کدخبر: 7376

پرسپولیس/اخبار پرسپولیس/خبر ورزشی

پرسپولیس جعل سند کرد | اسناد محرمانه لورفت

دو باشگاه پرسپولیس و استقلال تا ۱۰ مهرماه فرصت داشتند نسبت به تکمیل بیش از هزار صفحه مدارک مرتبط و مورد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا اقدام کنند.

بررسی ایرادهای وارده به مدارک استقلال و پرسپولیس نشان می‌دهد که کمیته بدوی فدراسیون فوتبال ایران به چه دلیل این دو باشگاه را فاقد شرایط لازم برای کسب مجوز حرفه‌ای دانسته است.

دو باشگاه پرسپولیس و استقلال تا ۱۰ مهرماه فرصت داشتند نسبت به تکمیل بیش از هزار صفحه مدارک مرتبط و مورد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا اقدام کنند، مهلتی که از اسفندماه سال ۱۳۹۹ آغاز شده بود. در واقع این دو باشگاه حدود ۷ ماه برای ارائه و تکمیل این مدارک وقت داشتند تا بتوانند با کسب مجوز حرفه‌ای از خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا فرار کنند اما عجیب است که مدیران و اعضای هیئت مدیره وقت پرسپولیس و استقلال از حساسیت و شاید آگاهی لازم نسبت به اهمیت موضوع بی‌خبر بودند.

پرسپولیس

در نواقص اعلام شده از جانب کمیته بدوی فدراسیون فوتبال ایران که البته مورد توجه AFC قرار گرفته، برخی موارد برای هر دو باشگاه مشترک بوده، از جمله مشکلات ساختاری و برخی دیگر هم عجیب و حتی بی‌سابقه به نظر می‌رسد.

به طور مثال عدم ارسال مدارک در برخی از بندهای ذکر شده؛ مورد مشترک دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بوده که ظاهراً به دلیل آماده نبودن مدارک و پایان یافتن مهلت ارسال مدارک صورت گرفته آن هم در شرایطی که پرسپولیس در این مدت تغییراتی در حوزه مدیریتی نداشته و مدیران این دو باشگاه نسبت به موضوع آگاهی کامل داشته‌اند. 

پرسپولیس

استقلال اما در فاصله چند روز به پایان مهلت یعنی در روز ۳ مهر با تغییرات مدیریتی مواجه شده و طبیعتاً مدیران قبلی این باشگاه از اسفندماه سال ۱۳۹۹ تا مهرماه ۱۴۰۰ برای ارائه و تکمیل این مدارک فرصت کافی داشته‌اند.

موضوع مالکیت مشترک دو باشگاه در نواقص پرونده پرسپولیس و استقلال مورد اشاره قرار گرفته که می‌توان گفت از حوزه اختیارات آنها خارج بوده و باید از سال‌های گذشته در این خصوص اقدامات لازم صورت می‌پذیرفت. طبق این نامه وزارت ورزش مالک ۹۷.۵ درصد استقلال و ۹۸ درصد پرسپولیس اعلام شده است.

با این وجود موضوعی که عجیب است اینکه در بخش مدارک ناقص باشگاه پرسپولیس، ارسال سند جعلی و فتوشاپ شده قرارداد افسر امنیتی که با تغییر تاریخ در سامانه قرار گرفته به چشم می‌خورد. عدم تطبیق تاریخ شروع قرارداد و سال مجوز حرفه‌ای باز هم به صورت جعلی و فتوشاپ، بخشی دیگر از ایرادهای وارده به باشگاه پرسپولیس را شامل می‌شود.

ارسال بخشی از مدارک بدون ترجمه و مُهر و تاییدیه‌های لازم و حتی ارائه گزارش صورت‌های مالی و ترازنامه باشگاه بدون امضای رئیس و اعضای هیئت مدیره در حالی مطرح شده که سرپرست فعلی باشگاه پرسپولیس ریاست هیئت مدیره این باشگاه را بر عهده داشته و عدم امضای این موارد از جانب وی عجیب به نظر می‌رسد. اشاره به بدهی قطعی باشگاه پرسپولیس به کالدرون و دستیارش از دیگر تفاوت‌های نقص مدارک این باشگاه در مقایسه با پرونده باشگاه استقلال است.

طبق اعلام کمیته بدوی، گزارش حسابرسی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال که می‌بایست تا تاریخ ۳۱ خرداد انجام می‌شده صورت نگرفته و ارائه نشده در حالی که انجام حسابرسی جزو روال مرسوم باشگاه‌ها در هر فصل بوده و در این فصل هم با توجه به اینکه دو باشگاه در این مقطع از ثبات مدیریتی لازم برخوردار بوده و از سال گذشته مدیرعامل و سرپرست و البته  رئیس هیئت مدیره در این سمت حضور داشته‌اند عدم تهیه ، آماده سازی و ترجمه گزارش حسابرسی بسیار عجیب و سؤال‌برانگیز به نظر می‌رسد.

پرسپولیس

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها