کدخبر: 7265

بورس | بازار بورس | وضعیت بورس

بازار بورس بهم ریخت | خبر مهم برای بورس بازها

بازار سهام در روز شنبه 18 دی ماه 1400 در یک موقعیت امیدواری هفته را آغاز می کند.

 بازار سهام در روز شنبه در محتمل ترین گزینه، احتمالا همان موقعیت روز چهارشنبه را دنبال کند و حتی در صورت ثبات روند معاملات، شاخص بورس در همان جهت صعودی دنبال و پیگیری شود.

بازار سهام در روز شنبه 18 دی ماه 1400 در یک موقعیت امیدواری هفته را آغاز می کند. معامله گران نسبت به احیای برجام امیدوارند و از همین ناحیه بازار امیدوارنه معاملات را دنبال می کند. خریداران می توانند سفارش های خود را در همین موقعیت فعال کنند و بتوانند همین جهت شاخص را که مسیر صعودی است تداوم دهند. 

البته هم وزن موقعیت خریداران، فروشندگان هم در سمت عرضه می توانند فعال باقی بمانند و بر این اساس شاخص دوباره تغییر جهت یابد. با این وصف جدال میان عرضه و تقاضا می‌تواند تغییرات بازار سهام را محدود نگه دارد. بر مبنای همین وضعیت است که بازار سهام در روز شنبه می تواند دوباره با مسیر محدودی دنبال شود.

این در حالی است که فروشندگان در سمت عرضه می توانند فعال باقی بمانند. دو سویه عرضه و تقاضا می تواند در این میان تعیین کننده شاخص بورس باشد و رفتار معامله گران هم می توانند وزنه عرضه و تقاضا را تعیین کند.

 محتمل ترین گزینه بورس در روز شنبه

 بورس

 بازار سهام در روز شنبه در محتمل ترین گزینه، احتمالا همان موقعیت روز چهارشنبه را دنبال کند و حتی در صورت ثبات روند معاملات، شاخص بورس در همان جهت صعودی دنبال و پیگیری شود. البته معاملات روز شنبه اگرچه در سمت عرضه دنبال می شود، در سمت تقاضا همچنان با تردید روبه روست.

عمده ترین نیروی سمت تقاضا نزد حقیقی هاست که با خروج پول ها و پایین بودن ارزش معاملات خُرد تداوم خواهد داشت. خریداران اگرچه مُرددند اما در این روزها امیدوار به رویدادهای اثرگذاری هستند که از ناحیه بیرونی می تواند روی روند معاملات اثرگذار باشند.

احیای برجام جزو پُرگزاره ترین اهرم های اثرگذاری بوده که تحلیلگران و فعالان بورس از سیگنال دهی مثبت آن به بازار خبر می دهند و تاکید دارند بازار در هفته ها و روزهای آینده هم می تواند از همین ناحیه سیگنال بگیرد. 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها