌های مختلف به وضعیت مدارس در شرایط فعلی کرونا پرداخت. بسیاری از خانواده‌ها و دانش‌آموزان نسبت به آموزش حضوری مدارس واکنش نشان دادند که در ادامه برخی از نظرا ت را می‌خوانید.

«زمانی که خبری از کرونا نبود به بهانه‌های مختلف مدارس را تعطیل می‌کردید. حالا که جان فرزندانمان در میان است تعطیل نمی‌کنید؟»

«ا ز کلاس ما کرونا گرفتند و طرف متوجه نشده است. ممکن است بسیاری ناقل هم شده باشند حتی خود من!»

«برام سوال است منطقه‌ای که تا چانه دانش‌آموزان برف زده چطور در و پنجره‌ها را باز کنند؟»

«لطفا مدارس را تعطیل کنید. این چه منطقی است که در و پنجره‌ها باز باشد تهویه انجام می‌شود. هوا سرد و فرزندان ما سرما می‌خورند.»

«عاجزانه از شما می‌خواهم تا بیشتر از این خانواده‌ها در این وضعیت اقتصادی گرفتار نشده‌اند، مدارس را تعطیل کنید.»

ارسال نظر: