کدخبر: 7014

فرهاد مجیدی گناهکار شد!

رویکرد یک باشگاه در نقل و انتقالات اثرات شگرفی در حفظ آرامش درون تیمی خواهد داشت.

بسیاری بر این باورند فرهاد مجیدی ودیگر مسئولان باشگاه استقلال در انتخاب چند دروازه‌بان مدعی برای پست شماره یک دچار اشتباه محاسباتی شده‌اند.

رویکرد یک باشگاه در نقل و انتقالات اثرات شگرفی در حفظ آرامش درون تیمی خواهد داشت. در واقع لازم است که مربیان و یارگیران در راستای جذب بازیکنان نیاز‌های خود را مد نظر قرار دهند و با ارزیابی و برآورد صحیح، بی‌جهت در یک پست ترافیک ایجاد نکنند. مسأله‌ای که امروز میان فرهاد مجیدی و رشید مظاهری به وجود آمده ناشی از فقدان مدیریت از سوی سرمربی استقلال است و شگفتا که مدیرعامل این باشگاه که خود یدطولایی در تیم بستن و عقد قرارداد‌های اینچنینی دارد دست سرمربی‌اش را باز گذاشت تا برای پستی که عاقلانه است فقط یک مدعی برایش ایجاد شود، ۲ مدعی اصلی و یک مدعی بالقوه پدید آید.

استقلال فصل بیست و یکم را به گونه‌ای آغاز کرد که هم سید‌حسین حسینی و هم رشید مظاهری به‌عنوان مدعیان اصلی برای قرار گرفتن در قفس توری به تمرینات فراخوانده شدند و در کنار آن‌ها نیز دروازه‌بانی جذب شد که با وجود حضور این دو چهره مهم، به ترکیب اصلی تیمش هم رسید و اکنون او نیز (علی رضایی) می‌تواند یک مدعی قابل توجه برای رسیدن به پست دروازه‌بانی تیمش باشد.

 تاکتیک نامناسب استقلال پیش از فصل، حالا حواشی تازه‌ای را پدید آورده و چنانچه آبی‌ها در صدر جدول حضور نداشتند، آسیب‌های ناشی از کنار گذاشتن رشید مظاهری و تنش‌هایی که اخیراً به وجود آمده زخم بیشتری بر پیکره استقلال وارد می‌آورد.

شاید کنار گذاشتن قطعی مظاهری در نیم فصل بتواند به کلی مسأله او با استقلال را حل کند، اما نباید از یاد برد که استقلال از کنار همکاری با مظاهری متحمل ضرر مالی هم شده و نتوانسته از هزینه‌هایی که برای این دروازه‌بان کرده نهایت بهره را ببرد. بدون شک اگر مدیریت مطلوب‌تری پیش از شروع لیگ می‌شد و فرهاد مجیدی تعارف را کنار می‌گذاشت و برخی مناسبات را لحاظ نمی‌کرد، هزینه جذب مظاهری، مصروف بازیکنی می‌شد که برای استقلال کارایی مطلوب‌تری داشته باشد.

استقلال اکنون در خط حمله خود نیاز به بازیکن دارد و لازم بود که پیش از شروع لیگ با ارزیابی فنی دقیق بازیکنان فکری اساسی به حال این خط شود تا این باشگاه به جای هزینه‌های مالی برای نگهداری رشید مظاهری، مهاجمی را به خدمت می‌گرفت که از نظر فنی می‌توانست به استقلال کمک قابل توجهی کند.

ارسال نظر: