کدخبر: 7652

برجام|توافق برجام|هدف برجام

تیم مذاکره کننده به وین رفت | برجام زنده می شود؟

روز گذشته مرحله دیگری از نشست کارگروه لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین برگزار شد.

مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در مذاکرات با گروه ۱+۴، صبح امروز دوشنبه به منظور ادامه رایزنی‌ها عازم وین، پایتخت اتریش شد.

روز گذشته مرحله دیگری از نشست کارگروه لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین برگزار شد. همچنین امروز مذاکره‌کننده ارشد کشورمان راهی وین شد. چه نتایجی در پیش است؟

آنطور که ایرنا گزارش داده، مذاکره‌کننده ارشد کشورمان طی دو روز اقامت در تهران یک برنامه سنگین و فشرده هماهنگی و مشورت و ملاقات و … با همه مقامات ذیربط بالادستی و فنی-تخصصی و … داشت و بامداد امروز برای ادامه مذاکرات راهی وین شد.

از صبح امروز در وین مجددا نشست‌های رسمی و کارگروه‌های مختلف مذاکره کننده ارشد هسته‌ای ایران و تیم همراه با نمایندگان ۱+۴ و هماهنگ کننده EU آغاز می‌شود.

بر اساس توافق انجام‌شده در هشتمین دور مذاکرات هسته ای،، مذاکره‌کنندگان ارشد جمهوری اسلامی ایران و سه کشور اروپایی روز جمعه گذشته برای برخی مشورت‌ها به پایتخت‌های خود برگشته بودند. مذاکرات کارشناسی در این ایام هم کماکان ادامه داشت.

آخرین‌بار، جلسه هیات‌های مذاکره‌کننده ایران و سه کشور اروپایی روز جمعه با حضور انریکه مورا هماهنگ‌کننده گفتگوها در وین برگزار شد.

این در حالی است که جلسات کارگروه رفع تحریم و ترتیبات اجرایی(کارگروه سوم) با حضور کارشناسان ایران و گروه ۱+۴ در این مدت هتل کوبورگ وین برگزار شد.

دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ها از دوشنبه ششم دی ۱۴۰۰ آغاز شده و گفتگوها به اذعان هیات‌های مذاکره‌کننده پیشرفت‌هایی کرده است. مذاکرات در روزهای اخیر حول دو محور راستی آزمایی و تضمین‌ها متمرکز بوده و به نظر می‌رسد که به مراحل حساس و سرنوشت‌سازی نزدیک شده است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها