کدخبر: 7059

هواشناسی | آب و هوا | باران و سیل

به این استان ها نروید | هواشناسی از وضعیت قرمز خبر داد

از امروز تا چند روز آینده بر اساس آنچه از سوی سازمان هواشناسی و البته سایت‌های معتبر جهانی برآورد شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران از اعلام هشدار قرمز هواشناسی برای چهار استان خبر داد.

 بر اساس هشدار هواشناسی برای چهار استان جنوبی کشور مدیرکل دفتر مدیریت بحران از مردم خواست این روزها از سفر به این مناطق خودداری کنند.

فرهاد مهریاری گفت: از امروز تا چند روز آینده بر اساس آنچه از سوی سازمان هواشناسی و البته سایت‌های معتبر جهانی برآورد شده است، بارش شدید باران و تداوم آن در منطقه همراه با رعدوبرق و ریزش تگرگ، وزش باد شدید را در استان‌های بوشهر، هرمزگان، جنوب کرمان و فارس خواهیم داشت. هشدار قرمز هواشناسی خبر از سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها، آبگرفتگی گسترده معابر شهری و خسارت به محصولات کشاورزی خبر داد.

وی افزود: به عنوان مثال امروز استان‌های  قزوین، تهران، البرز، لرستان، همدان، کرمانشاه، اصفهان، چهار محال و بختیاری، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، کرمان و یزد و محورهای مواصلاتی آن‌ها در گیر بارش برف و باران خواهند بود و بیشترین بارش برف مر بوط به کرمان با ۱۰ سانتی‌متر، چهار محال و بختیاری با  ۹ سانتی‌متر، کهگیلویه و بویر احمد با ۱۳ سانتی‌متر و فارس با ۴۰ سانتی‌متر خواهد بود استان‌های  سیستان و بلوچستان، فارس،  بوشهر، کرمان و هرمزگان نیز بیشترین بارش باران را هر کدام به ترتیتب با ۳۰ میلی‌متر، ۸۰ میلی‌متر، ۱۰۰ میلی‌متر، ۱۰۰ میلی‌متر و ۱۲۰ میلی‌متر تجربه خواهند کرد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: همچنین در روزهای آتی نیز برای مازندران، تهران، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، گیلان، همدان، مرکزی، گلستان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، لرستان، اصفهان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، کرمان و فارس بارش باران و برف پیش‌بینی شده است.

مهریاری گفت: محورهای شمالی از جمله محور چالوس، هراز، فیروز کوه و آزادراه تهران-شمال چندان بارش برف و باران را تجربه نخواهند کرد و بارش باران از هشت سانتی‌متر تجاوز نخواهد کرد. اما از مردم می‌خواهیم از سفرهای غیر ضرور خود به چهار استان مذکور که هشدار قرمز هواشناسی برای آن صادر شده است، خودداری و از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها