کدخبر: 7017

همدان عزادار شد| خانواده همدانی جان 7 تهرانی را نجات دادند

رئیس تیم هماهنگ کننده اهدای عضو در همدان گفت: امسال خانواده ۱۰ بیمار مرگ مغزی در همدان رضایت به اهدای عضو عزیزان خود دادند.

مجید حمیدی؛ رئیس تیم هماهنگ کننده اهدای عضو در همدان اظهار کرد: امسال خانواده‌های ۱۰ نفر از بیماران مرگ مغزی در استان همدان رضایت به اهدای عضو عزیزان خود داده‌اند.

 وی با بیان از این تعداد سه بیمار شرایط ناپایداری داشت و قبل از انتقال به تهران فوت کردند گفت: هفت نفر به تهران منتقل شدند و مورد عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفتند.

 اهدای عضو ۱۰ بیمار مرگ مغزی در همدان

رئیس تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو در همدان خاطرنشان کرد: سال گذشته تقریبا ۱۵ مورد رضایت به اهدای عضو در استان به ثبت رسید و اعضای بیمارانی به تعدادی از بیماران در انتظار اهدای عضو پیوند شد.

وی با اهمیت به عمل نیک اهدای عضو و فرصت زندگی دوباره بیماران در انتظار اهدای عضو بیان کرد: از آنجا که بیماری مرگ مغزی هیچ جای دنیا درمانی ندارد امیدوارم خانواده‌های آنها تصمیم به جا و عاقلانه‌ای بگیرند و با اهدای عضو عزیزان خود فرصت زندگی را به بیماران در انتظار اهدای عضو بدهند که اجری بسیار دارد.

حمیدی با بیان اینکه امیدواریم هر چه بیشتر فرهنگ نوعدوستی اهدای عضو نهادینه شود عنوان کرد: اعضای بیماران مرگ مغزی که امکان برگشت به این دنیا را ندارند، می‌تواند به بیماران نیازمند پیوند، زندگی دوباره ببخشد که امیدوارم این فرهنگ نهادینه شود.

ارسال نظر: